Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Ninja

    Ninja Komšija

    Treba da imas negdje na TV postavke da posaljes zvuk i format zvuka na opticki izlaz.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kakav je to konkretno woofer? Kako si to spajao sa tv-om a kako sa kompom? Nema bas puno woofera koji su audio receiveri i da su sposobni dekodirat digitalni zvuk. Jesu li dobro provjerio da to na wooferu nije optical out a ne optical in?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam za taj tv, ali evo sad vidjet na mobitelu reklamu sa ekupi za 50MU6172 za 1099 KM a to je provjeren model za ove pare. Doduše nema više produžene garancije koliko ja znam.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kucno kino bilo = DVD player 5x zvucnika i woofer fino u paketu.

    Woofer ima svoje napajanje ima ulaze one rupe crvene i bijele, i mogu spajati zvucnike na njega obicnom zicom.

    Kod MU 6172 TV-a sam dobio produzetak 1x ulaz u TV a 2x izlaza za crveno i bijeli ulaz.


    Audio kablo povezivanje ono najjednostavnije 1x ulaz u TV ili racunar a ovamo 2x izlaza crveno bijelo za liniju eventualno woofer. Namjestim 2x stereo ili aux izlaz radi sa racunarom odlicno dok TV ne izbacuje zvuk.

    Malo cu googlati pa vidjeti jos al ako ima neko savjet bujrum dobro je doslo :D

    Da nisam spojio na racunar woofer na isti princip mislio bih da je crkao woofer.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ma stari se nafur’o na taj model zbog 5 godina garancije.....
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sinoc sam malo trazio rijesenje za moj problem i vezan za Samsung TV MU model.

    Ima po netu dosta raje se žali al neki su probem riješili pa kupili neki hepek konventor.

    "Stereo Digital to Analog Stereo Audio Converter Support Simultaneous 3.5mm Headphone"

    Valjda ovo riješi problem, pa mozda narucim ako ne nađem nigdje ovdje kod nas.


    Samsung MU nema headphone jack al npr došli su mi produžetak za AV sliku crvena,zuta, bijela boja gdje mogu ubaciti stare prikljucke kao scart fazon i ispod njega ulaz sam dobio produžetak za 2x ulaza crvena i plava boja nadao sam se zvuka woofera al nista.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ti rece da si spajao na audio opticki izlaz. Optika je skroz drugi sistem. Znaci treba ti optical to analog converter ili ti trebaju neki "pismeniji" zvucnici koji imaju "optical in"

    Sve to sto si ti nabrojao od kablova sto si dobio uz tv je da spojis neke vanjske uredjaje a da se slika ili zvuk reprodukuju na tv-u. Znaci to su AudioVideo ulazi. A jedini audio izlaz na tv-u ti je taj opticki koje je naravno i digitalni.

    Da bi digitalni audio format zastvirao treba ti neki DAC digital to analog converter. To imas u boljim zvucnicuma kao logitech z5500 ili z906 ili u AV receiverima. Ili da nabavis taj converter koje si spominjao.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 26, 2018
    Eldorado likes this.
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Hvala na opširnom odgovoru otprilike to je to :D

    Stariji woofer naravno nema optical ulaz, naruciti negdje konventor malo sam gledao po našim radnjama barem internet stranicama al uzaludno.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  9. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Najbolje ti je kakav AV reciever nabaviti i preko njega skopcati te zvučnike
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Gledam sto jeftinije proci nije problem kupiti konventor al valja cekati sa ebay-a mjesec dana al 5$ nije skupo.

    Iako sam se razocarao sto ne može na TV, doduše tehnologija pa namjerno oni sve to mijenjaju :)

    Uzimajte telefunken kod njih sve ulazi :D

    EDIT:
    zna li neko kod nas ovdje da se prodaje?
    Genelec nema, zicomp nema, imtec nema. Cak sam otisao i do kineske radnje al nista :D

    Ne ceka mi se mjesec dana, mozda u bingu ima iako sumnjam.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 26, 2018
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Može na Sonyu, ja sam tako kućno kino priključio, staro neko dosta dosta godina.
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nema kod Samsung MU modela headphone jack za slušalice.

    Npr kod roditelja spojim woofer na Telefunken i ubi zvuk al na Samsungu piši propalo :D

    Mada razumljivo kroz 10x godina ce i HDMI kablo nestati pa ce nesto novo smisliti da se samo kablovi mijenjaju.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  13. Esh

    Esh HWB

  14. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Te jeftinije DAC-ove ako i uzmes oni su samo za konvertovanje digitalnog u analogni signal bez mogućnosti pojaćavanja i stišavanja jer iz TV-a preko optičkog kabla ide digitalni signal konstantne jačine. Najbolja ti je opcija na OLX-u kakav polovan AV reciever sa optičkim ulazom i onda možeš ne samo pojačavati i stišavati nego i štimati zvuk po svom ukusu i još puno toga.
     
    Eldorado likes this.
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Najvise kod nas barem ima tih Samsung KU i MU modela.

    Kod mene je 55" IPS panel pa sam opet jako zadovoljan :)

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Čujem da ima kod nas neki OLED 55" frišak od LG-a za 2.400KM? Zna li iko o čemu je riječ?
     
  18. Esh

    Esh HWB

  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Panasonic je presmeće marka. Servisiram dosta tv-ova i dijelove koji koristi panasonic su ravni nuli.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Panasonic je bio ruler u doba plazme, sad bas potonuli.
     
    Neso likes this.