Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Je li ko probao naklik.ba? Ja sam se samo registrovao ali izgleda obecavajuce. S nekim promjenama, npr. prodavci moraju verifikovat identitet.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Last edited: May 20, 2024
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jucer sam se jedva regovao,nije htjelo da mi posalje kod na broj.
    Ide i ostala verifikacija,moras uslikati neki dokument sa tvojim licnim podacima...vjerovatno da se smanji sansa prevare a i placanje je direktno karticom...to ne znam bas kako ce proci kod raje...ja placam samo tamo gdje mi je sve provjereno,tipa ove najpopularnije ecommerc platforme i racune .
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne znam, nesto ne mogu bas da djelim svoje licne dokumente stranici koja nije provjerena niti ko su niuti sta su :)
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Nije kartica jedina opcija, vec samo opcija.

    Edit: sad probao malo workflow za kupovinu i narucio sam kao nesto, nisam ni htio, ocekivao sam da ce trazit potvrdu a on posla zahtjev za kupovinu :D Hajd mora svakako prodavac potvrdit a i nisam unio nikakve podatke, ali je svejedno malo neocekivan workflow.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ovo vec na nesto lici. Samo vec me nervira sto ne mogu otvoriti artikle u novom tabu.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ovo je sajt klasicna kupovina,nije drustvena mreza kao olx,da se prvo ispricas sa kupcom/prodavcom pa onda dalje sta bude.
    Ja sam se sada samo rekao a kasnije cu vidjeti hocu li i oglasavati tu.
    Pokusavao sam i na onim drugim npvim sajtovima,roba.ba,lista.ba...nikada ni upita nisam dobio na neki artikal,vjerovatno niko i ne ulazi tamo.
    A iskreno bi volio da se razbije monopol olxa i da zazivi jos neato
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sta je ovo, nekakav kod sam im trebao dati, bio zauzet kada sam pogledao u mob vec kasno bilo [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo dostavili su mi. Pitao sam ih za ovaj kod evo sta kazu. Sat vremena gledam kuda ide vozač rekoh da mi ovaj put ne pobjegne. Drug svašta naručivao kaže nikad mu kod nisu tražili, ne znam jel neki novi amazonov djir [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa pitaju sigurno kad je sumnjiva dostava. A dostava u skladiste na licno ime je uvijek sumnjiva.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nisam Levi's imao od 2000-tih :D
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ja prije par godina jedne 501 uzeo za 30 dolara sa te stranice i preko pesoto dobavio ovamo, slijedeće godine uzeo sa 6pm još jedne za isti iznos.... Mogu vala trajat dugo, sreća nisam mjenjao kilažu... Kvalitet je vrh, peri deri....

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisu 501 sto su nekad bile.

    Jos uvijek postoje stare 501 sa 100% pamukom, bukvalno visa cijena.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam eto, ja te dvoje nosim otkad, nisu se nigdje poderale, jedva da su promjenile nijansu... Jedne proizvedene u Meksiku, a druge u Egiptu. Naša raja obično priča o onim što je nekad šio Varteks Varaždin, kao bile najbolje.... Sve je nekad bilo kvalitetnije...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja samo citam vijesti...
    Iste ovakve su ovdje u SCC 240 na snizenju :)
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dodje li ikakva obavjest od ovog kupi global ako mi pošiljka poleti za bih?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Dolazi sve emailom. Imas temu drugu gdje smo sve diskutovali.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hvala. Nisam znao ni za temu ni kako radi. Evo upravo email dodje. U dan sam upao u ovaj let za bih.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U toku je summer sale na Aliexpresu, jel ko nasao sta pametno sa normalnom cijenom shippinga?
     
  21. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ryzen 5600G s AliExpress-a, izgleda legit :D