Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zdici

    zdici Aktivista

    Nisu hakovali PayPal ! Nego na izvodima hakeri ispisali PayPal Pets kao da sam porucivao nesto za zivotinje pocetkom aprila ! PayPal uopste nemam reg sa trenutnom karticom ! Samo da zamaskiraju trag banci i meni..Medjutim problem sada banka odbija vratiti pare jer inostrana banka nece da vrati novac kao kupac odbija vratiti jer je poslana posiljka..nidje veze niti sam sta porucivao tada niti mi treba za zivotinje sta. Ocigledno upad neki u sistem banke i poskidana lova! Znam jos 2x isto sto se desilo na isti nacin napisano PayPal u izvodu ljudi uopste nisu porucivali. Banka odbija salje na policiju da se prijavi..nidje veze! Banka je tu odgovorna i trebala bi snositi posljedice. Vec se ogradjuju od svega i sutaju te u policiju. Nista meni policija nece pomoci.

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  2. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Stiže li išta sa GearBesta?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ovo mi zvuci kao Sberbank? :)
     
  4. zdici

    zdici Aktivista

    Nije nego UniCredit. Razocarali su me..

    Bilo je price sve je osigurano..cekate 45 dana bice pare..na kraju ogradjuju se od svega.. Jos hoce da me budalom proglase ko da nije neko drugi porucivao..sreca pa nije iznos veci sigurno bi digao tuzbu protiv banke i krivicnu prijavu.

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zato sam se ja skinuo sa unicredita.2x kompromitovana kartica ali nikakve obavijesti nego skontam na hebenom bankomatu!Eto koliko im je bitno!

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    zdici likes this.
  6. selvin

    selvin Moderator

    Kod sestre je bila ista situacija sa Sberbank, zato pitam. Njoj su skidali ko fol kupovinom sa wish-a i slicnih stranica. Nije nigdje placala online sa tom karticom. Mozda jednom wizzair da je platila, jos ima i onaj 3d secure. Oni se ogradjuju od svega. Bilo je nekoliko transakcija oko 30-70KM, a dosta transakcija ispod 5-10KM za koje ne dobija SMS, pa nije ni primjetila dok joj nisu u banci pokazali. Naravno, morala u MUP ona licno prijaviti. U MUPu joj rekli da su oni duzni kao banka da to prijave. Ali posto se ogradjuju da je do njih, i prebace krivicu na korisnika, onda moras ti.
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mobilno bankarstvo i imas uvid u sve kartice, transakcije i racune..........
     
    SpookyMoO likes this.
  8. zdici

    zdici Aktivista

    Dzaba ti sve..kada se to desilo nazvala banka ko blokirali karticu mi..ali para nema!

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sam na sparkasse i svaka pa.i fening ide na sms.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Uvidjaj ga ti poslije dzaba. Imam i ja i mobilno i internet i kod sparkasse i raiff, i sta kad se desi? Mogu duze plakat jer sam prije saznao da su ljudi skinuli? Jednostavno smo nezasticeni skroz.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne, vec mozes odma prijaviti problem i sprijeciti isti jer imas uvid u stvari koje se desavaju.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    To ti mislis, dok ti se ne desi. I sestra je odmah prijavila jer je imala odlive po 30, 50, 70KM sa sajtova sa kojih nikad nista nije kupovala. I onda se oni samo prave budale, do tebe je... A ti poslije tuzi, prijavljuj MUPu pa ganjaj i trosi svoje vrijeme i zivce. Sa mobilnom aplikacijom ce ti samo jos reci da to nije dokaz nikakav, kao ni SMS. A njih boli briga da provjere nesto, tj. znaju da je do njih pa se prave budale.
     
    zdici likes this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Malwarebytes 12$ godisnja pretplata + Mozila browser + ne zalatiti po sumnjivim stranicama i no sikiriki :)
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja ne znam kako popusite takve stvari...al fkt

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  15. Almir

    Almir Komšija

    koje su banke u pitanju
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa mozda je i banka zeznula, ne bi bilo prvi put.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Naravno da je do tebe, do koga ce drugo biti?

    Korisnici koji veze nemaju sta otvaraju i skidaju se zale kad im bankovki podatci postanu kompromizovani. Carding (fraud googlaj)
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Znači da se ne brinem?
    Nije opasno ako znaš šta radiš...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ljudi pisu na forum i ne citaju tudje poruke izgleda :) Ja govorim jednom koristena kartica online, na wizzair sajtu, na mom racunaru iskoristena kartica i to preko potvrde sa 3d secure. Ja koristio svoje 4 kartice 4 miliona puta na istom tom racunaru. Meni nije bio nikakav problem ni sa raiff ni intesa ni sparkasse karticom. A njoj napravljeno 30 transakcija nakon 2 godine od te transakcije i to u istom periodu kad su sa sberbank bankomata skinuti milioni u BiH. A vi gore spominjete malwarebytes, "kako popusite to" i slicno, ovaj Aldin pise da googlamo, ko da ne zna niko sta je prevara osim njeg... Kad je prijavljeno u MUP, vec je bilo desetak prijava za Sberbank. U istom periodu znam osobe koje su imali problema i na raiff i unicredit, ali manje nego na sberbank.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa radis u banci koja je skoro isplatila korisnicima pare za transakcije koje su ispusili u svom sistemu :D A sad se kao nesto pitas kako popusite stvari :)

    Btw. Dobili su pare nazad od Sberbank nakon prijave MUPu i prijetnji u banci. Tako da sigurno nije do banke, jelde? :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk