Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ima vec skoro mjesec kako je tako
    Uveli skuplju postarinu,to je zbog ove korone...vqlkda kako nema letova i jeftinog prevoza kao do sada

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sam primijetio da za neke jeftine iteme je mal.shipping a za sve imalo skuplje ide skuplja postarina nego artikal.Ja sam sad narucio 5 stvari nista nije skuplje od 10KM i bila je ili mala dostava ili je free.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Ok, znači nije za svakog prodavača onda, hmm.
    Pa i ove stvari sto gledam su 10-20$, ne skuplje. Nadam se da ce neće ovo dugo potrajati

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Narucio sam scroll wheel i one teflonske trake za mis, stiglo je za 20 dana.
    Ali tacno, vecinu artikala ili ne dostavljaju ili je preskupa dostava.

    Cak se i ovo desi, pise na artiklu da ima jeftinija dostava, ali ne prihvata kada kliknem apply.

    [​IMG]
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam naručio par covera za mobitele, pa ćemo vidjeti jel prolazi dostava
     
  8. zdici

    zdici Aktivista

    Sta je ovo sa aliexpress narudzbama! Cijene dostave poskupile. Ne salju BH Postom kaze mi prodavac nema tvog postanskog coda da se moze poslati..Posla mi paket nakon zakasnjenja 10 dana preko DHL..posiljka dosla za 13 dana iz Kine..vrijednost posiljke 212.50$ zovu me iz DHL Sarajevo hoce za carinu 162.50 KM pa nisu normalni! Cista pljacka.
     
  9. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Meni je veci problem sto posiljke idu za tuzla, turska iz nekog razloga.
     
  10. zdici

    zdici Aktivista

  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Vec je mjesec dana ovako

    Ne znam sta je problem sad, niti da li ce se vratiti u normalu.

    Cak i ove kupovine sa malom posstarinom su mi sumnjive da ce ikad stici. Ja imam dosta robe ali nista nije stiglo.

    Sestrinom malcu kupio stap za pecanje, u aplikaciji stoji da mi je stigao paket, a nije. I od toga proslo preko 7 dana vec.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja narucio Xiaomi dash cam, evo dvaput mi pise despatched overseas, narucio krajem marta

    Sent from my Mi A3 using Tapatalk
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    Sve posiljke od marta a imao sam ih 20x nisu mi stigle. Digao disput prosle sedmice sve pare vratili mi jer cisto sumnjam da ce bilo sta kada doci.

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    I kod mene isti slučaj... Par narudžbi od februara i nista nije stiglo, samo otvaram dispute jedan po jedan...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  16. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Tako i treba....nakon 4 mjeseca sigurno neće doći....ja još čekam tri disputa da se završe.....11 pošiljki sam vratio pare.....
     
    dams82 likes this.
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ali evo jedan slucaj kod mene skoro 6mj narucio neku masku prije ovoga sa koronom.I naravno dispute i vracene pare.I skoro pola.godine od narudzbe dodje lagano :D
    Mislim sve je moguce.U jeku korone skoro 3mj nista i dodju mi odjednom 4 artikla.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. zdici

    zdici Aktivista

    Ja sam 22x posiljke storno uradio prije 10 dana..nema robe od feb/mart uopste! Neocekujem ni da dodje. Jos gora stvar sto su mi pare nestale sa kartice na pocetku korone! Hakeri su uradili svoje.

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nestale pare sa racuna, hakovali paypal?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam punjač naručio krajem četvrtog mjeseca, došla poruka da zbog covida može kasniti, hajde, kontam par dolara neću otkazati i uredno dođe krajem petog mjeseca

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk