Ostatak od ranije instaliranih Windowsa - pitanje

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Deniken, Apr 20, 2011.

  1. Deniken

    Deniken Aktivista

    Dakle, Windowsi XP su bili na particiji d:, sada su instalirani na particiju c:
    E kako cu izbrisati onu poruku pri podizanju Windowsa koji mi nudi da odaberem novije ili ranije instalirane Windowse koji ne postoje na particiji d:?
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    A jesi li formatirao particiju D na kojoj je prije bila instalacija?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Izbrises tu liniju iz boot.ini fajla.
     
  4. Deniken

    Deniken Aktivista

    Jesam poslije instalacije Windowsa na c:, pa sam desnim klikom formatirao d:
     
  5. Deniken

    Deniken Aktivista

    Mozes li malo pojasniti gdje da to uradim?
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Na C particiji, prvo ukljucis skrivene i sistemske fajlove. I onda otvoris boot.ini fajl. Kad ga otvoris paste ovdje pa cu ti reci koju da brises. Ili sam skontaj po onim "indeksima" particija. Vjerovatno ce za D biti zadnji kec a za C nula.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa očigledno da je obrisao windows na d particiji.
    Desni klik my computer>properties>advanced>startup and recovery>settings
    Sad imaš 2 fola i moraš biti oprezan.
    1. način je da staviš defaultni windows taj na c particiji i time to display stavi na najniže moguće i nećeš ni primjetiti meni pri pokretanju računara
    2. način je da edituješ bootloader (startup and recovery>settings>edit) i obrišeš taj sa d particije. Samo budi oprezan kad ovo radiš da ne zajebeš.

    EDIT: ti sto kolko postova dok sam ovo pisao :mrgreen:

    EDIT2: de ti okači kako ti Selvin reče taj boot.ini da ne bi bilo...
     
  8. Deniken

    Deniken Aktivista

    A kako sam u pravilu trebao da uradim da bi izbjegao ovo, tj da sada Windowsi budu na c: i da particija d: bude cista i prazna?
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Formatiraj particiju na kojoj je bio stari sistem i particiju na kojoj ćeš tek instalirati novi sistem.
     
  10. Deniken

    Deniken Aktivista

    Ali d: particija se prilikom instalacije XP-a nemoze formatirati, jer prvo pitanje koje se postavlja je: 'na koju particiju zelimo instalirati OS'. Izabrat cu c: i tek onda se postavlja pitanje da li izabranu particiju zelimo da formatiramo,dakle nigdje se ne nudi opcija za format d: particije. Ili ja to neznam...
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    skini EasyBCD program i obrisi winxp sa d particije.
     
  12. Deniken

    Deniken Aktivista

    To se trazi na plazi.
    Svaka ti dala...
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Pa formatirao je D, nije mu ostalo nista. Samo je jos trebalo izbrisat iz boot.ini fajla i to je to.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa to je i uradio samo na elegantniji nacin :)