Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa nije ni cudo sto nas kinezi preziru. Uredjaj ne radi, vrati nazad i nek daju full refund ili salju novi.

    U suprotnom prihvatiti pola refunda, pa i kad ti se neki uredjaj u kuci pokvari, niko ti na lijepe oci nece dati lovu nazad.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam svom kinezu vratio 18KM kad je paket stig'o :D Nit cu se ja obogatit nit on osiromasit, ali opet je lakse kad je meni cista savjest :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta to branite Kineze, pa nema vece bagre. Koliko mi se puta desilo da posalju pokvarenu stvar ili da nije u skladu sa deklarisanim vrijednostima, pa svaka im je takva. I kad dodje neispravna stvar po meni ne samo da bi nam trebali vratiti novac vec jos na to platiti duplo zbog izgubljenog vremena cekajuci.
     
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa ne znam odakle vi narucujete? DX, Banggood, pa i ebay, na kojem narucujem samo od sellera koji su provjereni, i nikad problema, ako nesto ne dodje dobijem refund, ali sam isto tako i nekoliko puta vracao refundanu lovu.

    Od debelo trocifrenog broja narudzbi, zanemariv je broj onoga sto mi je stiglo a da nije u skladu sa opisom ili neispravno.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    De ba eto ja uzeo 2x baterije za PS3 kontroler i ko fol 1800mAh, a znam da u tu dimenziju nema sanse da stane taj kapacitet al hajd nado sam se da makar imaju 600mAh. Jedna je izdrzala samo jedno punjenje i praznjenje koje je trajalo 3 sata i vise se ne moze puniti. Druga ko fol nesto i drzi u drugom konroleru. Odmah sam zatrazio povrat novca i da vratim baterije, kaze Kinez ne moras nista slati samo mi ostavi 5 zvjezdica.
     
  6. ljiljan

    ljiljan Aktivista

  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa da li bas trazis ovu ECC memoriju za servere?
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne vjerujem da traži ECC RAM haha. Rijetko koja obicna mbo ga podržava.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  9. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Nisam obratio paznju hahaha kliknuo na prvi link na vrhu :D

    a i popilo se :lol:
     
  10. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Meni baterije nikad nisu stigle, a čekao sam ih 2,5 mjeseca, a jako su mi trebale jer su mi ugrozile neke moje transakcije i obraz.....i onda mi ponude pola refunda....e nece moci......nema to veze sa bogaćenjem ili ne bogaćenjem....pristali smo svi na pravila igre Paypala....a ona kažu, da ako kao prodavaš ne dostaviš u roku u kojem si obećao neku stvar, dužan si da vratiš pare ako Paypal tako presudi.....isto tako si kao kupac dužan, da stvar koju kupiš odmah platiš....tu nema emocija.....ako stvar dođe nakon 3 ili 4 mjeseca, ti si već možda naručio negdje drugo istu stvar, možda si izgubio puno više novca zbog kašnjenja te stvari, možda ti je načinjena nepopravljiva šteta i sl.....nema vraćanja para, odjebaus.....ima mnoštvo varalica koje nikad i ne pošalju stvar, a prikažu da su poslali ili pošalju slomljeno, pokvareno, sa felerom, manji broj, kontra boju....nikad ne podižem dispute ako nemam argumente za to (npr. istekao rok u kojem je kupac obećao da će dostaviti proizvod ili prošao rok koji je Paypal utvrdio kao rok za žalbu) i ako prvo ne kontaktiram prodavca da vidim u čemu je problem.....
     
  11. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    ECC ram radi u obicnoj ploci , procitaj potpis kod mene. Problem je samo registrovana ili ti buffered. Kupio sam 16 GB ECC za 90 KM :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Pa koliko cesto ces naici da se prodaje non-buffered ECC RAM? :D :D cim spomenes ECC, skoro da se i podrazumjeva da je buffered RAM, koji se koristi u serverima.
     
  14. Almir

    Almir Komšija

    odčepile ove pošiljke iz kine stižu...

    da potvrdim sa bangoda stiglo juče a naručeno 4.2, zadovoljan :D, uzeo sam sa osiguranjem tako da je te pakete trebalo potpisati.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja danas bio u posti za neki lemilicu sa bangoda kaze mi tip da se vraca nazad sa carine iz Sarajeva, vjerovatno je neka roba koja nije dozvoljena. Nidje veze.
     
  16. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Nisu fakat normalni , garant su mislili da ima bateriju jer ima display i port za struju. Reci prodavacu da naznaci da nema baterije ako ce ti ponovo slati.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    A nije to ta vec sam narucio prvo onu obicnu od 9$, nema nikakav display ni port, obicna lemilica.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ali je fakat glupo da vracaju a nisu primaoca posiljke ni kontaktirali. Ranije sam spomenuo da je kolegica s posla kupila nekakvu majicu, koju su s carine vratili. Kostala nekih 10tak $... Pa gdje je to normalno????
     
  19. k0ST

    k0ST Aktivista

    Meni je na carini jedna manja pošiljka (gaće i čarape) sa sportdirekta, stigla u Sa 3.2. i od tad ništa. Išao sam juče na carinu, kontam da levati ne vrate. Nosio sam im dhl slip, reko' da vidim gdje ba zapelo - kažu strpi se malo, nije došlo na red, al' će brzo, za dan-dva, biće obavijest... Stvarno nikad nisu bili sporiji, mora da je do novog softvera koji su najavljivali...
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija