Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako vidim stariji je model, non-smart, sigurno je zato niza cijena. Kvalitet slike nije nuzno losiji.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj prvo u radnji, ali iz iskustva Philips ima katastrofalan OS (usporava, trza, smrzava se i sl).
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    aha, znaci nista, pishaj ga, reko da priupitam, mozda je nesto vrijedno sto treba ubosti :D hvala vam :smt023
     
  4. Paddy

    Paddy Novi član

    Sve sam to uradio i ništa. Juče sam otišao u jednu radnju i isprobao daljinac, izgleda da je ipak neki falš, jer neće da radi ni na drugim televizijama. Danas ga šaljem nazad pa ću vidjeti.
     
  5. Talnay

    Talnay Aktivista

    Zdravo,

    malo sam izasao iz ovih voda, pa stoga cu ovdje pitat za savjet, koji TV do 500€ kupit, ali među tolikim televizorima se lako izgubiti, stoga sam našao i izdvojio neke modele,
    Toshiba 40L343DG
    Philips 42PFH5609
    Sony KDL40W605
    Sony KDL42W706
    Panasonic 42AS500E / AS520E (u čemu je razlika?)

    Koliko sam se informisao na netu, mislim da bi ovaj Sony 706 bio best, vidio sam da je na akciji u Dr.Techno.

    To je za stariju osobu, traži 42", po mom mišljenju je to dovoljno za njene potrebe. Gledala bi se digitalna, uglavnom SD kanali. A smart funkcije (youtube) samo za djecu koja bi dolazila kod nje.

    Ili predložite neki drugi model.

    Hvala unaprijed.
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja imam 48" verziju ove Sony KDL40W605, ja prezadovoljan, smart u sustini i ne koristim jer mi je racunar spojen na tv... Ne znam kakav je panel u toj manjoj varijanti, ali je ovaj super, duboke crne, odlican kontrast, nema probijanja, slika s racunara je odlicna i za gaming i za film... Ako nije neka razlika u cijeni idi na ovaj jaci sony model, mada i ovaj ima sve sto treba...
     
  7. Talnay

    Talnay Aktivista

    Hvala na odgovoru. Razlika i nije bas mala cca 200 KM, mada uz TV dodje i nosač, na slabijem ne dodje.
     
  8. Paddy

    Paddy Novi član

    Ipak je bilo do daljinca, dobio sam novi, sad sve radi kako treba. Hvala na pomoći i savjetima!

    Još jedno pitanje za one koji imaju Samsung 6400 seriju? Može li USB 3.0 flash drive se koristiti na njemu? Hvala!
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja koristim USB 3.0 HDD i radi normala.
     
  10. Paddy

    Paddy Novi član

    HVALA!
     
  11. (:-D

    (:-D Aktivista

    SAMSUNG LED TV 50H6400 3D, FullHD, Smart TV, Wi-Fi, 400Hz, 1400 KM na ekupi. Da li je regularno preko ekupi uzeti, mišljenje ?
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja svoj kupio na istom mjestu,regularnije biti ne moze.Od narudzbe do isporuke proslo manje od 24h.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Takodjer uzimao, sve pohvale.
     
  14. osko

    osko Novi član

    Vozda raja,

    Ispao sam iz forme što se tiče plazme/LCD-a, pa evo jedno pitanjce:

    Da li je 48 H6400 100% 3d model ili ih ima koji nisu 3d?

    Neki dan sa bio u ''jednoj'' radnji i dotični je bio za cijenu od 1099 KM, i stoji samo da je SMART model.

    Molio bih za Vaše skromno mišljenje. ;)

    Hvala.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uz doticni model dobijes dva daljinska (smart i obicni) i dvoje 3D naocale plus kablovi kablici itd. Znaci provjeri sta dodje uz njeg i bit ce ti sve jasno.
     
  16. osko

    osko Novi član

    Ma, logično stari...

    Hvala na tako brzom odgovoru ;)
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da nema verzije bez 3D-a, inace bi bio drugi model vjerovatno :)
     
  18. darsh

    darsh Aktivista

    Gdje to ima Samsung 48h6400 za 1099KM, i ja sam zainteresiran?
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ma vjerovatno je bio 40H6400, jer sumnjam da 48" model ima igdje po toj cijeni. Ja sam ga kupio za 1234KM prije 5-6mjeseci u next-u, ali im je odmah nakon toga skocila cijena na 1470. Pa su opet poslije imali akcije za 1299 i oni i ekupi i tako jos par web shopova.
     
  20. darsh

    darsh Aktivista

    Da i ja se čudim da 48" bude za tu cijenu, najjeftinije što sam našao je 1299km.