nVidia Maxwell

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Feb 21, 2014.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma dobro, simpaticna je kombinacija sa tom bojom. Samo jedan update i fix za FC4, kod mene je razlika kao noc i dan.
    U Nvidia Control Panel-u sam promijenio sljedece: "maximum pre rendered frames to 3", a ako me sjecnje sluzi ova opcija je postojala u FC3 ?

    http://www.reddit.com/r/pcgaming/commen ... _everyone/

    Sa ovim drugim tweak-om se isto postizu bolje performanse, medjutim teksture izgledaju mnogo mnogo losije:

    Open the GamerProfile.xml file with Notepad Find GPUMaxBufferedFrames="0" and change to GPUMaxBufferedFrames="1" and also DisableLoadingMip0 ="1".
     
  2. xman

    xman Komšija

  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izgleda da su uvjereni da "Fury" neće biti tako jak kako se pretpostavlja...
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Fury je fula u startu sa 4GB memorije, da ne znam kako je brza, djaba joj, na 4K pa na dalje ode to brzo.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    GTX 980 Ti i nije dizajnirana da zadrzi GPU tron nakon izlaska R9 390X jer je ovo limit Maxwell arhitekture, vec da bude blizu i da pruzi performanse TITAN X karte u pola cijene i da bude jeftinija od 390X.

    Ocekujem od 390X da u vrijeme izlaska bude najbrzi single GPU na trzistu, a vjerovatno ce biti i 8GB HBM model.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    HBM je trenutno ograničen na 4GB. HBM2 će dogodine riješiti taj limit. Neće biti dobro za AMD ako ne ponude daleko bolje performanse od 980Ti. Btw negdje pročitah da će 390X biti rebrand proizvod sa 8GB GDDR5 a Fury bi navodno trebao biti top model.
     
  8. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Tacno tako sam i ja procitao da je HBM od 8gb Gen2.
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja ne vidim kako cu izletiti 800 eura za ovo zlo od tehnologije....
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Brzo će to pasti na cca 600€.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I onda ce kao biti prihvatljivo!
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa s obzirom da nema konkurencije od amd-a, da.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne planiram mijenjati GPU do 14nm i HBM2 memorije, meni svejedno šta će ove godine oba "tabora" predstaviti. AMD bi ove godine trebao ponoviti Radeon 9700 Pro scenarij ako žele da povrate tržišni udio...
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja cu mijenjati tamo pod jesen, originalni plan je bio cekati pascal, ali nema njega prije Q3 2016, AMD me trenutno nimalo ne zanima.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne zanima te dok ne izadje za koju sedmicu. :mrgreen:
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jos da igre znaju to iskoristiti.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Obzirom da se igre uglavnom prave po hardverskim spec. konzola nevidim da će se stvari puno promijeniti u skorije vrijeme. Ionako godinama kasne za desktop hardwerom, Pascal će ih poslati u kameno doba.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Znat ce to iskoristit Oculus kao i 4k ekrani.