Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da ne odstupam od teme, stigao mi paket iz Kine - DHL-om za 3 dana!

    (80% ovih postova se svede na to kad je kome stigao paket)

    Sad mali off-topic, barem jednom (a nekad i 2-3 puta godisnje) mi prednje staklo (sofersajbna ili kako god) pukne/napukne jer se vozi po autoputu cesto a uvijek ima ili kamenja ili ekseri iz guma ispadaju. Neki dan odvezem da mi zakrpe i skeniram da koriste nekakvu pumpu da napune napuklu rupu. Ganjao malo online ali sve sami kinezi pa malo sumnjam u kvalitet.

    Konrektno pitanje: Da li neko ima provjeren site gdje kupuje auto-dijelove tj. auto potrepstine. Mozda tu nadjem i ovu spravu, ustedim sebi malo parica.
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Za popravku stakla ti treba:
    -Tekućina za popravku (ne znam kako se stručno zove)
    -Alat za fino bušenje (tipa dremel)
    -Vakum nosač za pozicioniranje
    -Grijač za tekućinu (koji se postavi nakon bušenja i punjenja rupe) (vjerovatno si mislio da je to ta pumpica)
    -Vakum ogledalo (postavlja se sa unutrašnje strane da se "vidi" šta se radi)

    Sve ovo ti obično bude u setu/koferu koji košta cca. 500-800 € (Liqui Moly)

    Imaš jeftinijih solucija tipa ove:
    http://www.ebay.com/itm/Windshield-Repa ... 1438027776

    Ili onih amaterskih :
    http://www.ebay.com/itm/Car-Auto-Glass- ... 1975750620
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nebi rizikovao s ovim jeftinijim rjesenjima ako nisu bas pouzdana. Taj set gore izgleda profesionalnije, ali mi ne djeluje 100% kao ono sto sam vidio. Nekako je djelovalo kao postava iz skuplje varijante i onda nekakva sprica koja je bila u sredini (mada je bilo udaljeno jedno 10m od mene tako da nisam ni obracao paznju nesto puno).

    Ipak se ne isplati uzeti to skuplje, nije bas da toliko cesto nastaju problemi (fix je 20e kod nas, tj. 80e ali osiguranje pokrije 60e). Nebi bila opravdana kupovina.

    Hvala na pojasnjenju svakako!
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Meni danas jedan paket sa gearbesta jedan konverter sa hdmi na vga dodje za 10 dana tacno.Nekada ide brzo nekada cekas mjesec ili vise.Ne znam do cega je to?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mislim da je fol sto oni cekaju zbirni transport, ako potrefis i narucis pred kraj skupljanja brzo dodje, ako narucis na pocetku otegne se isporuka :)
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kome je palo na pamet da ovu temu stavi u ovaj podforum :roll:

    Dođe mi žuta papir iz pošte da moram platiti 46 KM za neku pošiljku. Pretpostavljam šta je u pitanju - naručio dvije igre za Xbox vrijednosti negdje oko 90 KM. Ne razumijem kako su došli do ove cifre i kome se žaliti na ovo? Mogu li jednostavno da ne platim i tražim povrat sredstava od prodavača?
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Joj ludila sa kupovinom pa tacno najbolje kupovati samo stvari do 10km :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kupio sam artikal preko ebaya i isti dan otkazao dok prodavac nije poslao item jer mi je sa amazona stigao isti item taj dan (duga prica). Prodavac kaze nema problema i zatvorim case na ebayu u medjuvremenu. Na paypalu mi uredno pise da sam dobio refund a meni je skinulo taj iznos sa racuna evo sad bio u banci, sad pise pending u paypalu pored tog iznosa, koliko znam treba sad cekati 21 dan da dobijem pare nazad na balance pa ih onda povucem na racun? Transakcija je bila 9.12. a sa racuna mi skinuto 12.12.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    I meni se isto desava cccc par paketa doslo za 12-15 dana, a evo dva cekam skoro 20 dana. Onaj njihov tracking number kaze da je paket stigao u Bosnu davno. Obicno bude sutradan kod mene kad tracking number kaze da je paket u Bosni.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Niko ne zna?
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa mislim da je rok mjesec dana ili do prvog u mjesecu kada pending postane dostupno.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, tako je meni jednom bilo. Dugo je trebali da ta lova ponovo legne na karticu.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ok hvala, ma bitno je da legne.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jel može neko objasnit kako da naručim sa amazon-a preko shippita nešto? Koliko je poštarina, za koliko stigle?

    Treba mi usb kabal i adapter.
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam sebi gledao preko Amazona, jer na ebayu nije bilo to sto sam trazio (anker USB c kabal) i nasao sam na Aliexpress.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kupio neku bateriju na ebayu koja nikad nije stigla pa sam trazio refund novca. Prodavac je to uradio, medjutim nista ne dolazi na paypal. Je li neko imo ovaj slucaj i koliko treba da refund dodje sa ebaya na paypal?
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam dobio pare nakon 10ak dana ali je meni case bio closed za dan dva odmah jer item i nije bio poslan. I odmah sam dobio na paypalu pare ali su bile pending status 10 dana i nakon toga povukao sa balancea na racun.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene nema na paypalu nista u pending. Tip kaze da je uradio refund, od ebaya sam dobio mail

    Ali na paypalu nista.
     
  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ako nisi od paypala dobio email tipa "xx has refunded you" onda nije uradio refund.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Da. Bas sam neki dan refundirao pare i dosle su nakon 3-4 dana. PP je poslao:

    Dear X

    X just sent you a full refund of X AUD for your purchase.

    If you have any questions about this refund, please contact X.