Online naplata, kreditne kartice, paypal, moneybookers

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 9, 2008.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Planiram otvarat neki shop online, a interesuje me kako da prihvatam uplate karticama?

    Najvise bih volio paypalom, ali nemoguce je primati lovu kod nas?

    Imal sta jeftinije od 2CO, sve je ovo sitno, pa ne vidim svrhu unajmljivanja nekih merchanta.

    Imal ko kakvih ideja?
     
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    probaj sa amazon.com nedavno su se oni ukljucili tj nude takav servis ako sam te dobro shvatio.....
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mislim da je to sto oni nude da izlazem svoje proizvode na amazon.com i da naplatu vrsim preko njihovog merchanta uz odredjenu proviziju koju uzimaju? Ili grijesim?

    Meni treba da na mom sajtu imam naplatu, nesto kao 2CO sistem. Ako me razumijes.
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    eh sad razumijem hvala na pojasnjenju, btw koliko kosta naplata po sistemu 2CO ?

    EDIT:btw jesul ti klijenti rasuti worldwide ili mozda koncentrisani na jednu ili par zemalja?
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    2CO za otvaranje accounta traze cini mi se 50 dolara, bar je tako nekad bilo uz odredjeni procenat na svaku naplatu. Ali ovo sto bih prodavao je sitno, tako da mi se ne isplati. Najvise bih volio preko moneybookersa il paypala al neznam kako to inkorporirat u stranicu.

    Klijenti su vecinom u regionu, BIH, Srbija, Hrvatska, nesto u EU, manji broj.
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ima na mb objasnjenje za inkorporiranje evo jednog linka :
    https://www.moneybookers.com/app/help.p ... oppingcart


    s tim da je za placanje karticom kako vidim potrebno imati phone ukljucen da ti posalju neku autorizaciju i slicno dakle malo komplikovanija , ali zato sigurnije :)

    imho trebao bi ic na 2CO ako su cijene jos uvijek takve, i ja kad sam checkirao bilo je nesto tako( uz mozda i nesto mjesecno ne sjecam se) ..no ako ne mozes dati 50 dolara godisnje ili jednokratno mozda ne bi trebao niti raditi taj posao.....cak i ako to radis u akademske i trening svrhe opet je 50 dolara najminimalnije moguce ulaganje koje se isplati :smt006
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    i moneybookers i paypal zahtijevaju provjeru adrese i sl stvari da utvrde identite.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Paypal mi je najbolji, al jednostavno mi nije jasno zasto ne dozvoljavaju primanje love, mada primam lovu preko paypala kad mi neko izda refund, iako se pare ne pojave na paypal balansu odmah legnu na karticu.

    Al to u ovom slucaju ne mogu izvesti.
     
  9. all4eternity

    all4eternity Novi član

    ne znam sto se maltretiras time i dajes nekom proviziju. imam i ja slicnu stranicu i jednostavno me nazovu klijenti ili mi poslaju mail, ja im dam br tekuceg racuna, uplate i ja im posaljem sta su vec narucili.