Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je urnebes npr. što u cijenu dadžbina ulazi već plaćena poštarina. Zato više ništa ne naručujem, samo moljakam okolo raju da mi donosi sve i svašta iz EU. :D
     
  2. Minx

    Minx Aktivista

    Cijena + postarina = stvarna vrijednost proizvoda.

    Ja se provlacim sa shipitom za us stvari dok me ne klepe po usima, iherb stimam do 50KM, sve iz eu preko 50KM narucujem prijateljima u eu pa mi neko donese ili posalje busom.
    Ne vidim da nas ceka neko poboljsanje u bliskoj buducnosti, prije ce nam i pdv povecati nego nesto smanjiti.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako radis sa shipitom? Placas da vade fakturu iz paketa i prepakiraju? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ja sam se borio prije nekoliko godina s njima upravo oko tih stvari, da se PDV obračunava na ocarinjenu robu, koliko znam to nije baš po zakonu, međutim, mrsko mi se bilo detaljno peglati. :) skontao sam fol da parcelišem pošiljke do jedno 50-60 KM i tu nema carine..... :) i usput, dobro su ti obračunali sve te troškove,ide baš toliko taksi i tih nekih sitnih govana kao što ti je Minx objasnila....
     
  5. Minx

    Minx Aktivista

    Sto bi rekao Brankovic: Po zakonu :D
    Tako je i za pravna lica, jedina razlika je sto placas troskove spedicije, odnosno carinskog zastupanja. Platis carinu (ukoliko nije oslobodjeno - eur1 ili izjava o porijeklu), pdv...
    A onda vidis kako je u Hr sada fino, narucis nesto za 300€ iz UK bez ikakvih dodatnih troskova.

    A shipito, do sada dvije koverte sa jeftinim airmail.
    Nisu ni otvarane. Jedna sa kozmetikom vrijednosti ispod 50KM, druga sa fire tv usb stikom. Amazon ne ubacuje racune, idu na zastitu okoline pa si sam isprintas. Ja sam samo popunila deklaraciju koja je na koverti i smanjila vrijednost.
    Koverte nasi nisu ni otvarali, verovatno zato sto je pismena posiljka bez ikakvog trackinga.

    Sad me frka jer sam za jednu kovertu odabrala skuplju usps postarinu - nije express pa je deklarisano kao mali paket a to bi mogli otvoriti.
    Zamolila sam prodavace sa ebaya da ne ubacuju racun.
    Jbg, ako ne prodje, ne prodje.
    Ako nista doci ce me kao u nekom eu shopu.

    I jos nesto, shipito sa jeftinom dostavom je rizik. Ako se izgubi nemas trackinga, nemas osiguranja...ne mozes se nikome zaliti. Tako da je lutrija. Meni je do sad bilo ok, nadam se da mi ove zadnje nece izgubiti.
    He who dares- wins :D


    Kad sam se vec raspisala.
    Ukoliko niste zadovoljni carinjenjem ne smijete preuzeti paket nego odbiti pa onda zalba, po meni to ima osnova jedino ako su vam precijenili vrijednost i imate dokaze o uplati, racun.
    Jedan paket sam odbila preuzeti, muz se iznervirao zbog iznosa carine i odlucimo da ga ne podizemo.
    Nakon odredjenog vremena paket su vratili posiljaocu pa smo dobili refund umanjen za placenu dostavu.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sam nedavno dobio 2 paketica (pisma - coveri za telefon sa amazona) preko shipita iz njihovog skladista Nevada za cca 10 dana i to najjeftinija airmail posta 3.70$ me kostala dostava svakog. Vala bi ih bio spreman i halaliti za tako mali trosak dostave. Naravno za ozbiljnije stvari bi isao USPS priority mail intl. Zadovoljan. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Da li je ko slucajno uzimao ovaj Xiaomi Power Bank? Vidim ima na ovom gearbestu, OK je cijena za ovaj 10000mAh model, jedino je pitanje da li je fake ili ne? Ako su originalni Bandovi, vjerovatno treba da je i ovo onda uredu. G3 mi je pravo neupozdan što se baterije tiče kada se zaputim negdje, pa nije lose imati ovo u autu ili džepu :)

    http://www.gearbest.com/power-banks/pp_227727.html
     
  8. stripiii

    stripiii Aktivista

    ja sam prosle godine sa banggood-a uzeo original (LG baterije unutra) http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5V-2A-10400mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-923637.html (trenutno ih ovaj lik nema) ali ima drugi :) http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5_1V-2_1A-10000mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-977406.html

    prvi je za 400mAh jaci ali uglavnom originali su.
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    10.000mAh je noviji model, koji je dosta manji i laksi od 10400mAh
     
  10. black

    black Komšija

    Gdje ima kupiti ovo cudo kod nas?
    [​IMG]

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    I meni ovo treba... :) Gdje uopšte ovo ima kupiti? Neli kineski link isl....
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Je li ko vršio povrat na ebayu na način da pošalje artikal nazad prodavaču? Da li plate i poštarinu ili samo cijenu artikla?
     
  13. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    U Penny-u navodno , pogledat cu u Penny Velesici pa cu javit.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Da javim da mi je stigao ovaj Mi Power Bank sa banggood.com od 10000 mAh. Originalan je, pakovanje uredno, ima i ovaj bar kod za provjeru, bas fin uredjaj, lijepo napravljen, za par dana ga testiram sa jednim road-tripom pa cemo vidjeti da li ce izdrzati punjenje tri mobitela :D
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ahmete daj link gdje si naručio.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    nije bas online kupovina vec bi kupio jednu manju masinu u sloveni. to mi moze uraditi prijatelj iz firme koji svake sdemice ide u slov. prica je kako kupiti i donijeti ovamo. oko 600eur je masina. da li se moze neki povrat pdv ili kako vec ide ovmo da ne prijavimo i sl :)
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Danas mi paypal stranica nedostupna. Je li samo za BHtelecom korisnike ili i za ostale?
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Radi kod mene, nije BHT