Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Ninja

    Ninja Komšija

    Hoce li naplacivati ako vec ima tracking number? Nisu jasno naveli.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Naplacivat ce sve sto je paket. Ako ima tracking number, oni ce staviti svoj R :D da prate iz poste do tebe :D

    znaci daj da im naplacujemo ovo :D
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jebalo vas 1,8km
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ovo nije tacno! Mislim da se ovo odnosi samo na posiljke koje nemaju tracking number tj. Za koje system bhposte ne moze automatski preuzeti ems. Ocito je da posiljke koje nemaju nikakav tracking number, a takvih je zaista mnogo, nestaju bez traga tj postari ih kradu. Ovako ce te posiljke dobiti status pracene posiljke s poste carinjenja do krajnjeg odredista, i nece je postar moci ukrasti. Postari se usude da ukradu lovu od penzija, hiljade KM, a da nece ukrasti neki paket za kojeg ne postoji nikakav mehanizam pracenja i niko ne zna gdje se nalazi.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
    selvin likes this.
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nije problem 1.8KM problem je sto te prave budalom.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    E pa ja vad pitam, koliko je para dobila bhposta od cijene shippinga koji ti je kinez naplatio i koliko para dobije kad je free shipping?? Cinjenica je da posta trosi svoje resurse dostavljajuci posiljke na krajnje odrediste. Ne izvozimo mi tolilo posiljki u kinu pa da se to nesto iskompenzira, u smislu mi cemo vaše dostavljati djabe, a vi naše.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    A s kim ćeš se ganjati kad se pošta izgubi? Kako ćeš reći koju poštu trebaš dobiti, koji tracking number kad ti ne znaš tracking broj dok ga ne dobiješ? Ne dam ni pola marke koje ne trebam dati, što bi neko davao svoje pare ako ne mora? Više volim čokoladu kupiti nego dati za neku izmišljenu taksu.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Upravu si. Nisam bio kod kuce kad je postar dolazio, odem u postu, reko mogu li provjeriti ima li neka posiljka za mene, kaze ako nema tracking broj ne mozes. Znaci ako nisam kod kuce, postar bukvalno moze uzeti paket kao da nije ni postojao. Sreca stranica s koje sam narucio mi uradi refund ali sam i sad ubijedjen da je postar maznuo.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eto, ako stvar radi onda 1,8km nike puno. A buni se za cijene goriva ili ako PDV podignu i za milion drugih stvari što nas prave bidalama, lako je preko ovog preći.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hajde vidjet cemo. Nema naznaceno sta je tacno.osim da ce se svi paketi naplacivati.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    A šta ćeš im sad reći u toj situaciji?
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa mamu im je*em, znaci pored toga sto moram bacati dodatno skoro 2 marke, moram ili biti kuci da preuzmem paket ili ici u postu svaki put.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A postar je ne moze maznuti prije skena?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ne kontam vas, sto placete za 1.8KM? :) Mrsko mi odgovorit jednom po jednom ko me quote. Meni je sigurnija preporucena posiljka koju mozes pratit od obicnog pisma, i za to mi nije zao dati 1.8KM.

    Sent from my CUBOT GT99 using Tapatalk
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Dodjem ja do tebe svaki dan i uzmem ti marku onako bez razloga, kazem ti samo da je to za tvoje dobro, hoces se buniti? :)
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Negdje sam citao da je sva ta posta sa dalekog istoka od pojave ecommercea je zatrpala sistem globalne postanske unije (UPU) i cesto se ne mogu pokriti troskovi funkcionisanja cijelog tog sistema buduci da su cijene koje se placaju u zemlji posiljaoca smijesne u odnosu na volumen i troskove dostave te iste poste u zemljama primaoca.

    U cijenu koja se placa po slanju bi trebao biti ukljucen trosak slanja, medjunarodnog transporta i dostave u zemlji destinacije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Jesi kad sta slao preporuceno? Ako mislis da je to bacanje para, onda ne bih s tobom dalje diskutovao...

    Sent from my CUBOT GT99 using Tapatalk
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Brate dragi ne govorimo ovdje o preporucenoj posti. Ja ako sam narucio nesto od dolar ili dva, a ustvari me izadje duplo vise, naravno na ce mi smetati. Kazu radi vece sigurnosti, a sta ih sprjecava da ukradu paket prije nego uopste dodje do skenera?
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Cekaj, ako se sada mora placati 1,8KM, moram svaki put paketić primiti licno ?
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa eto tako izgleda. Iskopirao postaru kljuc da moze ostaviti paket u sanduce, a sad ovakvo sranje prave.