Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker


    Koliko bi te izasla kada bi uzimao sa vana? Znaci da dodje na ruke I platis sve troskove?

    Nekad se iskreno ne isplati ni peglati, pogotovo oko elektronike (ako je razlika u par desetina maraka).
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    720KM, volio bih da je ima u okolini ali nema niti jedna od tri ploce koje trazim(rampage iv formula, rampage iv extreme i ova deluxe).
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Zaljubio sam se u ovu deluxe, ako mi bankrotira posao, Sena ti si kriv :mrgreen:
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehehehe, jest predobra ploca, citam samo pozitivu o njoj.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker


    Danas stiglo, $6 na kutiji, nista nisam platio (Svedska).

    Treba malo uvjezbavanja ali ludnica je, po kuci tjeram sve kada se zaletim. Od dodataka je dosla kamera ali se moze dodati I "bubble maker", "pistoljcic" I jos neke sitnice.
     
  6. kAcA

    kAcA Aktivista

    Odbili mi i zalbu...
    Stvarno ne znam koji je razlog, cekao sam 75 dana. Komentar podrske: "Shvatamo vase obracanje i prosli smo jos jednom kroz dokaze koje ste proslijedili ali ostajemo pri prosloj odluci da nece biti povrata novca."
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Posto stvarno nisam upoznat sa kretanjem cijena SSD, isplati li se za ovaj dati 70$: 'Kingston SSDNow V300 Series SV300S37A/120G 2.5" 120GB SATA III Internal Solid State Drive (SSD).'
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nov? Da.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da, nov je u pitanju. Znaci dobra cijena. Hvala na odgovoru druze. :)
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Upravo narucio plocu sa computer universe i stavio delivery na svoje ime, ja jos nisam punoljetan, jeli to problem.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Što bi bio problem? Pošiljka ko pošiljka. Eventualno će ti tražiti neki ID dokument ko bude cariniti, da pristaješ na špediciju, carinu i pdv.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ali bi ja da sam na tvom mjestu ubuduće ipak stavljao ime i prezime roditelja, eventualno da se ne zakomplikuje kad se bude tražio pristanak na carinjenje.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Tako cu i raditi ubuduce, sto je sigurno, sigurno je.
     
  15. k0ST

    k0ST Aktivista

    Re: AMD Radeon R-200

    Odosmo s teme, al ipak - Stevo bas si noobara :) vecina evropskih internet radnji uredno odbije PDV svoje maticne drzave, pa ti fino platis carinu i PDV (na iznos koji ukljucuje i troskove slanja) u kad ti roba stigne. compuniverse naplacuje 50-ak KM za troskove slanja do 10-ak kila, sve teze ide ups-om (a to je znatno skuplje, cca. 200-tinjak KM)...
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Hmmm, cudno, ja stavio corsair obsidian 900d u korpu, i 26 eura postarine mi uracunaju.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: AMD Radeon R-200

    Kako god, poskupili su ! (jeli tako Sena ?! ), ako je bila 288, a sad 311, znaci to je bio cilj, navuci raju na pricu i lagano poskupiti proizvod koji je svejedno "skup" :roll:
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Nisam nikad uzimao nista izvana.

    Mene zanima, evo za graficku karticu koja je tamo 200EUR (bez njihovog PDV-a), koliko je ja ukupno platim? Dostava + nas PDV + carina?
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Re: AMD Radeon R-200

    200 eur proizvod
    50tak KM dostava?
    10% carina (na proizvod i postarinu)
    17% pdv na ukupnu cijenu (ukljucujuci carinu i postarinu)
    10km carinski pregled

    znaci oko 550-570KM
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Lopovluk. Zato fino posaljes dopis posiljaocu da na ambalazu stave znatno nizu cijenu.