Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Nekazem da pravi probleme, ali je bolje 100/120hz panel u svakom slucaju, a sto se tice androida meni nepravi problem, relativno je brz, nije mi se srusio nepamtim, a bas ga jasem, kodi, youtube i sl. pogotovo nakon kupovine novog receivera negasim sve dok malo neizgustiram.
     
  2. Neraa

    Neraa Aktivista

    Mali update,isao da se informisem detaljnije o ovom tv-u i dostavi i tad su mi rekli da dostava kosta 40e tako da je ovaj samsung nazalost van igre jer prelazi budzet bas pofino... Moze li mi neko reci sta da ganjam do 600e? Koje karakteristike,marku itd, velicina mislim da bi oko 50" bila dovoljna jer nema citava 4m a ne planiram ga koristit za citanje i sl. vec samo poigrati koju partiju witchera itd sa racunara na njemu.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    120Hz imam u onom JS8500 kojeg koristim za filmove, a za PC "aktivnosti" nema velike koristi. Bilo mi je bitno da backlight radi u 120Hz za razliku od KU6072 gdje je radio u 60.
     
  4. efo

    efo Komšija

    Pretpostavljam da display W805b kosta vise nego sto sam ga platio polovnog (750 km)? Ako ga uopste igdje i imaju. Ukratko, kupljen u ekstra stanju i tokom montaze kuci veoma nesretan slucaj :) ... Ne znam bil plakao il se smijao
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    :cry: :smt005 :cry: :smt005 :cry: :smt005 :cry: :smt005
    kombinuj
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa jel' stigao u kutiji ili ne?
     
  7. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Ne znam gdje ću pa da probam ovde. Zna li iko šta se može uraditi po pitanju mrlja koje se pojavljuju po televizoru? U pitanju je 48" H6400 kupljen u nextu u maju prošle godine. Imam par slika mada nisam siguran da li su kvalitetne jer je mobitel užasan. Ugl, evo linkovi:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Uglavnom, na sredini se nalaze dvije manje mrlje koje izgledaju kao da je neko prstima presao preko ekrana i kao da je ostalo dok se u desnom (a od nedavno i u lijevom) čošku nalazi velika tamna mrlja. Zna li iko šta mi je raditi? Hoće li ovo htjeti oni, ako kad stignem prije istega garancije, provjeriti i pokušati popraviti u servisu?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako niko nije pritiskao po ekranu, onda je nešto do pozadinskog osvjetljenja ja mislim. Ako možeš napravi bolje fotografije pa proslijedi servisu prije nego odneseš. Ako je do samog panela onda možda budeš sretan pa dobiješ novi model. :)
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ove mrlje i ja imam na starom lg lcdu,samo nisu ovako tamne kao kod tebe ali ih ima po cijelom ekranu ,kao da je prljav
    To je neato do panela a moj tv je star 6 godina,tako da ja nemam sta tu a i ne smeta inace,vidi se samo kada je bijela slika
     
  10. efo

    efo Komšija

    Imal kakav sony servis kod nas, da ih prozovem sutra?
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imaj na umu da je svaki lcd panel (čak i unutar iste serije televizora) posebno kalibrisan u fabrici tako da je vrlo upitno hoćeš li sa zamjenskim ekranom dobiti originalnu kvalitetu slike, to moraš obavezno provjeriti u servisu.
     
  12. efo

    efo Komšija

    Jasno, hvala na infu. U prijevodu, najebo sam za display, a i ako ga slucajno nadjem, pored toga sto ce biti skuplji nego sto sam TV platio, opet sam najebao za kalibraciju :)

    Sto rece jedan kolega sinoc, rasarafit ga, i dijelove stavit na pik, ili vidjet da ih utusim nekome u servisu, mozda petobu vratiti +-.

    p.s. za ranije pitanje; nisam uzeo kutiju, ali nije to bio problem. Transport je protekao kako treba, ali tokom montaze kuci jedna glupa nesmotrenost i ekran cao
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Onaj Muharem kod bivseg uniprometa radi sony, ima sve dijelove, i odmah moze vidjeti cijene jer je ovlasten pa pitaj, bi je telefon ranije kada je neko pitao za philips koji nece bez donosenja da vrse dijagnostiku.
    Znam d aza sony ima sve cijene, i moue jako brzo sve nabaviti.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa šta si mu uradio?
     
  15. efo

    efo Komšija

    Pretpostavljam da je to ovaj? Nazvacu ga i spremit se za najgore, nadat se manje gorem :)

    Pokvario :)
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Puko' mu kvar. Hajde, bice televizora, nek si ziv i zdrav.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  17. efo

    efo Komšija

    To i ja sebi ponavljam jbg, sta ces. Obradovao sam se TV-u ko beba zvecki, narucio i Android TV i daljinski i et' :) Jebaji ga
     
  18. chivas

    chivas Novi član

    @efo
    Nazovi ovaj broj 061 170 490, Braco u Kasindolskoj, objasni "gdje puko kvar" i vidi s njim može li ti pomoći i isplatili se.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mene su na svakom forumu svjetovali da ne idem na philips,osim ako nisu oni najskuplji modeli,high end,jer je u nizim kategorijama prosjecan
    obicno savjetuju za samsung,sony,lg
    pa pokusaj od ovih brendova sta naci u tom cjenovnom rangu,ako neces smart,ima ih za te pare,mozda malo vise