Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni Euroexpres uzeo 22KM za graficku iz Bijeljine do Tuzle, tri dana cekao. Na kraju kad sam se skontao, mogao sam i sam otici, oko sat vremena voznje u jednom smijeru.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Samo kaznjavat odbijes kupovinu i cao :) 24h moze sve ostalo cucemo se


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    I koga tu na kraju kaznis? Prodavca? Sumnjam da ce mu vratit za dzaba ako kupac odbije platit.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    To je ta računica brze pošte, ako nešto nije teško a volumenski zauzima puno onda ide druga računica. Ovi koji šalju gume, bicikle i sl. imaju ugovore sa BP gdje imaju i količine koje šalju pa im je jeftinije.
    Inače svim brzim poštama je cijena nedavno otišla gore (osim državnih pošti)
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, svi su poskupili. Oni koji imaju ugovor placaju dosta manje, za ostale je druga tarifa. A meni se nije isplatilo zezati dalje, dobio sam karticu jeftino, i sa skupljom postom sam opet dobro prosao.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa nikad nije bilo u roko od 24h osim ako ne potrefiš baš dan kada kupe iz skladišta. Inače je 2-3 dana što je mni ok.

    Cijena ko nema ugovor je postala prevelika za kupiti neke sitnice do 50km. Neki dan baš kupim ulje i baš sam se iznenadio kada reče cijenu.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sve je stvar ponude potraznje.

    Nisam jednom.
    Ocekivao sam za 24H, niste dobacili, cao.. narucim opet.. dodje unutar 24 :)

    Zasto se bojite otkazati, a vani sve fercera ko sat.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato što nema logike, dok vratiš pa ponovo naručiš samo zajebaješ sebe i prodavca koji je spremio.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne zajebajes, nego ce tvoje pare biti cjenjene. Da je obratno ne bi se sekunde libili. Pocnite cijeniti svoj novac


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja cijenim ali ne ponašam se razmaženo ili kao kakvo staro zakeralo.
    Ne znam kako ti uopšte uvaže to vraćanje, nigdje ne piše 24h, lijepo je naznačeno 24-48

    Imam preko 200 transakcija na olix jedan problem imao sa city x koji ne postoje više i to prije više od 10 godina. [​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ma samo ces zeznut prodavca 99%, a da ces zeznut brzu postu ili nasikirat vozaca, to samo ti mislis :D To sto ti je drugi put doslo za 24h je puka slucajnost. "Vani sve fercera kao sat" je potpuno netacno. Raspitaj se malo kako oni dobijaju pakete i u kojem roku. Niko njih ne ganja na poslu ili da ti dovuce gdje ti hoces kad te nazove na telefon. Ako propustis poziv ili nisi na adresi, ides po paket sam, dobijes samo info gdje ti je paket, pa ganjaj. Sto se tice vremena isporuke, 24h mozda posebne usluge, a i to platis debelo. Vecinom su im dostave 2-3 dana, a zna biti i vise.
     
    Haker likes this.
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Od kako je korona standard je samo ubaciti u zgradu paket, ako je na spratu onda ispred lifta ostavit :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Bh express posta uredno dostavi paket za 24 sata za 8-10 KM.
    Uslov je samo da se paket posalje ranije,jer oko 14 sati vec kupe pakete i odvlace u sabirnu postu.
    Meni 90% paketa dodje sutradan ako je ranije poslato.
     
    selvin likes this.
  14. selvin

    selvin Moderator

    Kod mog druga u DE, nekad ispred vrata ostave, tako da kisne ili mu odvuku pa onda vozi 15 minuta po to, a radno vrijeme im se poklapa sa njegovim. Kaze uvijek problemi s dostavama. Ne pamti kad je dobio paket na vrijeme i da je uredno dostavljeno.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Takva su i moja iskustva. I većina drugih pošti radi tako. Ako ujutro pošalješ, sutra je dostavljeno. Ali svakako da zavisi odakle se šalje i gdje.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je sve do postara i do nas korisnika,sto ne prijave postara za takve stvari.
    Uslikas to kako ti ostavi paket i posaljes mail/zalbu posti.
    I onda se nece vise desavati,provjereno...jer radnik dobije opomenu,pa ako nastavi dobije kaznu na platu pa treci put otkaz.
    Ja evo nemam nikakvih problema a sedmicno imam nekoliko paketa primljenih ili poslatih.
    Ali postari rade dobro svoj posao.
    Nekada i licno odem,ako mi se zuri a postar ne moze dostaviti isti dan.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma kakva kazna kad tih radnika fali milion, barem u DE, a kako je korona bila porastao je promet sigurno za 200%, mozes vidjeti po tome koliko se brzo napune kontejneri za karton :D prije korone ti odveze u najblizi paketstation ako nisi kod kuce, sad moze biti i kod komsije preko puta. Nikad nisam izgubio paket, ali ganjanja zna biti. Sto se tice glomaznijih stvari, to bukvalno sedmicama mozes cekati tj termin se pravi, nece niko dovesti, vidjeti nisi tu pa opet sutra a zauzeo pola kombija.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne pricamo o Njemackoj drug.
    Pricamo o BiH
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da istina za zapad, čekaj paket ako te nema ćao.

    Kod nas je barem to odlično. BiH pošta uvijek me nazovu iz pošte, imate paket hoćete li doći ili poštar da donese. I ova njihova brza pošta je odlična, čovjek uvijek nazove gdje ćemo sa paketom.

    Ovi privatnici isto, 90% me zakači na poslu, uvijek donesu na posao.

    Generalno ti vozači imaju gadan posao, treba imati razumijevanja na kakve sve idiote nalete.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    OLX dobio novi dizajn