Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne moras ni otici, imas live chat na njihovoj stranici. Odgovore za par minuta.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kupio skoro Redmi Note 3 dole u BiH za roditelje, i platio ga 140 dolara. Prvi put da nam carina zaustavi paket ovako, i trazili izvod. Posaljemo, i dodje da trebamo uplatiti 90 KM. To je 50% od cijene mobitela, treba toliko biti?

    Platili smo i uzeli paket, ali eto znaci pocelo je i u BL-u da pregledaju :(
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    pregledaju vala svaki veći paket, svaki tv-box ili bilo šta što dolazi u većim kutijama mi je bio na pregledu mada doduše nije bilo carine ni na jedan ali je na pregledu obavezno bio
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Moraju paraziti ziviti mater im njihovu kad treba narod gulit nema problema a kad treba carina da se zastiti domaci proizvodjac tipa mljekar ili sta sl. nema sanse, udjes u trgovinu sve hrvatska, slovenska i njemacka mlijeka nasih najmanje.
     
  5. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Ja sam platio 105 KM na 160$

    17% PDV 10% carina , pregled 10 KM i jos nekih taksi ...

    90 KM nije pola je jedna trecina od 140$.
    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Imaš pola kile bureka od mene. Posaljem im cisto zbog informacije na FB poruku kad odgovori lik za sat-dva. Dodjem sinoc kuci, razmjenimo opet par poruka, zatrazi mi detalje transakcije na email, kad jutros mi posalje poruku:

    Još mi posalje poruku na facebooku da provjerim stanje. Kakav kralj.

    Samo mi se ovo stalno desava pa mi je vise bila bitna informacija sta u buduce. Ali eto, i on kaze, "Personal payments should not be affected by payment holds lasting more than a few days". Bio je toliko ljubazan da sam mislio da je fake.. haha..
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene u zadnje vrijeme pice posiljke pravo brzo
    u roku od 15ak dana dodju paketi naruceni sa ebaya

    jest da sam neki dan dobio neispravan wireless mis ali dobio sam refund
    izgleda da mu je otisao onaj usb transmiter i nije radio ni na jednom uredjaju sto sam probao kao ni na tri operativna sistema
    narucio sam drugi,valjda budem bolje srece sada
    danas mi dosao ddr RAM,kupio sam 2 GB za 6 dolara a ovdje kod nas 2 GB oko 40 KM
    stari laptop sa ova 2 GB i windows xp bukvalno leti,nevjerovatno kao brzo i net radi,surfanje pravi uzita
    a procesor 1.7 GHz ,jednojezgreni
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cek pa ima ona opcija da klikne onaj koji salje novac "confirm receipt" i odmah ti bude dostupno na racunu.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    U ovom slucaju nije bilo te opcije. Momak mi je poslao print screen i nema toga. Ali je sada ujedno i drugaciji interfejs pa ja tu opciju kao i on nisam vidio. Nedavno su mi jedni ljudi isto slali novac i jednako kazu, da ne vide opciju. Mislio sma da me foliraju ali su pare nakon 30 dana legle.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    da nema na novim interfejsu ali ima u donjem lijevom cosku ides na help pa opet donji lijevi kliknes clasic site i onda imas tu opciju.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Bilo je to pored help opcije ali nema sada:

    [​IMG]
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj ovo

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. NAILS

    NAILS Moderator

  14. anel007

    anel007 Komšija

    samo malo upozorenje, pri kupovini na ebayu gdje se bira način plaćanja na kraju sam maloprije primjetio pored cijene piše i konverzija u KM, odmah mi bilo sumnjivo i nakon koliko klikanja vidim da ponovo pokušavaju uvaliti svoju konverziju iako sam je iskljućio nedavno kad je bilo priče o tome

    elem obratite pažnju i ako vam piše išta o konverziji samo kliknite na taj iznos pored naziva kartice i odaberite da banka vrši konverziju

    EDIT: ponovo sam sad pokusao da vidim hoće li ostati konverzija na banci al jok, guraju svoje pa makar:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zna li neko mozda gdje pouzdano kupiti neki usb stick,pozeljno bi bilo 3.0 od 16 GB,veci mi ne treba
    stari mi riknuo pa ako ima gdje sta na snizenju da je neko naletio a da nije SCAM,jer poznato je da je najvise SCAMa sa sd karticama i stickovima
    ovo pisem jer sada ide i ovaj black friday pa da probam sta iskoristiti,naravno sa stranica koje salju u BiH
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jel se salis? Sta da ustedis, sa 13 na 11 dolara, sa 7 na 6? :shock:
    Znaci kod nas je kingston 3.1 stick 20KM... ima obicnih za 15, fury za 25...
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    brine me da nije lazno prikazana kolicina memorije
    evo jedan primjer, sandisc 3.0 usb 32 GB 9 dolara
    da li je ovo provjereno ili je kakva muljaza,jer eto dobijem duplo vise kapciteta u odnosu nego da kod nas kupujem za isto para
    http://www.ebay.com/itm/New-box-SanDisk ... 1145673747

    zato sam pitao ima li neko nesto provjereno a ne primarno zbog ustede ali ako mogu i 1 dolar ustedjeti,ja cu radije platiti manje,nego vise,ne zbog para,nego principa
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja bih ti savjetovao da taj princip preinacis u 'koliko vremena izgubim da ustedim 1 dolar'. Ako ce ti sada oci ispasti po akcijama, cekas black friday, hoce li ti doci za mjesec, dva (ide bozic i ng - milioni posiljki), hoce li ga na carini uzeti i sve ostalo radi ustede od 5-10KM, a ovdje imas i garanciju godinu dana. Izgubis puno vise od dolara ako ti ne ostavi postar u sanduce nego moras sa papiricem u postu, a ne nesto drugo.
    P.S. mislim da je ovaj fejk jer mu u opisu brzina pisanja dosta manja nego sto bi to trebalo biti za 3.0 drajv, bar duplo.
    I dupli kapacitet nije jednako dupla cijena (npr. 16GB - 21KM a taj model 32GB - 32KM).
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ti si mene pogresno shvatio
    nije mi primarni cilj ustedjeti dolar ako imam mogucnost da ustedim,to i uradim,kontas
    primarno mi je da kupim stick koji ima pravi kapacitet i da se ne zeznem a necu da kupujem ovdje kod nas,jer su cijene duplo vece nego sa neta
    odlucio sam se za ovaj,nadam se da ovaj nije lazni,barem tako pise,da je originalno pakovanje i sve ostalo a cijena je povoljna
    na dnu ima feedback i svi su pozitivni
    http://www.ebay.com/itm/New-SanDisk-32G ... 2198019828
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa kod nas je Kingston 3.0 32GB 25KM... To hoce da ti kazu. Za par maraka dobijes proizvod odma umjesto da cekas.