nVidia 8800 GTS Problem.Help Please

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by snajper007, Jun 24, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako uzmes "neku" imas sta izgubiti, a ako uzmes neku nemas (niti ces)... :wink:
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je to. Chief do groba :D Kad gura ovakvu masinu onda ne treba previse trosit rijeci.
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kad već ovo spominješ... koje su to prevelike temperature? kada sam kupovao svoj komp to je bilo prošlo ljeto i znam da je taj dan bilo vruće i baš sam pitao lika koliko temperaturu "drži" ovakva i slične mašine. i lik mi ono s malim osmjehom reče "pa ovakvi računari se prave da rade i u africi, a ne samo u europi", tako da mi nije jasno to oko temperature što spominješ. pa ne držimo na balkonu kompove, nego u sobi.
     
  4. Riddick

    Riddick Aktivista

  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa ne ide on na Quad SLi pa da uzima od 700W. 450-600W milina za pristojnu cijenu naravno :)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    sli my ass. koje gluposti. normalno da je sli ready kad ima 700W.

    dvije 8800GTX trose 250W, sta je tu tako posebno?

    u konacnici: 700W nije ni za one koji imaju para, nego za budale. dok uzmes TT-a od 700W mozes dobit prokleto dobar Seasonic od 500W, karikiram. Seasonic koji brise pod s tim TT-om u svim aspektima. Dzaba mu i sto ga CWT radi :lol:
     
  7. snajper007

    snajper007 Novi član

    Pa moram nekoga i demantovati ova moja sama troši između 180 i 230W.Mislio sam na CHIFTEC 550 i više jer mi je to i najsigurnije ili THERMALTAKE 600 ILI 700w.Kućište mi je gemersko,sa jednim ventilatorom koji uvlači zrak i dva velika (12)koji izvlače topli zrak napolje ako se uzme da je i na napojnoj jedna 12 onda bi to trebalo biti dovoljno.Temperatura računara je dostizala i do 80 stepeni (kućište)i na tim temperaturama je bilo i najvećih problema.Ovo sve govorim od prije dok mi je iz kućišta izvlačio jedan ventilator,dok sve ovo nisam pojačao sa još dva ventilatora.I dalje nisam siguran da mi računar radi savršeno jer je struja itekako bitna na ovome.To da je računar pravljen i u africi da radi istina je ali koliko da radi,bitno je sve to uklopiti da budeš siguran da ti je sve dobro i da ništa ne zaostaje,to ti isto da kupiš novo auto i polovne točkove.Meni je ovo škola jer ubuduće nema više MS na računaru od nekoliko hiljada KM ako sam sve mogao kupiti mogu i napajanje.Evo baš sa prozora gledam jedan trafo sve razmišljam ako me ne uhvate da se skopčam na njega.
     
  8. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    Odkud ti to da tvoja grafa toliko trosi, da je to tacno moja bi napojna davno otisla u vjecna lovista, a i Stivi ti je gore naveo koliko trose dvije 8800GTX. Chief od 550-620W bi mogao gurati tu tvoju konfu ne sa jednom 8800GTS, nego sa dvije. Na mnogo foruma sam nalazio gdje su ljudi jos malo poceli govoriti kako ti za PIII treba brand name napojna od 600W looool. Tvoju su pare i ti radi kako hoces, sto se mene tice kupi i od 1000W meni je sasvim svejedno :smt002
     
  9. snajper007

    snajper007 Novi član

    Ok...U pravu si moj je novac ja ću kupiti na kraju ono što ja budem htio_Ovdje sam stavio na forum svoj problem da bi svi koji žele da si kupe tu grafičku znali o čem se radi.Ja se zahvaljujem svima koji su mi dali prijedlog i sigurno da su moji vidici širi nego prije ovoga sa vama,ovaj forum mi je dao neke ideje o kojima nisam ni razmišljao.
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    @snajper007

    bez obzira što si sve probleme sredio, ipak nešto mi nije jasno u cijeloj tvojoj situaciji. kažeš da je problem bio u temperaturi. eh sad. tako dobra (i skupa) grafička da nema svoj vlastiti cooler, koji zadovoljava njene potrebe? prvo mi to nije jasno. drugo, kažeš da su problemi počeli s grafičkom. kako ti se prije nje komp nije pregrijavao? napojna i procesor imaju svoje vlastite coolere, nije ih grafička "ukrala". podrazumijeva se da uz napojnu i procesor dođu cooleri koji su adekvatni. sve mi je to ostalo nekako nedorečeno, ali eto bitno je da si sredio stvar.
     
  11. snajper007

    snajper007 Novi član

    Ove komponente sam kupio prije tri mjeseca unutra od starih stvari je samo napojna i qutekovo kućište sve ostalo je novo.Nisam prije imao problem sa napojnom dok je bilo hladnije vrijeme,problem je nastao kad su temperature počele prelaziti 30 stepeni.Meni su se problemi počeli tada javljati,kada sam temperatutru računara spustio na neku normalu onda su i problemi nestali,ali se pojačala decibelaža u kompu,neznam koliko će moje uši to podnijeti.Ali ajde da više ne rasparvljam o tome javim vam se kad obijem novu napojnu koju sam danas i kupio i koja će stići za par dana.Ako nekoga interesuje koja je evo link kupljena je za te novce u Austriji.A da nisam ti odgovorio za hlađene untra su dva diska,dva dvd medija,matična,procesor,grafička i 2 gige rama.Sav taj topli zrak koji se stvara u računaru treba izvući naplje,ako topli zrak samo kruži u računaru normalno je da temperatura bude visoka.

    http://geizhals.at/a254855.html
     
  12. snajper007

    snajper007 Novi član

    Evo napojna je stigla javim vam rezultate za par dana.OCZ 600W STEALTH XTREME
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    znači fortron 600 :D
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    s tim sto je fortron dosta jeftiniji :D
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    Reče da će nam reći rezultate a još ga nema. Crkla napojna :mrgreen:
     
  16. snajper007

    snajper007 Novi član

    Nije crkla napojna nego kupac na ovoj vrućini.Bio sam na putu nisam stigao ni da pogledam previše šta sam dobio.Ali sinoć sam igrao Call of duty 2 i mogu reći da nema pada FPS-a i da mi radi zaista stabilno bar za sada,mada sa OCZ-om nebi trebalo biti problema ima garanciju 3 godine ako se nešta i dogodi mogu je vratiti.Ja mislim da neće biti potrebe za tim,kad uzmeš napojnu u ruke pa vidiš njenu težinu i kvalitetu samoga proizvoda mogu reći da mi se od svega što sam do sada kupio najviše napojna svidjela.Moja vam je preporuka ako nešta kupujete kupujte preko prijatelja koji vam to mogu donijeti izvana,jer duplo je jeftinije nego tu.