nVidia 8800 GTS Problem.Help Please

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by snajper007, Jun 24, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije toliko vazno koliko napajanje ima snage, bilo koje kvalitetno jace od 300W ce gurat. A to tvoje nije kvalitetno.
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    @snipe
    Pa ko je proizvođač tog napajanja?
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Napiso ti je gore, MS.
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Ne primijetih :? Sa MS-om je sve moguće :roll:

    EDIT: @3125
    Pa šta sam mu ja rekao? Kad mu grafička stane to znači da se "dešava".
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Thread ociscen. Nemojte slucajno da moram ponovo cistiti. Vrucina je. Nisam raspolozen.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    mislim da je do igre, imam doticnu grafu i unazad par dana ista stvar sa cod2 mp, nagli padovi fps na 12 i ne moze se igrati, svaki server, i sve ostalo..... Mora da su usrali nesto sa PB om.....
     
  7. Riddick

    Riddick Aktivista

    Kratko, do konekcije ti je :!: A u svakom slucaju kupi bolje napajanje, a preporucujem ti Antec. Sad kad su temperature velike napajanje daje jos manje snage...
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    kako to?
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Lijepo, uzmi kvalitetnu napojnu i ima tabela sa naponima po temperaturama. Kao i operativna temperatura od-do.
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    Ne pričaj takve gluposti. Odakle ti to?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Iskusni, to je istina. Medjutim, svako iole ozbiljnije napajanje ima max. snagu specifiranu za radnu temperaturu, a ne 25C kao MS i slicna.

    @snajper: lijepo isprobaj nekoliko single-player igara.

    @Riddick: nemoguce je izdvojit Antec pa rec "preporucujem njih". Ima i dobrih i losih modela, Smartpower serija recimo ne valja.
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma on je to rekao kao: "Sad je ljeto i tada odmah snaga napajanja ide dole"

    To je totalno netačno ako se komp nalazi u hladnijoj sobi i ne zagrijava se mnogo, a ujedno sa njim i napajanje.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gle, cijenica je da je snaga ovisna o temperaturi. Po cemu se razlikuje recimo Enermax Liberty od 400W i onaj od 600W? 600W model ima malo vece heatsinkove i malko brzi vent. Kao primjer navodim taj Enermax jer sam vidio unutrasnjost i jednog i drugog na usporednoj slici.
     
  14. Riddick

    Riddick Aktivista

    Mogu li se ja jednom "izvuci" da me nitko ne citira :lol:

    Eto Stevie ti je potvrdio, a namjerno nisam htio da pisem vise oko toga da me manje citiraju :roll:
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    Uglavnom kada se gubi snaga zbog temperature ona varira od same temperature tj. kada pređe određenu granicu ide dole, ali to je uglavnom samo toliko dovoljno da temperature ostanu u "normalnoj" granici, što je u većini slučajeva malo.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    nije bolan, nego pravi "igraci" svoja napajanja deklariraju na, lupam, 50C. Svakako nikad nece radit na 25 ili 30C, tako da to nije ni bitno.

    Dakle, ako na nekom brand napajanju pise da ima 500W, ono to ima cak i kad se dobrano zagrije...a svako ce se posteno zagrijat kad se optereti sa >60% deklarirane snage. Osim ako je hladjenje glupo rijeseno.
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa trebao si tako odmah objasniti a ne davati nejasniji komentar ranije:
    "Medjutim, svako iole ozbiljnije napajanje ima max. snagu specifiranu za radnu temperaturu"
    Trebao si odmah reći da će brandovi raditi dok ne crknu :mrgreen: (zezam se)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    a sta si ti mislio da je radna temperatura? 25C? :mrgreen:

    50C nije nista za napajanje.
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    Ne, to 25C sam shvatio kao threshold na smećarskim napajanjima iza kojeg opada snaga.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne nego oni mjere snagu napajanja kad je unutrasnjost na 25C(a tad bi u sobi moralo bit cca 0C :mrgreen:) ili slicno. Zapravo je i to upitno. A u realnim uvjetima ce isto to napajanje radit na nekih 60C i naravno nece davat ni blizu koliko daje pri 25C.

    No dosta o napajanjima, opet smo otisli u OT.