OS za acer one

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by avduka, May 18, 2010.

  1. avduka

    avduka Aktivista

    Vidi se da da Gw zna sta govori ali nemogu da nadjem taj boot.ini faj nigdje druze...ukretko evo slika...znaci kad pokrenem sistem bez usb stika evo sta pise:
    [​IMG]
    vratim usb pritisnem f12 i evo sta bude i izaberem usb hdd:
    [​IMG]
    onda izbaci slijedece:
    [​IMG]

    kad tek zapocnem instalaciju izaberem prvu opciju ...kad se prvi put restarta moram opet f12 pa izaberem debug boot rDisk 1 partition 2..onda krene drugi dio instalacije....i treci put kad se restarta opet moram odabrati jednu od debug opcija jer samo one prolaze i onda digne sistem i radi normalno do gasenja il restarta...kad opet moram f12 i opet jedna od debug opcija...
    ima i ova opcija ako nedostaje hal.dll ali izbaci mi ovo:
    [​IMG]
    i zablokira?
    bas pise da ovo nevalja sto GW govori...e sad GW dje je buraz to?
    uh sori za rezoluciju evo izmijenio sam....
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovako uradi - na usb stick prebaci Windows 7 instalaciju (preko PC-a ili nekog drugog laptopa pomocu wintoflash programa), u bios-u odaberi usb stick kao prvi boot uredjaj, hdd kao drugi, bootaj windows instalaciju, izbrisi i unisti sve particije na disku (znaci da je citav kapacitet diska "unallocated"), resetuj netbook, udji opet u bios, postavi hdd kao prvi a usb stick kao drugi boot uredjaj (treci nebitan), spasi postavke i nakon slijedeceg reseta opet pokreni Win7 instalaciju, napravi nove particije i nastavi sa instalacijom. Cim ti se ukaze desktop, updateuj bios, i onda instaliraj WinXP ako zelis, ali sa hdd-om prebacenim u IDE/Compatibility mod.
     
  3. avduka

    avduka Aktivista

    ima jedan dio hdd za koji mi nepise oznaka(C,D,E....) pise samo nesto kao acer utilitys i ima oko 4gb velicinu...i samo se vidi pri setupu windowsa kad upalim windows nma ga-da li i njega da obrisem ako mogne?

    Zasto da update-ujem bios kad sam ga vec update-ovao?.....to sam mislio gore kad sam napisao "ozivio sam ga"..:)

    mislim da nem opcije u biosu za prebacivanje hdd-a u IDE/Compatibility mod?

    ince acer je sa 120gb hdd i 512mb rama...ako sta znac....
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uradi kako sam napisao za optimalne rezultate. Bios ponovo flesuj iz windowsa bez "ozivljavanja". Cim ne postoji ta opcija u bios-u znaci da je stari bios u pitanju.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sto se tice boot.ini vjerovatno je hidden. Trebas ici na Folder options>oznaci show hidden files i iskljuci kvacicu hide protected operating sistem files. Onda idi u C: i nadji boot.ini i desni klik na njega pa properties. Iskljuci read only, pa ok. (da bi mogao poslije modifikacije snimiti doticnu datoteku). Otvori datoteku i izvrsi promjene kao sto ti je GW opisao, zatim snimi i zatvori, restartuj i vidi je li sve uredno.
     
  6. avduka

    avduka Aktivista

    Nasao sam ali izgleda da to nije problem...sve pise kako je GW rekao da treba biti osim:
    "timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows" /nondetect /fastdetect"

    znaci ovo "nondetect" me hebe...probo sam ga obrisat ali nista isto...jos cu probat win7 kako je reko ZERO ako neuspije ice u penziju ovaj netbuk ko hljeb!
     
  7. GW

    GW Moderator

    Nešto si ti zeznuo u koracima tu...
     
  8. avduka

    avduka Aktivista

    Hvala Bogu napravio sam...!
    Fala i Gatesu na win7!
    instaliran sve uredjaje pronasao i sve radi!
    Naravno i vama hvala patili ste se sa mnom nema sta,svaka vam cast eto nek se zna...kakav ba xp na acer one...samo win7..jos ja imam ultimate verziju pa opet radi sa 512 rama...lol!
    kod win7 instalacije samo treba drugi i treci put kada se restarta f12 pa izabrati hdd boot!
    i jos sam sve smjestio na jednu particiju kako je Zero rekao...moze se i iz win-a podijelit..ha ya...
    TNX,TNX,TNX svima!
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja pichim win 7 starter na mom bez ikakvih problema. Kad uganjam drajver za ovaj moj rs232 usb konverter za linux, pisaj windows :)