Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li postoji nacin da se dobije audio output na PS-43F4500 plazim ili je optički izlazi jedino rješenje ? Hocu da spojim wireless slušalice ali tek sada vidim da nema niti djeka za slušalice niti "činćeva".

    Koji je najjeftiniji konverter optical audio to 3.5mm ?
     
  2. black

    black Komšija

    Ima na ebayu za par dolara. Pitanje je jedino koje formate podrzava , vjerovatno samo PCM.
    Nisam siguran ali mislim da ne ide na zvucniki opticki u isto vrijeme , svaki put bi morao uci onda u postavke.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisam ni znao da ovo može :d pa da priupitam i ja onda. Naime trebao bih SPDIF optički prebacit u analogni. Koliko sam vidio po ebayu su mahom toslink na analognli audio. Ako sam dobro uprati, spdif i toslink nisu isto, pa bi meni trebao drugi konvertor, samo njega izgleda ne mogu nigdje naći?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    black - Nije mi problem prebacivati svaki put na optički, u ovom slucaju piše eksterni zvučnici. Ali me zanima da li cu imati kontrolu glasnoče preko daljinskog ili iskljucivo to moram štimati na slušalicama ?

    Problem kod wireless slušalica jeste statički elektricitet koji je izraženiji kada pojačaš na slušalicama. Pa je fol da smanjiš na slušalicama potenciometar koliko možeš a na playeru max out i onda gotovi ne cujes šum.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa jesi li bas siguran da nema izlaz za slusalice,ja imao 43F4000 sa slabijim ekranom,reza bila 800 i nesto sa 400 i nesto i bio je izlaz za slusalice,znam 100% jer sam ga koristio za externe zvucnike. Bio je sa donje lijeve strane kad gledas u tv a ne odzada gdje je scart.
     
  6. black

    black Komšija

    https://www.avforums.com/index.php?threads/1785934/

    Izgleda za opticki ne mozes regulisati glasnocu. Pitanje je samo hoce li DAC sa ebaya biti dovoljno glasan. Mozda bi bilo pametno uzeti malo skuplji model.

    @zoi obicno adapteri imaju i SPDIF i opticki ulaz
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema Dino nista, i mene cudi: http://ecx.images-amazon.com/images/I/8 ... L1500_.jpg

    Stari 32" LCD ima a ovo govno nema. Jedini audio out je optika. Ni da činćeve nabacim.

    black - Ako se ne moze kontroisati glasnoca, onda i to otpada jer kako rekoh, ne mogu to raditi na slušalicama radi šuma. Hvala svakako.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ev' mene opet :) radi se ponovo o TX-55CR430B. Kolega je narucio Logitech K400 i cekamo je. U medjuvremenu smo malo cackali po TV i ne mogu se snaci, a moram priznati da nisam nikad imao priliku raditi sa Panasonicom. Na koji nacin se na ovom cudu instaliraju Apps (manual sa sajta je stur i nista o ovome ne pise)? Ja imam Samsung iz 4000 serije, i instaliranje aplikacija je jednostavno kroz samsung store. Da li je i kod Panasonica slican fazon? Ili se kod ovog TV-a od 2500KM ne mogu instalirati aplikacije sem onih koje dodju uz TV?
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa isto, imas market, nalazi se gdje su ti aplikacije.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    E druze ovdje nema nikakvog marketa. Imas par standardnih aplikacija (youtube, browser, google...) i to je sve.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Lijepo tebi ljudi govore, okani se panasonica, a ti jok, e sada ces sipak instalirati na njega.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Drug, hvala na savjetu, ali fakat te ne kontam. Prvo nisam ja kupio taj tv, nego jedan dobar prijatelj. Drugo, trazio mi je pomoc tek nakon sto ga je kupio, tako da ta prica da se okanim panasonica apsolutno nema smisla, jer je TV vec kupljen (a kako si ti skontao da ja tek trazim savjet za kupovinu, to zaista ne znam), i tek tada mi je prijatelj trazio pomoc, a kako ja nisam radio s panasonicom, ja sam pomoc trazio ovdje. I trece, ja nigdje ovdje nisam nasao da je neko meni rekao da se okanim Panasonica, niti su navedeni razlozi zasto bih se trebao okaniti modela kojeg sam naveo, i za koji mi je trebao dodatni daljinski...
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Vidis da te zezam sta se lozis odmah, :smt003
    Ali ako im je tehnicka podrska tako dobro, onda stvarno treba bjezati od njih.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    [​IMG]
    Ovako je kod mene, nema mi logike da nema marketa.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Panasonic je sebe zeznuo izabravsi firefox os za smart platformu, a oni su u medjuvremenu odustali od operativnog sistema tako da je pitanje sta ce da bude dalje, ali idi na http://hdtelevizija.com/ tamo je bilo par recenzija panasonic televizora, cini mi se da je bio cak model kao taj, ili noviji, ali nebitno obrati se darki za pomoc, sve ce uciniti da pomoognu vjeruj, vise su nego korektni za razliku od "domacih portala".................
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Ja kako vidim ovo je stara panasonic smart platforma, a ovi novi koriste firefox (nazalos)..
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    To ne znam, ali znam da nevalja ni ova stara :D
     
  18. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Sta mislite o Samsung UE55JU6872 Curved 4K TV, cijena mu je oko 2500 KM? Nakratko sam ga samo vidio u radnji, nisam imao vremena da ga isprobam.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sony 55X8005C je manje atraktivan "na oko" ali je bolji TV za iste pare.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Jedino ga jebe onaj gurbetski IPS panel sa odurnim kontrastom, i nikakvom crnom bojom, vidljivi ugao mu je jedina prednost.