Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Uvjek uzimajte prepakiranje.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebi ga, stilo je u Pesoto skladiste u USA, a nisam uzeo prepakiranje... valjda ce mi postarina biti OK... Na greskama se uci :D
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vidi ako je kutija od dostave ogromna jer takve salju :( ako je kesa i slicno nece

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebi ga, pojeo sam sad govno :D kolika moze biti za slusalice... valjda nece biti 3x17,5$$
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nece vidjwt c s kad zaprime u skladiste mada ako nisu unijeli.mozes brInski.obrisat dodat uz prepakiranje

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pingao sam support, zakasnio sam da mi odrade repacking.. Vidjet ćemo

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  7. syd

    syd Aktivista

    Vrijeme za dospjece paketa poslanih prije dvije sedmice. Ima li ko inside informacija :)
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel iko čeka paket iz Engleske ovih dana, na stranici Royal mail-a ne stoji da je sa nama suspendovan avio saobraćaj dok npr sa Hrvatskom jeste. 19/12/20 stoji na trakingu paketa otpremljen u inostranstvo.
     
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Da ponovim, a šta zapravo prepakiranje radi? Bacaju originalnu kutiju i stavlja u "manju" ili...? :)
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Amazon kutiju proizvoda stavi u svoju kutiju, veću. E oni sklone tu veću kutiju, proizvod ostane u originalnom pakovanju. I naravno manjih gabarita. Sad ako je Amazon upakovao moju kutiju u 1x1x1m :) mogu komotno slušalice dati umjesto poštarine :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    Vedo, iPlay and bhd like this.
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Aha, sada je jasno. Hvala susjed. :)
     
    Qler likes this.
  12. zemomak

    zemomak Aktivista

    Kraj ovih dzidza sto sam narucio stoji broj leta BA018, jel to znači da uskoro polijeće za ove krajeve? Mislim na pezoto

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  13. syd

    syd Aktivista

    Krenuo sljedeci let, ali ovi jos ne zovu za prethodni od prije dvije sedmice.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Dosla je roba,obradjuje se.. Bilo zapelo na carini dva dana. Svi paketi valjda otvarani...
    Elem obradjuju se. Ima 3x veci priliv robe nego prosli put ocekivati je sutra poslije 2 da ce doci notifikacije.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 24, 2020
  15. syd

    syd Aktivista

    Sad su dosle stvari od crnog petka :)
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ne znam zašto sad carina pravi probleme jer mislim da je za 50% pošiljki manje iz Kine, sad mogu uživati.

    Ova godina im je kompletna u znaku godišnjeg odmora.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Roba iz chine nije sto i roba iz us :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    I meni dosao mail da je krenulo..
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pa opet mislim da je 80% manje robe iz US nego iz kine :)

    Ne znam opet jesu li isti ljudi zaduženi za oba kontinenta al nema smisla da su sporiji sad kad je broj pošiljki na minimumu minimuma :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. syd

    syd Aktivista

    Ima i ona druga, posto sad imaju manje posiljki, manje para da ocarine, onda detaljnije pregledaju da vide mogu li kako navuci carinu.