Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Nije lako ni provjeriti, a sumnjam da tu radi neko ko daje maksimum na poslu pa ide do sitnih detalja.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sta god da urade, imas pravo zalbe, istampas fakturu paypal, ovjereni izvod iz banke da je to ta transakcija i ako je ispod 300 moraju uvaziti.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Ja narucivao tik ispod 150 eura i prosao bez carine. Jednom 145, drugi put 148.
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    U svakom slucaju ti nece naplatiti.....medjutim,ako ti je cijena sa shipingom preko gornje granice naplatice ti,naravno,ako ti budu trazili da im dostavis izvod iz banke ili racun.....ukoliko ti roba dolazi Fedexom ili DHL,carinu neces zaobici ako si prekoracio prag,oni kontrolisu svaku posiljku.....dok ovo sto dolazi obicnom postom ponekad i prodje a da se ne ocarini.....
     
    heroic likes this.
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

  6. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Onda slobodno naruci ;-)

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni jos nista ne stize sa ebaya...ovo ce se izgleda razvuci skroz
    sitnice su ali nisu za mene,pa cekam da to isporucim drugoj osobi
    je li moguce da je zapelo na nasoj carini...do sada mi je sa ebaya vecinom dolazilo unutar mjesec dana
    sada vec dvije posiljke imam koje su prebacile rok od mjesec dana,od dva razlicita prodavaca
    artikli nemaju broj za pracenje

    ima li ko nesto sa TN ,da prati posiljku i da kaze da li mu je zaglavilo na nasoj carini?
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    ne mora znaciti da je zapelo kod nas, i ja imam nekoliko stvari narucenih oko 11. novembra (neke malo prije, neke poslije) i evo gledam sve se vucaraju po kini jos uvijek, od Shenzena do Bejinga

    zatrpani su i oni poprilicno mimo nase carine, zato se nasi i bune svake zime kad im kinezi odjednom isporuce pun kontejner paketica :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zatrpani Kinezi, ne treba naručivati do nove godine, navuku kao fol sa ovim sniženjima a cijene uvijek iste.[​IMG]
     
  10. zemomak

    zemomak Aktivista

    Boo mi je jedan paketic na carini, vrijednosti 70 KM...dođe poštar i naplati mi 5,2 KM...Zna li ko o čemu se radi ovdje, obično su mi uzimali 3,5 za pakete koji zavrse na carini?!

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    3.5 + postarina 1.8 :D jos si dobar 0.1 :D
     
  12. zemomak

    zemomak Aktivista

    Kakva poštarina? Paketic je sa traking brojem, a i kad je donesena ta odluka o uvodjenju poštarine 1,8 rečeno je da se ne odnosi na pošiljke sa brojem i za one koje budu obuhvaćene carinskom kontrolom...ne znam ali mi liči na neki novi harač

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    malo kasnis...harac nego sta drugo
    udaraju naljepnice i sa TN i bez,pa kako te sta zapadne
    uglavnoj,racunaj uvijek na tih 1.8 KM,pa ako te fuli,dobro i jeste

    btw.ja narucio artikle u oktobru,znamo svi da je sada guzva oko praznika i da je online kupovina svake godine sve veca i veca
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako da pratim DHL paket od ulaska u drzavu do dostave, na dhl.ba pise "Delivery arranged no details expected".

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. zemomak

    zemomak Aktivista

    Pratiš sve na 17track-u

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pise isto sto i na DHL-u, proslo carinu, ali paket ne dolazi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni se iz uk paket otegao.
    Sad je cirkus na carini. Ako mi bv v dodje do nove, dobro je.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Došao paket. Samo što sam danas napisao post. Poslan iz Hong Konga 20.11. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    za 2 dana dosao ?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, DHL express.

    [​IMG]


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 22, 2018