Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Nosi njima pa neka pogadjaju zato i sluzi garancija.
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Panel je pri kraju prijatelju... Granciju pod misku i pici :smt006
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    HDMI kabl preko 5m za Sony Braviu KDL-32BX420 Full HD.. neka jeftinija alternativa od originalnog Sony kabla ? Nije mi bitno da mi prenosi zvuk, bitna mi je slika. Udaljenost PC-a mi je knap 5m ali se kabl zategne i nije sigurno.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    nisi lud da kupujes origi Sonijev. Digitalni je signal pa brand nema veze. Uzeo za 20 kermi 10metara HDMI-HDMI kabal sa ebaya, radi najnormalnije.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba li nesto obracati paznju zbog DVI to HDMI (imam konverter) ? Znam da ima problema sa zvukum pa ga ne baca nikako. Ili originalni kabl graficke fercera dok drugi nece. Kako meni ne treba zvuk, to mi nije bitno. Samo da ne bude prob sa slikom.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Jos nesto.. da li je neko pokusao pokrenuti titlove na Bravia modelima ?
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako ti grafa nema HDMI izlaz, a zvuk ti nije bitan, onda kupi odmah DVi-HDMI kabal, ne treba ti onda konvertor.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa mozda tako i uzmem. Da li moze i link koji si ti tacno uzeo.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    uzeo ga ima par godina. A kao sto ti rekoh, signal je digitalni pa NEMA razlike medju kablovima, ili radi ili ne radi, nema razlike u kvaliteti. Uzmi koji god zelis
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma mislio sam na to.. provjeren prodavac/kabl pa fercera. Nema veze. Hvala svakako, naci cu nesto.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Razlike ima, ja mislim da se Nani pozabavio tim testiranjem na svom sajtu HD televzija, međutim razlika je mizerna, i samo se primijeti kod posebnih "benchova".
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    A da li ima neka generalna fora za pustanje klipova sa titlovima ? Vidim da neki tv-ovi citaju. Guglao sam ali sam vidio da se se odnosi na titlove kod samih tv kanala a ne kod pustenih avi klipova ..ili necega slicnog.
     
  13. wragg

    wragg Aktivista

    Preporuka za Vivax 3250. Uzeo sam ga prvenstveno radi cijene i nisam se uopste obazirao na USB prikljucak jer u uputama pise da je samo za update softwarea. Međutim kada sam ga upalio i pritisnuo "source" na daljinskom vidio sam da postoji opcija "Media". Ne samo da cita sav moguci DivX sa titlovima i našim znakovima sa usb sticka, nego bez problema prepoznaje i externi NTFS disk od 500GB. Uglavnom, TV je "bang for buck" definitivno. Kupljen je u HR (Melody, Metković) za 1790kn, tj. nekih 450KM.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne racunajuci citanje sa HDD-a, za te pare 32" LCD je stavrno bagatela. Jos kad' dodas media pogodnosti, eto finog iznenadjenja. Valjda ce te sluziti dugo vremena.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li su ovo takozvani 3D kanali koji se gledaju istom tehnikom (ukrštenim ocima) kao fotografije napravljene na istom principu ?

    [​IMG]
     
  16. Talnay

    Talnay Aktivista

    Moj sura je kupio ovaj TV, i prezadovoljan je, nikakve probleme nije imao, gleda stalno filmove preko USB-a, cak sam se i ja navukao da uzmem ovaj TV, ali ispale neke druge vaznije investicije. Znaci podhitno natrag u Stanic, i javi sta je bilo... Povremeno zna ispast neki los primjerak, ne mora znacit da je cijela serija losa :(
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam prije tacno god dana kupio LG model od Stanica ,jer su oni zastupnici LG-a za BiH,model "LG 32ld465" i evo kroz god dana mogu reci da me odlicno sluzi,sve sto sam koristio je radilo
    filmovi preko USBa perfektno sve radi,nasi titlovi sa kvacicama

    nisam jedino spajao nista preko HDMI kabla,jer nemam uredjaja sa hdmi

    meni tamam tv,nisam neki perfekcionista sto se tva tice a mogu reci da je slika odlicna,posebno preko moja tv,u odnosu na kablovsku dok je bila

    jedino sada da kupujem,vjerovatno bi uzeo 40",haman se sad naviklo pa bi mogao i veci :p
     
  18. spanky_1209

    spanky_1209 Guest

    Prijatelju isti problem kod mene mozes li mi pomoci, dali si rijesio taj problem i kako jer to sta ozbiljno ja sam ga kupio prije 6 dana razmisljam ga vratiti i uzeti drugi ako ide na servis ko zna kad ce doci.

    Bio bih ti zahvalan na odgovoru.

    Inace sam iz HR.

    Eto vidis ne prodaju sranje samo u Bosni nego i ovdje kod nas sad sam kupio LG i nikad vise.


     
  19. spanky_1209

    spanky_1209 Guest

    Prijatelju ja mislim da nisi u pravu i ja kupio ovakav jedan ista greska i kod mene. Bice da je cijela serija u banani. Kao sto rekoh sad sam kupio LG i nikada vise. Inace prvu plasmu koju su mi dali u trgovini bio napuko ekran a evo i ova sto su mi sad dali isto sranje pa kako covjek da uziva u TV-u.
     
  20. h2o

    h2o Aktivista

    To nije nekakav mali problemcic, pa da se zapitas da nije nesto do vas. Ocito TV ima gresku i jedina stvar je reklamacija.