Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    kliknes na taj tracking na ebayu i izlistat ce ti postu putem koje je poslano, dalje ti ostaje pratiti tracking ili putem web stranice te poste ili putem neke stranice koja podrzava razne poste medju kojima je i ta
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ovako stoji od 3.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     

    Attached Files:

  3. black

    black Komšija

    To je China Small Packet , taj tracking radi samo u Kini. Doci ce ti za 7 do 14 dana.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ima li neko iz Sarajeva ko moze preko E bay-a sa PayPalom da mi naruci jednu sitnicu, u pitanju je vrijednost 70$ sa dostavom?

    Ako ima neka se javi na PM.
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Danas stigao paketić u moje ruke...znači, ukupno 19 dana za dostavu od prodavca do Shipito skladišta i dalje dostavu do mene....mislim da je to odlično.....uglavnom, prvo iskustvo je veoma pozitivno i za svaku preporuku... :)
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, znal ko kako prebaciti na bankinu onveziju sa paypal konverziju ? nigdje ne mogu da nadjem..
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa bilo je price o tome u ovoj temi. A koliko je bolje ako banka konvertuje?
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Daleko bolje.

    Npr ja uzimao neki premium za WoT, koji btw nisam ni iskoristio, par partija odigrao, i kako sam ja racunao, umjesto 19.5km, uzeli su mi 20.5km, znaci skoro marka vise na 10 eura, dolara, koliko to vec dodje. Tako da se def ne isplati, pogotovo veci iznosi, debelo se oni osiguraju da budu na plusu kod konverzije.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da li je neko naručivao sa MYPROTEIN stranice? Htio sam da naručim sebi neke suplemente, ali nikako ne mogu da odaberem obični shipping nego mi daje neki od 17 funti i onda me opet skupo izađe.
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Jesi pokusao iz HRV ili?
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Upravo sam pokušao, i tu mi daje istu opciju stim da je HR skuplji od UK-a. UK shop prima razne kodove za discount, dok ovaj HR odbije svaki..
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Provjera PIK prodavača

    Nisam siguran da li ima tema za "ebay" pa da ovdje postavim pitanje :)

    Koji je najsigurniji nacin da se kupuje preko ebay-a? Koji racun se koristi i da je pouzdano?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Provjera PIK prodavača

    Samo placaj preko PayPal i nemqs brige, ako prodavač zajebe, 100% su na tvojoj strani, i skoro uvijek ces novac dobiti nazad.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Provjera PIK prodavača

    Valja napraviti karticu za paypal, jel mogu sve banke iz BIH?



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Provjera PIK prodavača

    Manje/više mogu sve. Opet se raspitaj u banci gdje imas otvoren TR.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Provjera PIK prodavača


    Osim u slucaju kad ti posalju dio, pa ti paypal zahtjeva da vratis o svom trosku i cekas potvrdu lijeve strane da potvrdi da je stiglo to tvoje sto si vrati o:D

    najbolje refund radit full, bez ikakve price da je ista doslo :D
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Nisam nikada narucivao ništa skuplje, uvijek me pitaju hoćeš li da opet pošaljemo ili refound :)

    Ili što kažeš nije ni došlo i miran.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imao sam ovu situaciju da sam morao poslati nazad i jednostavno sam odustao, jer bi od nas poštarina bila preskupa i kako bih uopšte to dokazao.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam slao ssd u Las Vegas, seller mi je platio shipping, oko 60km je bilo.
    Situacija je bila da sam pogresan ssd dobio, tj. stariji model.
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker