Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    pozdrav, povezao sam paypal i karticu, pristigla mi je ova poruka:
    You linked your debit or credit card to your PayPal account on Sep 30, 2015. To make sure the card is yours, we made a small charge to it that you'll need to confirm (and we'll refund the money to your PayPal account when you're done).

    The charge creates a unique 4-digit code on the summary of financial activity provided by your card issuer. If you don't see the charge right away, don't worry - sometimes it takes a few days to show up. If you can't check your summary online, check the paper summary from your card issuer when it comes in the mail (this can take up to 30 days). You will find the charge from PayPal with a 4-digit code.
    nije mi jasno ovo boldirano, kako se konkretno zove ovo boldirano kad je u pitanju intesa san paolo banka?

    hvala.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Obicni izvjestaj. Mozes ga isprintati na aparatu u bankama ili cekas kraj mjeseca da dobijes na adresu.
     
  3. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    aha, to je to. nisam mislio da je tako jednostavno. hvala na odgovoru.
     
  4. kugla

    kugla Aktivista

    Ima li jos neko da mu PayPal automatski nije prebacio novac iz balance na karticu. Danas je vec 2.10 i dalje je isti balance nisu uradili transfer. Prvi put ovako nesto da se desi. Do sada uvijek odmah 1 u mjesecu se automatski prebaci. Izgleda hoce da im se plati 5 $
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    meni prebaceno jucer, nikad mi se nije desilo da ne prebace
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Available balance ili pending balance?
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Desilo mi se jednom prosle godine u julu, javio im se na support, rekli mi da skinem manuelno i da ce mi vratit za svakih 500$ onih 5$ fee-a. Tako je i bilo.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Unutar EU nema nikakvih dadzbina.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hvala da znam za ubuduće.
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni je radilo dugo bez problema, onda je pocelo stekati od prije pola godine, nikad da uspije. Pa sam i ja cesto zvao support, vrate uvijek ovaj fee od $5 dolara.

    Sad sam dobio neku novu karticu u drugoj banci pa sam tamo prebacio i ovaj mjesec je uredno proslo, tako da pretpostavljam da je do banke bilo nesto. To su mi zapravo i rekli kad sam ih pitao jednom. Intesa je znaci imala problem, ili je kod mene nesto, ali uglavnom mi konstantno nije radilo zadnjih pola godine. Sad u UniCredit dva-tri mjeseca zaredom sve uredno.
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    da li je neko koristio neki od servisa za kupovinu nečeg što ne šalju u bih
    naletio sam na parcl.com probao bi da vidim da li je oks, no ako je neko već preko nekoga slično radio
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za kolege koji su kupovali komponente sa computeruniverse - da li ovi na paket stavljaju samo cijenu proizvoda ili stavljaju ukupnu zajedno sa shipping-om? Pitam konkretno za jedno ITX kućište koje košta 37€ za BIH, međutim dostava je 26€, pa me interesuje uzimaju li ovi naši lopovi samo baznu cijenu u obzir kada obračunavaju dadžbine ili sve ukupno. Može li im se skrenuti pažnja da uopće ne navode cijenu dostave? Thx.
     
  13. Ninja

    Ninja Komšija

    Naši lopovi uzimaju sve komplet u obzir, za Computer Universe ne znam koliko su nagodni.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jel' to iz iskustva ili pretpostavljaš? Znam da je Sena uzimao od njih stvari u par navrata ali nije aktivan u zadnje vrijeme na forumu...
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja 17.9. porucio sa ebaya dvije stvari,od razlicitih prodavaca...jos nista ne dolazi...doduse,jos nije ni vrijeme ali znalo je nekada iznenaditi,pa dodje za 15 dana posiljka :D
    doduse,nisam se bas raspitivao smije li se uvoziti...porucio sam nekinoz/cakoji u punjive baterije od 3.7 V...kupio lampu/svjetiljku isto sa ebaya i idu te nestandardne baterije a ova jedna sto mi je dosla...izgleda pokvarena,prekida mi lampa i tako na dva uredjaja...jer sam prvo mislio da je do lampe
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni dosad sve doslo, cak i kad je doslo pokvareno dobio sam refund.
    tako da mislim da treba da stigne sve.

    Sto je pokvareno, snimis video, uslikas, i sve to mu posaljes, ako ti ne da refund, bacis preko ebay refund, 100% pare dobijas.

    Prodavci se ne vole zajebavat sa tim, tako da vrate pare ako je pokvareno.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma znam,tako sam i uradio...snimio video kako baterija gubi kontakt i svjetlost dodje-nestane
    i posalje mi novu svjetiljku,medjutim isti slucaj...mada je ovaj bio tezak,jedva mi je poslao...sedmicu sam se dopisivao sa njim
    i na ovoj drugoj isti slucaj...a primjetio sam da baterija kao da nije u redu,kada je protresem,unutra u njoj kao da ima komadic i on udara gore,dole...nije cijela ispunjena
    narucio sam i dvije nove baterije...pa to cekam i narucio isto neku cakiju/noz
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Decki je li iko od vas uzimao obucu preko bay-a iz EU? Da li se moraju carini platiti dazbine na obucu?
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Niko? Logično je da se plaća carina i PDV, ali me interesuje lično iskustvo forumaša sa delegatima koji rade na carini, a koji se tiču obuće
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Uzimao sam ja, meni je prolazilo bez ikakvih dadzbina, dok je na odjecu nekima dolazilo meni opet nije nista. Samo sto platim je pored shippinga i nasim postarima 2-3 KM ovisno o velicini paketa, na vrata donesu lagano. Nekad su i brze poste donosile, ovisno odakle narucim.