OCZ Vendetta 2 @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Sep 29, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.hardwarebase.net/recenzije.p ... ija_id=243
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos jednom se potvrdjuje da je kod ovih coolera sve u 5 deka. :D
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Apsolutno, ali ne znaci da se radi o losem proizvodu. Od kako su svi uvidjeli da su kombinacija bakrenih toplovodnih cijevi i aluminijskih rebara FTW, moze se samo filozofirati o zracnom tunelu, uglu nakriljevenosti rebara iliti listica te ventilatoru.

    Cak je i AMD "skuzio foru" te stock cooler ponudio sa toplovodnim cijevima.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni jedino smetaju ovi dijagrami, prema njima ispade da je jedan cooler boljii od drugog za 50%, bolje da stavite npr. od 0-60 C skalu, nego ovako samo par stepeni i onda prema slici ispade razlika ogromna
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Furamo se na trendove u industriji :D
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Enis je kriv :mrgreen: Salim se, ja pobjeg'o sa duznosti kad je trebalo raditi grafove inace bi bilo od nule. :oops:
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Jesu dijagrami debilni ali koliko vidim svi tako rade, pogotovo proizvodaci da pokazu koliko je njihov proizvod "bolji" od konkurencije.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Dobar hladnjak, dobra recenzija.
     
  10. war rat

    war rat Novi član

    fina recenzija, a bila bi bolja da je jos ubacen intelov stock HSF...
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Znas da bi izdrzao Q6600 na 3.6 :lol:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na 6000rpm bi. :smt005
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zar se moze toliko zavrtiti?
    Znam da ovaj na HD4850 moze, ali ne bih toliko ocekivao od Intel stocka :D
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ne moze, na oko 2500rpm je max. :D To kazem cisto hipoteticki.

    BTW na 6000rpm bi se razletili i cooler i ploca i proc, od silnih vibracija. Pa bi onda cooler spao na grafu i ubio i nju. :smt005
     
  15. GW

    GW Moderator

    Neke serije Intel HSF-a mogu ići i preko 3500 rpm. Ali nisi čuo buku dok ne čuješ 5cm ventilator na 7000rpm. :D
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Kao naprimjer Thermaltake cini mi se da je bio vulcano ili sl. vrtio se na 7500 obrtaja usisivac je besuman spram njega.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Max mu je 6000rpm.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, mogli su oni sto su dolazili uz Pentiume D. Doduse, mislim da je Q6600 sa B3 steppingom dolazio sa mocnijim coolerom.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Onda je moj bio neki skart jer se vrtio preko 6000rpm, ali nije ebitno davno je to bilo svi koji su ga imali znaju o cemu govorim, uzas zivi.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam nekad bio listao testove vintage coolera iz s478 ere, sjecam se da je bio jedan Thermalright sa 80x25mm ventom na 8500rpm. Zamislite kako je tek to glasno. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: