Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Ne mogu da nađem na forumu, a znam da je neko postavljao, link za stranicu na kojoj se može provjeriti tip panela TV-a pa ako neko zna da opet napiše

    PS.
    Čim sam napisao našao sam :)
    https://www.displayspecifications.com/en
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koji mi hepek treba da staro kucno kino (samo zvucnike) spojim na Samsung MU 6172.

    Bluetooth adapter, resiver, transmiter gledam po ebayu nudi se svasta jel neko spajao stare zvucnike na ovaj nacin sa Smart TV-om?

    Mislim da navedeni Samsung TV ima bluetooth opciju da spojim zvucnike ili slusalice bez kablova.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako su pasivni zvučnici ništa bez nekog pojačala, a ako su aktivni onda imaš više načina tv podržava svakakve :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima pojacalo naravno stereo, 2.1 i 5.1 izlaz za zvucnike.

    Davno sam spojio pojacalo i zvucnike na TV sa optical konventorom jer TV nema 3.5mm izlaz/ulaz.

    Sad zeni smetaju kablovi pa da je bezicno sta smisliti :D

    Nisam siguran koja mi bluetooth sprava treba.
    Da zvucnike spojim na taj hepek i bluetooth signal na TV.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moze preporuka za 49 - 55" 4K tv za do 1500KM? :D
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Moze li mi iko od ovih sto imaju ovaj samsung mu6172 reci gledajuci odozgo prema dole koji je tacno hdmi arc port?Nedavno uzeo soundbar koji me svako malo zahebava pa prestane na hdmi da radi tj ne reaguje na komande smart remotea.Prije ugasim tv igasi se i on.Upalim upali se i on i aktivira i mogu ga pojacavati normala.Ali onda zaglupi i nece.Sad nece nikako iako setup odradim ponovo.Naime ukljucio sam ga napamet jer je na nosacu pa nemam pojma u koji sam ustekao a morao bi ga skinuti da vidim tacno.Ne znam sta se to desi pa nece.Garant sam ustekao u port koji nije arc kompatibilan.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    [​IMG]
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa znaci prvi odozgo sto znaci da sam ga dobro ustekao.Ne znam samo onda sta je fazon zasto se to desava i zasto vise nece nakon setupa da radi!?Preko bluetootha radi a na hdmi nikako.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Crko hdmi?
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma prepozna ga odem na setup sve nadje detektovao i oznacim ga kao izvor za zvuk ali nece da ga hebes

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Misteriozno opet radi !??Ovo je ili do kabla ili je do samog soundbara.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Isti problem imam sa kućnim kinom, riješio ga tako što sam kino spojio sa optical audio....

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koji soundbar?
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sony HT-SF150

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mozda neka nekompatibilnost CEC funkcije?
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A ko ce to znati.Znam samo da zaglupi s vremena na vrijeme

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ima li neko da bi kupio Samsung 40KU6072? Bio je preporuka ovdje na forumu, kupio sam ga prije godinu i nesto, ima produzenu garanciju na 5 godina, tj. jos 3.5 godine minimalno. 4k, smart, wifi, i tako to, znate vec. TV je predobar, i koristio se vrlo malo kao PC monitor, tako da ga preporucujem i za tog. Ne znam ima li opcija da se provjeri koliko je radio, ali sumnjam da je preko 100-150h. Iskocio mi je neki drugi deal, pa kontam da ga prodam jer ce mi biti visak najvjerovatnije.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze u servisnom meniju.
    Sad sam zaboravio kako idu tipke, imas tutorijal sigurno na avs forumu.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam za taj ali na dosta samsung modela je (dok je ugasen): info + menu + mute + power.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam na proslom edge led gasio local dimming kroz servisni, na ovome nisam, jer je mnogo bolje uradjen, na proslom je katastrofa.
    Ali ja mislim da je ovo sto je nails napisao tako.