Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Bez 5 god garancije ni slucajno.
     
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja licno bih prije uzeo onaj TCL nego Philips,ali Samsung i Sony su najbolja kupovina definitivno.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Ima li iko taj TCL tv, priča se da su dobri, ali nisam ga vidio još uživo. Nešto kao xiaomi među mobitelima...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ja kontam ili samsung al 2 god malo

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Iskreno ja volim Samsung TV, skoro sam kupio svoj treći Samsung, nekako mi se najviše sviđa u svakom pogledu. Naravno bila je akcija 2+3 godine garancije. Philips nikako ne preferiram, imao i pokajao se, gledam malo ko je zadovoljan. LG je dobar ali uvijek nekako preskup za ono što daje.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Picoooka likes this.
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kod Samsunga je mana samo sto nema kodi ili druga slicna app.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    MA dobro, ne treba mi kodi, imam svakako dodatno box mi box S xiaomi. Al kontam da i njega uklonim, jer koristim ove vecinom placene tv streamer.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma LG nanocell je macka. Kakav QLED. :)

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Razlika?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    dams82 likes this.
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Hvala, otprilike lg (ips) ima bolji viewing angle od Samsunga (VA) i Samsung nema podršku za DTS, LG ima. Ostalo je uglavnom na strani Samsunga. Gledao sam nanocell kao opciju kada sam kupovao tv, međutim ipak sam kupio Qled, iskreno najviše zbog velike razlike u cijeni, a i navikao sam na VA panel. Zato mi nije jasna konstatacija da je nanocell "mačka" a Qled kao treba izbjegavati.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Picoooka likes this.
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pogledaj uporedo Nanocell i QLED, na LG-u boje jedu malu djecu, izgleda u pet deka k'o OLED. Crna nije perfektna, ali nije ni na jednom LCD-u. Magic remote, WebOS su prica za sebe, tesko da imaju konkurenciju.

    I nigdje nisam rekao da je QLED za izbjegavati.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jeli nanocell IPS panel?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Meni je tizen odličan, ne vidim da nešto kaska u odnosu na webOS, a i taj magic remote ništa specijalno, prevelik i pretežak... Mislim da nam se sudaraju subjektivna mišljenja iako ja imam mnogo bolje mišljenje o LG nego ti o Samsung...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Naravno sve je stvar licnog izbora.Nanocell je dobar TV ko zeli IPS panel radi nekih prednosti meni beznacajnih poput ugla gledanja jer TV gledam uvijek direktno pa mi ne igra ulogu,ali ja licno nikada ga ne bih uzeo pored VA panela i Qled 7 serije.

    Filmove i serije gledam u mraku i neprihvatljivo mi je tako los kontrast i black uniformity za TV tog cjenovnog ranga jer uz manju doplatu par stoja moze se Oled kupiti kod nas.

    Imao sam nekoliko IPS monitora i TV-a i nikada vise.Sada imam TV Samsung sa VA panelom kao i monitor LG 32GK850G sa VA panelom koji ima sigurno ponajbolji black uniformity kao i zero backlight bleed pa vise ne moram trpiti da u igrama i filmovima imam abnormalan BLB jednostavno kada vidim takav BLB od zid bih ga najradije otresao :D

    Na Rtings ne vidjoh neku ogromnu prednost nanocella u zasicenosti boja u odnosu na Qled 7 seriju.

    Na kraju ono sto sam htjeo reci ako ovo nekome ne smeta kao na prilozenim slikama da u mraku ima ovakav black uniformity i ima namjeru da gleda uglavnom pod dnevnim ili navecer pod ambijentalnim svjetlom tjt.

    https://www.amazon.com/product-revi..._reviews_only&pageNumber=1#reviews-filter-bar
     
    dams82 likes this.
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nece mi Samsung dugo u kucu. Nekoliko dana me zeza wifi na tv-u, nista ne pomaze, konstantno se rekonektuje, slaba brzina.. Proguglam, bukvalno stotine stranica o istom problemu samo na samsung forumu...
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja uzeo Samsunog TV ima 3 godine nisam Wi Fi 2 puta upalio. Sreca izgleda, da nemam potrebe za tim.
     
    dams82 likes this.
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ja iskreno na starom tv-u sam koristio wifi i nikad problema, čak bih pohvalio jačinu, iz druge sobe kroz zid bez problema, a na novom nisam ni koristio, direktno sam na kablu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sad me zabaciste :) sta uzet ne ici na qled? Ostati na led 4k :)) android sams nema?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod mene Sony sa VA panelom, nije Android nego Linux, ja zadovoljan svime jedno nisam cijenom :D Ušao je u treću godinu života, nisam imao problema sa njim. Koristim samo na WiFi sa standardnim tp link od telemach, ide 4K bez problema.
    Ko hoće VA panel a da nije Samsung onda je Sony odličan izbor.