Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jučer sam prvi put naručio nešto sa Amazona. Kako u slučaju belaja ako nešto nije ok kako se sporis i koliko je sigurno tu uzimati jer kucam broj kartice? Da li je princip ko na ebayu selleri različiti prodavaju? Za jedan item piše datum dostave za drugi još ništa nema.

    Edit: dobio mailove jutros da ne primaju karticu već da mora biti kreditna. Kod mene je obična debitna ec kartica. Nidje veze.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja kupujem debitnom visa electron na amazonu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Meni to ponude neke stranice, a neke ne. Promijenim pri plaćanju i to je to. :)
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I kod mene uredno prolazi debitna Visa na Amazonu. I ako je gdje sigurno kucati broj CC, onda je to Amazon :D
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Koliko traje dostava sa Banggood uz free shiping, 30 dana ?
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    oko 30 racunaj, nekad zna stici za 15 a nekad za 3 mjeseca
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nikad nisam cekao na dostavu duze od 30 dana, a nekad zna i ranije stici.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne znam sta mi bi pa zaboravi da je kod mene Maestro a ne VISA zato ne mogu kupovati na sugavom amazonu. Paypal radi uredno a tu nece nabijem ih.
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    bgmi u vrijeme bozicnih prazinka sam znao naruciti u decembru a dobiti u februaru - martu, ljeti to ide super ali zimi je odron
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobijem danas mail:

    Thanks for your order.
    We are so sorry that the order has been returned by the customs.
    Would you mind resending the item or refunding the payments?

    Odgovorio sam da mi ponovo posalje medjutim za taj artikl pise: This listing was ended by the seller because the item was lost or broken.

    Kako ne kupujem plaho preko neta, interesujeme da li je ovo neka genericka bot poruka ili me stvarno pita da li da ponovo salje ? Nije mi toliko bitno da li ce mi propast novac vec ne znam da li da cekam ili da negdje drugo kupim. By the way, kupljeno je preko ebaya.
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Odakle si kupovao tj preko koga ?
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Decki trebam pomoc oko shipito servisa. Naime narucio sam battry stock za airsoft repliku i traze mi da popunim onaj customs declaration. Da li u toj deklaraciji navedem punu cijenu koju sam platio ili mogu staviti npr. 7$
     
  13. Minx

    Minx Aktivista

    Ja sam za skuplje stvari vecinom pisala 20$ i prolazilo bez problema. Sve poslano sa najnizom postarinom carina mi do sada nije otvarala.
    Kupila fire tv stick, g-shock sat i tomtom cardio sat (odvojeno naravno) a sve je znacajno preko 50 KM.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada mi stigne mail:

    Dear xxx

    xxx just sent you a full refund of $xxxx USD for your purchase.

    If you have any questions about this refund, please contact xxx.

    This refund will appear on your credit card statement as credit from..

    Koliko se ceka na isplatu i da li stize na PP ili na karticu ? To je ovaj sa ebaya sto mi terba vratiti lovu.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Stize na izvor sa kojeg je placeno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala. Koliko inace treba da stigne na karticu ?
     
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Dan-dva....radni, naravno...
     
  18. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Znači, može to tako.....Kaži mi, jel ti otvarala carina to ili ne? I koliko je trebalo vremena da to stigne iz USA? I šta si pisala da je u paket, da li te stvari koje su bile ili nešto drugo?
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    PP mail je došao petog dok do danas na račun nije ništa stiglo i ako sa druge strane imam nekih problema sa karticom tako da.. who the fuck knows. Hvala svakako.
     
  20. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Mislim najkasnije do utorka bi trebalo biti. Sačekaj još malo....