Operativni sistemi

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Teoma, Oct 11, 2005.

  1. Teoma

    Teoma Novi član

    zašto se ne uradi nijedna recenzija operativnih sistema???
    sekcija "Operativni Sistemi" postoji već otkako je HWB napravljen,ali je prazna.
    Mogu se uraditi recenzije linux distribucija koje se nalaze na bihnetovom ftp serveru ili recimo 64-bitnog Windows XP-a.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Vjerovatno zato sto takav test nikada nije objektivan nemas benchmark koji ce ti reci sta je bolje .... uglavnom vrlo tesko izvodivo
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A generalnih impresija pun net. Samo treba malo progooglati i nista vise.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    mogu ti garantovati da ce biti recenzije kada izadje vista, a sto se tice recimo linux distribucija, iako dobar dio tima koristi linux, medju nama nema bas nekih linux fanatika :=)

    ipak, ako se neko vec odluci za pisanje neceg takvog, rado cemo objaviti.

    ako ti sta znace, autor ovih redova je do sada uglavnom koristio suse, a trenutnu ubuntu.
     
  5. BoLa

    BoLa Aktivista

    ja mislim da svako ko koristi linux vec ima sajtove sa kojim konzumira linux related informacije(udruzenja korisnika etc.), tako da ne vidim poentu
     
  6. Teoma

    Teoma Novi član

    znam da postoje recenzije operativnih sistema na internetu ali nepostoje na našem jeziku.i isto nevidim svrhu postojanja
    sekcije"operativni sistemi" ako se neće ništa pisati o njima.onda je treba ukinuti. :?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to sto se neko ne zna snaci sa engleskim jezikom, nije dovoljan razlog da se otvara nova sekcija koju bio ionako tesko bilo odrzavati kako treba.
     
  8. Teoma

    Teoma Novi član

    pogledaj malo bolje i vidjeti češ da ta sekcija već postoji ali je prazna.i ja ne govorim da se ona otvori nego da se popuni
    nečim.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dovoljno je linkovima popuniti, sa malim objasnjenjima pored njih. sasvim dovoljno.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    kritika je na mjestu, np.. ja mogu obecati samo za vistu, pa mozda vec neki preview za betu 2..

    iron se izgleda javlja za linux ;)
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    cek cek jos malo kad nabavim SuSe10. :mrgreen:
     
  12. monK

    monK Komšija

    Ja imam Ubuntu ali nikako da se nakanim da ga instaliram...
     
  13. Teoma

    Teoma Novi član

    haj bolje to nego da bude prazna.neka se stave barem neki linkovi
    sa recenzijama linuxa i WinXP 64 da se ne moram mučiti tražiti ih na
    internetu :)
     
  14. Teoma

    Teoma Novi član

    može i preview viste, baš me zanima kakve če mogučnosti imati vista,a kada izlazi ta beta???
     
  15. Esh

    Esh HWB

    beta 1 je vani vec duze vrijeme, a beta 2 ce vjerovatno out oko decembra..