nVidia 8800 GTS Problem.Help Please

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by snajper007, Jun 24, 2007.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

    Tek sada si dobro objasnio :mrgreen:
    Nije totalno OT, a može biti korisno svakome ;)

    EDIT: Stivi definitivno nisi rođen da budeš nastavnik/profesor :D
    Trebao si ovako reći:
    "Medjutim, svako iole ozbiljnije napajanje ima max. snagu specifiranu za radnu temperaturu u kojoj je testirano, a MS i kompanija testiraju na nižim temperaturama gdje će vrijednosti normalno biti više nego na većim temperaturama".
     
  2. Riddick

    Riddick Aktivista

    Nek si ti meni rekao, a nemas blage veze o napajanjima, bez uvrede :roll:
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    Jesu gluposti na način na koji si rekao, ali su tehnički tačne tvrdnje, a iz svega težim da izvučem maximalno tako da je ovo bio kao podsticaj ;)
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Off Topic warning!!!
     
  5. snajper007

    snajper007 Novi član

    Hvala

    E ovako hvala svima koji su mi pokušali pomoći,ali riješio sam stvar nećete vjerovati ali temperatura računara je bila glavni problem.Čim sam smanjio temperaturu u računaru sve normalno radi.Još jednom hvala svima koji su pokušali da mi pomognu u ovome.
     
  6. Riddick

    Riddick Aktivista

    Evo danas sam uspijesno uradio Vmod na ASUS EN8600GT 256MB, bez multimetra, samo oslanjajuci se na svoja prethodna znanja o OC-u i stekao sam nova znanja tako da mogu uraditi konstataciju za ovu temu.

    Kad su vece temperature napojna MS Industrial 550W nemoze da ispostavi dovoljno snage za datu konfiguraciju i vjerovali ili ne to se odrazava na fps u igrama :!: Radio sam Vmod na novoj grafickoj tako da sad znam da je to itekako moguce :?
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Otvori novi thread i opiši šta si sve uradio, i detaljno objašnjenje. Bilo bi fino imati takvo nešto na forumu za promjenu.
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    cekaj ti oces da kazes, da ukoliko graficka nema dovoljno struje, onda baca manje fps, pogasi pola tranzica u chipu i radi ono sa 80 % tranzica.
    Ja koliko znam graficka ili radi li ne, tako da ako nema struje dovoljno nece ni radit ili se sam ukrivu.....
     
  9. Riddick

    Riddick Aktivista

    Graficka nije predvidjena da gasi transistore nit to moze. Ali kad napojna nije u mogucnosti da isporuci dovoljno snage u datom momentu graficka moze da zatrza, na tren stane pa "odkoci". Ja sam juce imao slican efekat kod testiranja graficke kad sam radio Vmod na ASUS 8600GT. To su jako male razlike u voltazi...

    P.S. Usput da kazem da sam ubrzao karticu na 700/1512/845 (Core/Shaderi/Memory), a Vmod je radjen samo na GPU nesto nece na memoriji :? Jezgra mi je losa, moze jos al treba i voltaze=vise grijanja
    @iskusni ako bude zaintresovanih napisat cu temu o Vmodu za ASUS EN8600GT bez koristenja multimetra, a nemam pojma kolika mi je sad voltaza za GPU, znam da je pocetna 1,33V :D Ima li zaintresovanih :twisted:
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima, ima. I obavezno poslikati sve.
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Samo ti stavljaj, monotono je gledati stalno jedna te ista pitanja i probleme. Ovo će doći kao osvježenje.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo ne mobitelom pliiiizz. :)
     
  13. Riddick

    Riddick Aktivista

    OK, za par dana cu napraviti temu o tome, a imam i nekoliko svojih slika... U sustini Vmod nije opasan za graficku ako znas sta radis i nemas prevelike apetite, jer svaki hardware ima svoje limite... :)
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Hvala

    malo kasno se "palim" na ovaj topic, ali ovo nisam mogao a da ne pitam. jel bios jedino mjesto gdje se može vidjeti temperatura kompjutera i kako se smanjuje dotična? koje su referentne vrijednosti temperature?
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    -Bios nije jedino mjesto. Skini Speedfan ili everest.

    -Temperaturu ne možeš smanjiti opcijama, smanjuješ je ugrađivanjem bolje vrste hlađenja ili korištenjem prozračnijeg kućišta.

    -Postoje referentne temperature za određeni proizvod, a njih možeš naći pomoću google-a.
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    zato mi je i bilo čudno kad je napisao kako je "smanjio" temperaturu :lol:
     
  17. snajper007

    snajper007 Novi član

    Pa dobro možda sam trebao reći da sam to uradio kupovinom većih ventilatora.A evo kad već pišem MS napojna prilikom prevelikih tempretaura jednostavno nedaje dovljnu količinu struje za grafičku i dođe do naglog pada FPS-a i tada nastaju problemi,trza slika i nemoguće je igrati bilo kakvu igru.Ovo mi je privremeno riješenje a konačno će biti kupovinom ovoga.............
    http://www.pan-ex.net/prikaz.php?roba=4 ... Komponente

    Mada vam nebih preporučio kupovinu tu jer su cijene malo veće nego drugdje.
     
  18. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    A ja ne znam sta furate tako snazna napajanja. Moj Chif od 350W odlicno pogoni C2D6600, 8800GTS, 2GB RAM-a, HDD320GB, i dva opticka uredjaja. Nikakav pad FPS-a nisam primjetio niti se doticna pregrijava. Hocu da kazem da bi ti jedan Chif od 450-500W bio vise nego dovoljan
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    Snipe, uzmi bilo koje brand napajanje od 500w i riješiš se muka. Preko toga je bacanje para osim ako ideš na SLi/CF.
     
  20. snajper007

    snajper007 Novi član

    Ma ne nego me strah kupiti neku od tih 550 makar se i Chif zvao.Ali evo nagovorili ste me kupit ću neku od 550 nemam šta izgubiti.Hvala vam.......Ah da naručio sam procesor AMD dual 6000 i zbog tog sam htio nešta jače i imam u planu još jednu istu grafičku pored ove staviti, pa me to bunilo dali će 550w biti dosta bez obzira ko je proizvođač.