Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Jedino za pocetak 200eura minus njemacki PDV
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Cijena je super kad je vidis bez njemackog poreza, al kad skontas koliko u konacnici izadje i zajebancije u slucaju reklamacije...bez mene.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Re: AMD Radeon R-200

    Da, to 200eur sam pretpostavljao da je osnovna cijena bez njemackog pdva.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Ovo je odlicna varijanta za nabavku kucista jer se to reklamira jako rijetko.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Ja sam bio primoran naruciti s vana, jer u ovoj vukojebini od balkana nema nista.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Kad ti generalni zastupnik kaže da ne može nabaviti nešto, znaš "koliko je sati".
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Sve im stoji na site-u, a kad zovnes nema nista.
     
  8. DarGar

    DarGar Aktivista

    Re: AMD Radeon R-200

    i molis se dragom Bogu da cariniku se ne ucini sumnjiva vrijednost pa se ne obrati nekoj radnji u BiH da mu potvrdi ili demantira vrijednost paketa i kazu koja je prava vrijednost.

    imam par jarana koji su narucili dijelove za bicikle i furali laznu vrijednot ili da pise GIFT, izaslo im na usta na kraju balade...
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Re: AMD Radeon R-200

    Osiguranje ti je uvijek vezano za tu vrijednost, tako da u slucaju stete/gubitka paketa, dobijes onoliko koliko je prijavljeno na osiguranju/vijednosti paketa.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Moderatori ne rade svoj posao :D isto nasi politicari,ja sve poletim citati nesto o novim radeonima kad ono topic "Online kupovina-diskusije" :D
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Nakon 20-tak narudzbi nikad problema, a usteda se mjeri u hiljadama.
     
  12. DarGar

    DarGar Aktivista

    Re: AMD Radeon R-200

    Povuci cu se iz te teme, jer tumacit ce se drugacije zbog posla kojim se bavim, da imam neki interes da zastupam tezu da se ne isplati kupovati vani... ali kada se desi kao Seni da dodje neispravna ploca, ili meni dosla nove Asus r9-280x fabricki neispravna, pa da vidimo kakva je tu matematika

    al eto, neka neko naruci plocu od 300evra i neka namoli radnju da ne stavljaju racuna u kutiji i neka navedu da je vrijednost paketa 50evra, pa da vidimo kako ce se zavrsiti sa carinom...

    a ti ako si narucio 20 paketa i da te mimosila carina, onda svaka cast, to je endemski primjerak i svaka cast
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Ni ja ne bih isao na kupovinu iz inostranstva komponenata koje su rizicna roba. Kuleri,kucista pa i procesori su OK dok vec grafe,maticne tesko...
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Znalo se desiti da bude carine, ali pošto je znatno niža cijena bila na pakovanju samim time su i dadžbine bile daleko manje.
    Doduše u zadnje vrijeme slabije to praktikujem sa skupim komponentama jer imam šemu u Njemačkoj.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Kao sto rekoh, ni ja ne volim ploce s vana narucivat jer je to kockanje, ali nijedna radnja u srbiji pa i u bih ni nije imala na stanju jedne od tri ploce koje sam trazio(asus rampage iv extreme(imali jednu i meni je poslali, pokvarena), asus rampage iv formula i asus x79 deluxe), ostale me ploce opste nisu zanimale, iako mi je i deluxe bila tanka, jer mi trebaju cetiri pci-e slota, jer "kuhat" cu nesto sredinom godine.

    I ja sam glatko prosao carinu kad sam vodeno uzimao sa ebay, seller stavljao uvijek do 25usd, i nikad nista, oko 15 posiljki je bilo.

    Samo mi se jednom odbilo od glavu sa ssd-om.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Prebaceno ovdje iz teme AMD Radeon R-200.
     
  17. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Interesuje me ima li razlike ako se placa na nekom sajtu npr:banggood u dolarima ili eurima uzimaju li proviziju za konverziju.
     
  18. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Zavisi od banke, najbolje da nazoves info broj od svoje banke i pitas
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svaka banka uzima proviziju za konverziju valute, te neće džabana oni da rade. :)
    To je sitno nešto, 1-2%.
     
  20. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Vidim na paypalu izbaci odmah konverziju i pise koliko iznosi u KM.