Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zemomak

    zemomak Aktivista

    Mozda nisam razumio najbolje pitanje,mislio sam na to da su se baterije mogle kupovati i mogu i danas ali preko nekih shopova koje imaju posebne rute dostave, problem je što je tih kompanija jako malo, ja sam naručivao i sa aliexpressa prodavac je bio domišljat uzme neku plasticnu lampu od 10 centi i nju ubaci litijumske baterije i tako mi dodju na adresu, da ih je slao solo ne bi ih mogao poslati..i na koncu čovjek je pitao da li će mu carina praviti neke probleme, ako dodje neće ti carina naša pravit nikakav problem izuzev što ćeš platit pregled ako odu na pregled...

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  2. zemomak

    zemomak Aktivista

    I ja imam dva paketića na skladištu, echo dot alexa zvučnik i dvije amazfit band narukvice, valjda će doć do nove godine:)

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Teško, evo 10 dana kako je zadnja pošiljka otišla iz USA a još ništa od obavijesti za preuzimanje.
     
  4. syd

    syd Aktivista

    Napravi agente. Tako sam ja, imam 2 paketa u skladistu, dva na putu prema skladistu. Ta 4 paketa su na mene i dva agenta :)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    I sta kad nam dodje :D dobijemo obavijest od Pesoto da je stiglo, i kako placam njima?
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Sve karticom online, imaš na pesoto nalogu... Prenos na korisnički račun

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ma nisam na vrijeme pravio agente... Da sam se sjetio, mogao sam ženi svu šminku na njeno ime naručiti.
    Nisam očekivao toliko narudžbi da ću praviti :D
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa koliko je max trenutnih narudžbi preko Pesota? Imam 2 artikla u "Poslano", na putu su za BiH. A večeras naručih sa Amazona miš, stići će kod Pesota vjerovatno za dan-dva, Jel sad neki problem?

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 21, 2020
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Neograniceno, ali je 5 agenata max.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  10. zemomak

    zemomak Aktivista

    Za šta su agenti?

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  11. DSA

    DSA Aktivista

    Ljudi, jel glupo uzeti jos jedan nvme za storage? Imam Asrock a300 i adata sx8200 pro 500 gb ce biti primarni disk za os. Posto ploca u a300 sa donje strane ima jos jedan m2 slot nesto kontam zakaciti na amzonu ovaj a2000 od 1tb. Cijena dodje ko i klasicni ssd, 100 dolara. Sta mislite?
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Overkill je za storage al ako je ista cijena, sto da ne...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pucajte ako bude kakav dobar deal za sta da narucim preko pesota...nafurao sam se i ja ,pa da probam...pa necu pretjerivati sa cijenom prve narudzbe...neka bude nesto do 100 KM :D
    evo sada naruci iz kine mi band 4,cijena bagatela
     
    Last edited: Dec 21, 2020
    Stevie_Ray likes this.
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Daj link ako nije problem

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ja ganjam peticu, ali nikako da pojeftini majku im :D
     
    dams82 likes this.
  16. zemomak

    zemomak Aktivista

    Pa imaš na amazonu amazfit band 5 (oni prave i mi band), bolji (ima koju funkciju više) i jeftiniji od mi band 5...košta 30 USD...a ja sam mi band 5 naručio sa geekbuyinga za 40 USD....[​IMG]

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
    nenji_avero likes this.
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Planiraju li Kinezi shiping smanjivati?

    Najteže mi pada platiti velik shiping.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gledao na aliexpresu neku sitnicu za dijete, 5-10$, dostava za BiH 200$...
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    cim se uspostavi normalan saobracaj, bit ce i jeftiniji prevoz.
    Oni su poznati po tome sto imaju taj cargo zakupljivanje, vjerovatno je aliexpress taj dio stopirao, pa sada ide dosta manje, i dosta je skuplje.
    naredne godine ocekivati.
     
  20. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    @zemomak bgm $39 je Amazfit 5
    A vidim po komentarima da je Mi Band po nekim stvarima bolji (tipa čitanje notifikacija). Međutim, to meni nije toliko ni bitno, ali trebalo bi mi malo iskustva sa amazfit da bih mogao reći koji je bolji :D
    Imao sam MiBand 3 i odličan je bio u onome što je radio i što je meni trebalo jbg

    Da mogu naći identičan, ali da izgleda kao klasični sat, bilo bi super - ali takvi koštaju boga oca :(
     
    dams82 and zemomak like this.