Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Paddy

    Paddy Novi član

    Preporuka za TV?

    Pozdrav! Molio bih cijenjene forumaše koji se iole razumiju u televizore da mi preporuče neki od 48 do 55 incha. TV bi se kupovao u Sarajevu u radnjama Domod, Tehnomarket, Tehnomag ili bilo koja druga na kojoj može shoping kartica na 24 rate. Budžet je otprilike 1500 km. Unaprijed hvala!
     
  2. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Samsung F6400 ili H6500.....s tim da je prvi model jeftiniji pa mozes za navedeni budzet uzet 48" a ovaj drugi 40"
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    48H6400 se uklapa u taj budžet.
     
  4. Paddy

    Paddy Novi član

    Kupljen
    SAMSUNG LED TV 48H6400 3D, FullHD, Smart TV, Wi-Fi, 400Hz na ekupi.ba.
    Hvala na savjetima!
     
  5. Paddy

    Paddy Novi član

    TV je stigao, sve je super, ali me interesuje jedna stvar? Vidim da dosta forumaša ima ovaj Samsung H6400 48 incha, pa bih molio da mi neko kaže svoje iskustvo sa ovim smart hub daljinskim. Naime moj radi i sve je u redu, ali kad dođem u web browser, cursor stoji i ne mogu ga pomjeriti, a i koliko sam vidio na yuotube ovaj daljinac radi i miče se i prebacuje se po aplikacija poketima po zraku. Zvao sam Kimtec i pričao sa serviserom u dva navrata. U prvom mi je rekao da provjerim ažuriranje, kad sam mu rekao da jesam i da nema nove verzije, u drugom mi je navratu rekao da je moguće da ovaj model ne podržava to tzv. "zračno prebacivanje". Molim vaša mišljenja, hvala.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prvo manuelno nadogradi firmware, a "zračni miš" radi samo dok ti je palac na touchpad-u u sredini.
     
  7. Paddy

    Paddy Novi član

    Probaću manuelno to odraditi kad budem kući. Cursor se nije pomjerao i kad sam touchpad dirao, sve sam pokušao.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Nisam te bas skontao, je li ti radi dok si u listi aplikacija, mozes tu micati a ne mozes samo u web browseru?
     
  9. Paddy

    Paddy Novi član

    Da, upravo tako, u web browseru je cursor nepomičan, a ne mogu ga micati tzv pokretima ni u aplikacijama, samo đojstikom.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa znaci pomjeranje pokretom ti nigdje ne radi? Trebao bi ti raditi cursor i dok gledas tv. Pritisnes smarthub dugme na smart remote-u, naslonis prst na touchpad i pomjeras ruku. Sumnjam da postoji model koji to ne podrzava, jer je to i glavna funkcija smart remote-a.
     
  11. Paddy

    Paddy Novi član

    Vjeruj drug da mi taj touchpad u sredini đojstika uopšte ne reaguje, bio sam danas s kolegom s posla i 3 sata smo oko toga se zezali.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jesi li ti uopste upario daljinski sa televizorom?

    Ono drzanje return i guide tipke zajedno.
     
  13. Paddy

    Paddy Novi član

    Jesam i onda on javi, da je spojen bluetooth i napunjenost baterije i ostalo.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da bi bili sigurni, idemo seljacki :D
    Naslonis (ne klikas) prst na touch malog daljinskog i onda mases sa daljinskim (ne pomjeras prst)? Ako ne radi, reklamiraj jer si onda dobio felerican.
     
  15. Paddy

    Paddy Novi član

    Upravo tako!
    Pokušat ću danas još igrat se sTV, manuelno ažurirati, i resetovat, pa ću vidjeti.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  17. Paddy

    Paddy Novi član

    Hvala Dino, skinut ću čim dođem kući. Maloprije bio u jednoj radnji i probao njihov smart control daljinac na istoj 48 ci H6400 i kod njih radi ta tzv "mahajuća tehnologija".
     
  18. Paddy

    Paddy Novi član

    Update zavrsen, problem ostao isti. Opet sve kontam da radim nesto pogresno, ali sve sam pokusao.

    Na ovom je video pokazano kako izmedju ostalog radi taj smart remote. Meni nece tako.

    https://vid.me/Xn6F
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Daj izvadi baterije iz daljinca pa ga ponovo upari s tv-om ai i tv malo iskljuci iz uticnice pa opet ukljuci da se komplet sistem resetuje.
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kakav je Philips 50PFH4009/88, ima neko snizenje sa 1100KM na 800KM pa da priupitam..

    Neo,Nani, nadam se odgovorima :D