Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mora biti, te listice radijatora je veoma lako saviti. Lose ih primis u ruku i mogu se saviti. Cak i iz tvornice znaju biti neki savijeni, kod mene cini mi se na jednom mjestu na H110 savijeno par limica, a ja otpakirao cooler iz celofana i bas sam pazio.

    EDIT: sad vidim na drugoj slici da je izgreban onaj poklopac za dolijevanje tekucine. I stand corrected, ovo je koristeno. :D
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa pise "kao novo,zapakovano"

    I tu nista nije nejasno,da pise "novo,neotpakovano" onda bi bila prevara.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stavio je stanje: Novo znaci nije novo jer je koristeno dakle laze.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da, stanje artikla NOVO.. tako da :)
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne razumijem cemu prepirka, covjek je jos napisao:

    Vodeno hladjenje je kao novo,jednom isprobano!

    Isprobano, kao nova Golf 2.

    Back on topic, da ne zna neko stranicu u US gdje mogu pratiti neke dobre rasprodaje odjece? Idem gore na ljeto pa gledam da kod rodjaka narucujem online, i kad dodjem da me ceka. Cijene su dosta jeftinije nego u Svedskoj tako da mi se isplati 2 kofera uzeti samo odjece. Dva meni, cetiri zeni tj. :)
     
  6. efo

    efo Komšija

    Glupo je pisati za artikal koji je otvoren i samo isproban na ispravnost, da je koristen. Dovoljno je to blizu novom, da se moze tolerisati ako je stavio pod novo.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Pa ako je nešto otvoreno ima ogrebotine od čega nego od korištenja tebi je to novo stanje?
     
  8. efo

    efo Komšija

    Ogrebotine su druga stvar, za njih se podrazumijeva da ne mogu pod novo.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Zanima me da li neko ima broj winwin poslovnice u Hrasnom? Na njihovoj stranici nalazi se samo Nenadov broj za istocno Sarajevo, telefon i fiksni.

    edit: Našao sam. 033 525 295
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zanima me sljedeće s obzirom da nisam ranije imao potrebe za tim - dobio sam jednu aukciju na ebay-u na koju sam potpuno zaboravio, a u međuvremenu sam našao bolji deal. Kako sada odustati od toga bez neke velike gnjavaže i posljedica po (dobrostojeći) account?
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mislim da u refund ili u tim stavkama imaš odabrati baš to da si našao bolji deal. Šta dalje,ne znam,jer nisam nikad koristio.
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Prvi put da cujem da mozes to izabrati @zoi, inace kad pobjedis aukciju vezan si da platis artikl. Ako ne platis, prodavalac ti ima pravo dati negativan review, mada mnogi od njih to ne rade. Pokusaj iskomunicirati s njim.

    Meni se desilo da sam pobijedio aukciju a nisam primjetio da je shipping bio nesto oko 15$, a ono bilo za ribu nekakav mamac, nebi kostalo nista da ga posalje, ali ja budala ne pogleda i nasjeo. Krenuo da platim, sav happy, vidim bas poskupo...
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Napravio sam ebay racun i povezao sa paypalom.

    Koja Banka/kartica je najbolja i najsigurnija da je povežem sa paypalom pa da bi kupovao preko ebay-a?

    Volio bih da imam karticu posebnu za paypal i npr ako je artikal 20km da na tom racunu imam 25km i da sam miran a ne više novca :)
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    raiffeisen, visa electron
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    samo nek racuna da je trosak mjesecnog vodjenja racuna u rf banci 4 KM + 15 KM godisnje za visa electron karticu, ne znam kako je u drugim bankama ali u rf je to cijena pa ako mu nije puno nek izvoli, doduse njihova kartica mi je do sad bez ikakvih problema radila pri placanju na bilo kojem servisu tako da ne zalim tih 4 KM
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa zar nije ta cijena po svim bankama slicna?
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    BBI banka - msm da je minimalna naknada
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    a to je 3KM? :D
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    Unicredit je koliko znam samo 2 km, i to naplate za mjesec kad imas transakciju
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa moze li iz unicredit kartica na paypal a da se moze primati novac na nju?


    Sent from my iPhone using Tapatalk