Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Philips...
    Zvao sam ove gore, nece da saslusaju, samo donesi na pregled i defektazu. Pa koliko kosta to, ili bilo kakva okvirna cijena da znam da li mi se isplati peglati.. jok :(
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nebi trebali ništa naplatiti da pregledaju. Jave ti šta je problem i koliko bi koštalo, onda se odlučiše hoćeš li popravljati ili ne.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Nemoj nositi muharemu philipsa, mene je pravio budalom prije mjesec dva, htio me oguliti ko budalu, imas kod magbelgume nekad mio megatrend, ali nije vise sada je ASYBIS
    Džemala Bijedića 162
    71 000 Sarajevo,
    Bosna i Hercegovina
    Tel: +387 33 770 200
    Fax: +387 33 770 220
    E-mail: [email protected]
    Meni momak primi tv, opalila bila maticna ploca, sutradan nazvali d apodignem sve sredili za malo love, izuzetno kulturni, i regularni, za razliku od onog gore koji m i je pricao bajke kao d atreba raditi operaciju srca.
    Slobodno nazovi, i odnesi ovdje vidjet ces koja razlika u odnosu prema kupcu.
    onaj gore majmun j , i za sony nedo bog da ovom mom sta bude pa da me onako pokusa opljackati kao za philipsa, svasta bi bilo.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    za'valjujem :D
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Nema na cemu, u svakom slucaju javi sta je bilo.
    ja imam izuzetno pozitivno iskustvo.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da nije ko slucajno gledao onaj vivax 65"? Bas je smijesno jeftin 1400KM za tu dijagonalu, za neke nezahtjevne casual korisnike extra stvar se cini...
     
  7. osko

    osko Novi član

    Vozdra raja,

    Izmedju ova dva modela, šta mi vi preporucujete:

    1. Sony 48wd655
    2. Philips 48PFT5500

    Cijena je identična 999 KM .
     
  8. efo

    efo Komšija

    taj wd655 ima 50hz panel... Za philips ne znam, ali mislim da ni nije neka sreca. Donedavno je u mobilmedii bio Sony W705c 48" za 999km, ali otislo dosta brzo. Ja ga sebi trazim, al nema ga vise nidje, ima samo 40" verzija za 849km. Iako starija seririja sony-a, bolja od trenutne po mnogo cemu, konkretno W705c ima 200hz panel, jako nizak input lag itd.

    Ako zna neko gdje ima W705c 48" jos uvijek, neka baci link/poruku
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolje od mene uzmi onog Samsunga iz oglasa. :D
    Na stranu šala, provjeri u radnji koji panel koristi, ako je Philips IPS obično su u toj početnoj klasi loš izbor.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam skoro uzeo Samsunga 48J5202 za te novce.
     
  11. osko

    osko Novi član

    Ma ja sam ovog 48wd655 bio vec narucio za 899 KM u IMTEC-u u subotu preko web shopa, i zovem jutros pitam kada ce biti isporuka, frajer veli nema vise na stanju :? aj imam isprintanu narudzbu!
    Elem, pricekat cu jos malo, mozda naletim 48J5202 ili 48w705 za 999 KM... :D
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam nedavno kupio sony 48w705c i sada mogu reci da je odlican tv za 1000 KM
    i ja sam ga uzeo na akciji,sa 1300 na 1000 KM i vec sam se navikao i na velicinu i sve
    slika koju daje je odlicna,boje su bas ono kao uzivo da gledas,pravo realne
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja mislim da su ti tesla modeli sasvim ok za prosjecnog korisnika
    radije uzmi ovaj 43 inca model,pise da ima i wifi,mozda je on i smart
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma kao što rekoh, ništa specijalno mi ne treba. Gledam 43'' kao da ima malo tanje bezele što mi je bitno..
     
  16. osko

    osko Novi član

    Raja, mozda ispadam smiješan, al opet da pitam. Da li je samsung 48J5202 100% smart ili nije? Na službenim stranicama samsunga i na svim stranim portalima i portalima HR i RS je smart TV, dok na ovim ''našim'' portalima navodno NIJE SMART, sve do jednog portala.
    Kontam da nisu izbacili kakav model za ''BiH bijedu'' :D
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Samo se drzi sluzbene stranice, stipu ove nase kokosare blage veze niko nema, sta god ih pitas gleda te onim telecim pogledom, sve strucnjaci zaposleni po tim prodavnicama.
     
  18. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ljudi treba mi pomoc oko izbora tv-a posto se bas i ne razumijem, obisao sam danas radnje i ponuda je ovakva:
    LG 49 UH 603 V 577€
    Sony KDL 49 WD 755 BAEP 599€
    SAMSUNG UE 49 K 5589 SUXZG 599€
    SAMSUNG 5179 SSXZG 549€
    SAMSUNG 5589 SUXZG 599€
    SAMSUNG UE 50 KU 6079 UXZG 676€
    SAMSUNG 49 K 5579 SUXZG 529€
    Da napomenem na tv ce biti koristen i kao monitor, udaljenost od komode gdje bi trebao TV nekih do 4m , budzet je do 600€ osim ako cu za jos 50-ak € dobiti puno vise. Cijene su iz Saturn-a, Njemacka
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pretpostavljam da su svi smart,da ne googlam
    ako ces puno smart opcije koristiti,kao i gledanje filmova sa usba,LG ima najbolju platformu za to...web OS 2.0 ili 3.0
    ako ces kvalitet slike prvenstveno,onda su ti sony i samsung u samom vrhu i mislim da su ovi svi tu negdje sto se slike tice,obzirom da im je i cijena ista
    i ovaj prvi LG je sa UHD rezolucijom ali mislim da od nje i nemas neke velike koristi
    i sony je 4K
    a ako planiras koristiti tv kao monitor sa 4 metra,sumnjam da ce ti to moci,tj.da ces vidjeti citati tekst sa te daljine...jedino gledanje filmova,youtubea,serija i tako to

    mozda upravo ovaj sony djeluje kao best buy
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Da ti bude jasno, ako nije smart u vecini slucajeva je smece, jer dobre karakteristike idu uz dobre funkcije, tj. nece niko ugraditi vrhunski panel, i elektroniku u pocetni model samo u bolji, prema tome kupi smart pa nemoj koristiti, ako ti netreba ali znaj da jedno prati drugo nemoze osnovni model da bude kao visa klasa, drugo 4m udaljenosti tu ti treba 55" min. i sony nije 4k nego full HD android platforma. barem ovaj navedeni model.