Nvidia Fermi [GT300]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Oct 1, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Ostaje jos da se vidi sta znaci "less noise" u praksi, mada nisam narocito optimistican po tom pitanju :)
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ni ja nisam tu optimistican.Obicno je poznato da sva ovaka rjesenja nisu narocito tiha
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Asus 580 cu2 40c idle 59 u bc2 na max postavkama. Necujna :) sad moram mjenjat fanove na CPU cooleru hehe.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jeli to imas asus cu2 580
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Stigla je ASUS Mars II 3 GB Dual GTX 580 :lol: :lol: Klikni za Review


    2x GF110 , 2x 512 shaders, 2x 48 ROP's, 3GB VRAM DDR5, 2x 384bit..

    Core clock: 781MHz, Memory clock: 1002MHz

    Power connectors: 3x 8 pin PCIe

    21 Phase power design..

    EXPECTED PRICE TAG: 1499$ (Limited availability)



    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja slucajno nabasao na rjesenje:
    http://forums.anandtech.com/showpost.ph ... stcount=28

    Nisam probao jer imam dodatnu graficku na koju je spojena plazma, ali trebalo bi raditi, ovima tamo je valjalo.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    To druze, imas pivu od mene! Ev ga tiha grafa uz 2 monitora :)
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pretjera se ga valaj. Mozes uzeti za ovu cifru 4X GTX 570 ili 3X GTX 580 a obadva setupa bice mnogo brza od jedne Mars II
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    A jeli imas flickering.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @Sena
    Jeste, ali nije sve u performansama, ima nešto i u prestižu. Na kraju krajeva, te kartice se i ne kupuju zbog performansi.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa sigurno da ima. :D Ali je beznacajno u usporedbi sa low power 3D taktovima i kad grafa idla.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja ne vidim nikakav flickering da me ubijes :/
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ako veoma brzo trepces onda ces da vidis flickering.. :lol: :lol:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Flickering se pojavi pri prelasku u 3D mod i pri povratku natrag. Traje djelic sekunde. IMHO nebitno, ali proizvodjaci su to htjeli izbjeci da neko ne bi mislio kako se radi o kvaru na kartici.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sa 4870 sam imao flickering dok sa 6970 nema nikakvog flickeringa pri prelasku iz 2d u 3d i obrnuto.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hehe, ja sa HD4870 nisam imao flickering. :D To mi je bila najdraza kartica ikad, uz 8800GTS 512 koja je bila cudoviste za overclock.

    Kod mene je bila XFX verzija sa modificiranim biosom u odnosu na onaj sto inace dolazi sa referentnim karticama, a 2D taktovi su bili dosta niski 250/500MHz koliko se sjecam. Low power 3D mislim da je imao isti takt memorije, od 500Mhz, tek u 3D performance modu bi memorija skocila na svoj puni takt.

    Dok je kod referentnih kartica 2D mod bio skoro jednak 3D modu, pa su kartice imale po 70-ak celzijevaca u idleu, pa i vise.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koliko se sjecam flockering je bio u vezi sa 2D klokovima memorije na HD4870 (prelazak iz 2D i 3D state)..

    Na HD4850 nije bilo tih problema,niti sa GPU a ni sa memorijom (ja sam koristio vlastiti mod BIOS sa 200MHz na GPU u 2D)

    HD48xx serija je stvarno bila super..
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa stvar je u GDDR5 memoriji. HD4850 je imala GDDR3, tako da to nju ne zahvaca.
     
  19. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Imao sam grafičku karticu HD 5770 koja nije izdržala ni jednu godinu i riknula, korstio sam je često za video konverziju, međutim kada su mi iz servisa poslali u zamjenu MSI GTX 550 Ti overclocked, neku verziju sad ne znam koji program da koristim za video konverziju, da li je neko može pomoći?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator