Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zemomak

    zemomak Aktivista

    Ma to će ti sutra doći, ne sekiraj se...

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Aldiin and zippoo like this.
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Na B&H photo video imate SSD Crucial MX500 500GB za 79 dolara sa postarinom.
     
    DSA likes this.
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @Alibegovic Doci ce ti paket, mozes nazvat info broj od dhl i pitat ih ako te zanima bas.

    I ja sam nesto sitno narucio skoro i evo tek danas proso carinu kod nas, stvarno su zapeli.

    [​IMG]
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Stiglo jucer u 16:00, napisao sam, niste me razumjeli. Ocekivao sam ga ujutru, kao i obicno ... ali dobro je. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Dobar deal, oko 138 maraka izađe
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni danas dosao jedan paket...narucen 8.10.


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Gdje je najjeftinije DDR3 ram nabaviti? Racunajuci naravno i online.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni isto stigao danas paket, 9.11. narucen. Prosle sedmice mi je stiglo nesto sto je krenulo 29. oktobra, tako da sam pozitivno iznenadjen brzinom.

    Oba puta sam platio carinski pregled doduse, po 3.5km, a stvari su vrijednosti oko 30-40km.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja platio 1.8 KM postanskog haraca
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stiže paket iz Kine za devet dana i to nema 1,8km a tracking ganpratio do moje pošte, kada žohari naplate 1,8 prati ga do carine samo.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam korstio paypal sigurno 6 mjeseci i sad htio nesto kupiti kad mi trazi ono da me malo provjere pa ce mi poslati code na telefon a telefon mi neki fake americki jer sam tako morao registrovat paypal radi kuovine igara na xboxu. Ima li tu spasa il da pravim novi acc?


    EDIT uspio nekako u naci da promjenim password a da sigurnosni code dodje na mail umjesto na mobitel.
     
    Last edited: Nov 27, 2018
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako nisi uzeo, mozda nebi ni trebao. Stigle su, vece su malo od org i izgledaju isto vece kad ih vidis, nekako debele. Patnja dok se uparis a zvuk nista. Prilicno dobro stoje ali ima prekida tu i tamo. Dodje isto kutija kao kod originala, samo dosta veca i vidi se da je jeftina gradja. Tek sam ih instalirao i prvi utisak je da za 10 KM nisu lose, ali bukvalno 'koliko para toliko muzike'. Mogu javiti utiske nakon par dana, ali ja ih planiram cisto u teretanu nositi jer se prilicno dosta cuje kad ih imam na usima (tj. svi oko mene cuju sta slusam; barem mi supruga koja originalke fura, kroz smijeh, rece...)

    Za cenera i teretane/trcanja i non-javnih mjesta moze, ali za bilo sta drugo ce ti biti ofirno (barem meni).
     
    Eldorado likes this.
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Je li neko nedavno narucivao sa CU, kakva je sada situacija, je li dolazi na vrijeme, je li se ista mijenjalo po pitanju dadzbina itd...
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    aliexpres trenutno izgleda najbrzi sa posiljkama
    14-15 dana prosjek

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Meni sve dolazi standardno brzo, znaci obicna posiljka je tu za nekoliko dana, mozda 7-10 sa carinom sve skupa. Dadzbine standardno, do 150e (sa shippingom) nema carine, preko ima i to je to.
     
  17. vutra

    vutra Komšija

    Zna li se zašto Amazon, pored shipping-a, još obračunava nekakve dadžbine za pošiljke koje nisu ni blizu 300KM.

    Evo npr,
    [​IMG]
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa to je njihova neka procjena, ali ako ne bude dadzbina, vracaju ti taj iznos.
     
  19. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Vidis da ti pise deposit,to otprilike znaci kao neki novcani garant ili sigurnost....polog....
     
  20. vutra

    vutra Komšija

    Znam, kupovao sam već s Amazona, nego me zanima da li postoji neki konkretan razlog zašto se uplaćuje taj "depozit", ako znaju (ako uopšte znaju) da cijena ne prelazi određeni prag ispod kojeg se ne plaćaju dadžbine?