Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Na rate preko banke je logicno da je ista cijna jer njima legne keš ali zavisi koliko ce te banka po ušima lupuiti. Sto se ostalih prodavnica tice, da, skuplje bude preko kartice 10-15% i za penzionere mada je nekada Imtec nudio istu cijenu kao i za keš penzionerima do 6 mjeseci i istu cijenu na skoro sve kartice do 12 mjeseci. Za penzionere je u Imtecu trebao samo zadnji ček i lična dok je u tehno magu trebala kopija licne i ček i to je to.. u drugim radnjama je koliko se sjecam iz price roditelja, trebala neka nebulozna papirologija pa su oni svake godine uzimali u tehno magu. Ali eto.. nije moglo ove godine.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma


    Fazon je da skida sa čeka, da se ne ide na banku ;(

    Uglavnom, u domodu se može ali je pegla za papire, čeka se sedmica dana. U imtecu ne znam kako je, ovi tehno xxx su mogli ne znam sad. Razmišljam da uzmem tako TV ili konzolu pa gledam koje su mi opcije :)
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Pa i ovo ti skidaju direktno sa penzije, papire zavrsis za dan, do dva, znam kad asam ja nesto ganjao prije dva mjeseca, ovo ti odes u sperbanku, kazu ti sta treba, odes u pio uzmes potvrdu, jos par papira, i gotovo, sve zavrsis za jedan dan, pa sacekas par radnih dana d aodobre, domod ubi sa procedurom, i jos deru sa kamatom.
    najbolje ti je ako imas penziju, izvad visa classic karticu kosta 10km. i mozes sve kupovati na rate.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja uzeh veceras Sony 43W755, 800 Hz, dobar za Ps4/Xbone, nema mnogo blura pri igranju.

    Dobra i ova integracija Androida. Sega jedino ovaj eksterni power brick, ko' kakav laptop da je.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma


    Daleko sam ja od penzije :lol:

    Imam jednog roditelja u penziji pa to zdušno iskorištavam, do sad sam pola kuće tako opremio :lol:
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Vedo, ta cigla je najpametnija stvar koju sam vidio zadnje vrijeme jer 70% kvarova tv-a je na mreznom dijelu, a lakse je tu ciglu nositi u servis nego cijeli tv, osim toga sve se manje grije.
     
  7. DSA

    DSA Aktivista

    @JVC jesil mozda vidio da li imaju kod stanica 809c model?
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Vjeruj da nisam ni gledao, meni je za oko zapeo 807 radi srebrenog alumijujumskog okvira koji izgleda fenomenalno, pa me drugi nije ni interesovao, ali sve su ti razlike 805, 807, 809, jedino u bolji okvira, i stalka.
     
  9. DSA

    DSA Aktivista

    Ima razlika u osvjezavanju slike..805 je 800mhz, 807 je 900 a 809 je 1000mhz..to je uz boju okvira jedina razlika
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    To sa osvjezavanjem je prodavanje magle, ali neka im bude....svi su oni 100HZ panel, ostalo sa pozadinskim svjetlom dobijaju, i nemas od toga jeli 800 ili 900, 1000HZ. nista nikave razlike.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja pokrenem DriveClub (30 fpsa) i na ovom Sonyu izgleda kao da ide i punih 60 fpsa, MNOGOOO gladje nego sto izgleda na starijem 100Hz Samsungu. E jedino pri udesu ili sl (nagla promjena slike) se osjeti da je 30 fpsa.

    A ovih nativnih 100Hza sto spominjes, jel to znaci da su u stanju izcrtati 100 slicica u sekundi (kao sto 60Hz monitor moze izcrtati 60 fpsa)?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To može na Sony 4K televizorima - može prikazati 4K/60 ili 1080p/120.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Panel je 100Hz. na vecini tih starih je bio 50Hz, a sa pozadinskim svijetlom prave 100, 200, ili 1000hz, vjestacki, to sto ti je gladje na novom tv-u je bas radi vece nativne brzine panela, a ako bas hoces glatku reprodukciju imas mkv 60fps da skines pa probaj, ja sam nabavio jednu kolicinu pa bas testiram kako rade, sve za 10.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa ako je panel 100Hz onda bi valjda bio sposoban da prikaze 100 fpsa bez tearinga i sl.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pored toga što proizvođač to mora omogućiti u softveru, TV mora valjda imati HDMI 2.0 ili DisplayPort što je rijetkost. Znam da je nedavno Sony pustio update koji to omogućava ali na 4K modelima.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Sony fullHD 2015 vrte normalno 60fsp 1080p. nevezano za hdmi, samo 4k televizori da bi vrttili 2016p 60fps moraju imati hdmi 2.0, dok za 1080p. je dovoljan 1.4a.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pričamo o 1080p @ 120fps-a.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Za sta ce ti 120fps osim za igre, za sve drugo beskorisno.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa za igre naravno...
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Yep, pricam o igrama. Spojen TV na PC putem HDMIa, grafa vrti igru u preko 100 fpsa, a sa Vsyncom i dalje pokazuje 60 fpsa. A nativni 100 Hz panel :S