Odlazak iz BiH {bez politickih analiza}

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Feb 8, 2015.

?

Da li ste otišli iz BiH i kada?

  1. Ne još!

    69.1%
  2. 2011

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 2012

    2.9%
  4. 2013

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 2014

    0 vote(s)
    0.0%
  6. 2015

    4.4%
  7. 2016

    5.9%
  8. 2017

    1.5%
  9. 2018

    4.4%
  10. 2019+

    11.8%
Multiple votes are allowed.
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bilo je ali sada je next level gdje sve ode.
    PCR je najbolja opcija.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja imam radnu dozvolu i imam to isprintano a radna dozvola pocinje od 15.6. a ja bi trebao ici ranije,tj.u subotu sada.
    Stvarno sada ne znam koji test da radim,sutra ujutro to moram odraditi i citajuci vas,sada sam u nedoumici.

    Ako mi slucajno ne priznaju recimo antigenski,kakva je procedura dalje...da li mi ne daju uci u Hr nikako ili daju da udjem a narede da opet moram raditi test?
    Pojma nemam oko ovog,kako je korona krenula,nisam nigdje isao preko granice i ne bi sada da me ko shebe sta.

    A ne bi ni da bacim 65 KM niz vodu,to mi je karta u jednom smjeru


    Sent from my M2007J17G using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uradi PCR na UKC-u i ne brini. Tamo kad dodjes, u HR, vakcinisi se cim ti se ukaze prilika i da rijesis problem.
     
    Last edited: Jun 3, 2021
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa dobro sve pet, ali ima ljudi koji neće da se vakcinišu. Evo kod mene je situacija da moram često u Hrvatsku ali radije ću svaki put platiti test nego da me bocaju eksperimentalnim vakcinama.

    Druže brzi test uvažavaju, piše im na stranici lijepo.
    https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/286211

    Pošalji im mail, ja sam im prošle godine slao odgovorili uredno, ove nisu ništa.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa ja bih se vakcinisao,ako bi imao priliku...ne razmisljam previse o tim vakcinama,koje su,kakve su...to je sve nedokazivo i niko sa sigurnoscu ne moze reci da jedna valja a druga ne valja i obrnuto.
    Ali sada me samo brine da me ne vrate ,iako ne bi trebali ni po kojoj logici,jer pise uredno da priznaju oba testa,samo da su negativni.
    A sutra ujutro to moram odraditi,nemam vremena vise ni za cekanje ni za razmisljanje .
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Navodno znaju hrvati zezati ako na papiru nije naveden proizvodjac brzog testa.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Naveden je...uradio sam danas antigenski,ima sve ono sto traze...proizvodjac,jos neko cudo,pecat doktora,pecat labaratorije...i slag na kraju,negativan sam :D

    Nadam se da necu imati problema sutra i da necu naici na nekog pecinskog carinika
     
    Haker likes this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sretan put!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja danas u tranzit do Neuma bez ikakvih pitanja

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Gori problem zna biti razlog ulaska nego test.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja idem aBd 28.6.Uradicu test iako sam revakcinisan za svaki slucaj svakako mi je gratis.A imam i potvrdu o uplati avansa za smjestaj.Nadam se da me nece peglati.A ispunicu i dan prije onaj njihov online papir za ulazak nek imaju i to :D

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo prosao sam sve bez problema ali dvojica zaglavise pola sata,upravo zbog razloga ulaska
    Nisu imali pozivno pismo a ni rezervaciju a ni radnu dozvolu i tek kada su nazvali gazdaricu da garantuje za njih,pustise ih

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Trebam otici na aerodrom u Zagrebu i vratiti se u istom danu, treba li mi ista, da li se to vodi kao da si u tranzitu ovo sto pise (da se izurimaju putnici u tranzitu uz obavezu napuštanja Republike Hrvatske u roku od 12 sati od ulaska)?
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja gdje ste ovdje ili tamo negdje :)

    Generalno stanje u BIH nikad gore rekao bih, pogledao na klixu clanak stomatolog Nermin koji je u 30 tak minuta objasnio kako stvari idu.

    Iako mi je ovdje u Bosni sasvim "solidno" kad se osvrnem i vidim kako se moja generacija pati i odlazi polahko sve više razmišljam da li je bolje i meni put pod noge ili ovdje cekati pa se što vise cekam dublje gušim u ovome.

    Stvarno je ludilo na današnjem vaktu.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nikad gora situacija i ne samo u BiH,nego i generalno ovo postkoronsko stanje...poskupljenja svega,krize,nestasice energenata,...
    Ne zna covjek kako se ponasati u svemu ovome...


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ovo je sve otislo u kurac... i to teski...
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zena ide na kurs njemackog, pri kraju je A1, od A2 cu se i ja prikljuciti.

    Kolega sa posla ode krajem decembra, idu u kompletu, on, zena i dijete.

    Drugi je otisao jos prije 5 godina....

    Skolski drug otisao ljetos, povukao prosli mjesec zenu i dvoje djece. Jos dvojica su otisli davno.

    Dva rodjaka mi isto komplet sa porodicom otisli prije dvije godine.

    Meni je samo krivo sto nisam ranije, sve mislim bit ce bolje nesto, al ne ide. Ovo sve gore, imam osjecaj da smo se vratili u 90-te.
     
    Qler, Decerto and zippoo like this.
  18. Loki

    Loki Komšija

    Čekam vizu za Njemačku skoro 2 mjeseca. Najgore je iščekivanje i što nemam nikakvih informacija a ne znam hoće li odobriti ili ne. Poslodavac svako malo pita ima li šta pa me to još više uznervozi...
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ispade da pravimo samo vecu gresku sto vise cekamo ovdje.

    Pogotov ako se nabralo 30+ godina.

    Gledam u globalu stanje, ne mogu ja biti sretan ako pola moje raje planira ili je vec otišla vani.

    Odeš u grad sve pusto kao da smo u Cernobilu.

    Pa evo i forumaši svi ste vec jednom nogom vani pogotov kad ovo sa covidom prođe kad krene pravi val mogu misliti stanja.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i ja trazim neki remote posao vani, i cim zagusti odoh i ja :D

    ja nemam vise a kime kafe popiti, svi najbolji jarani mi vani.

    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk