Overclocking uspjesi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Pasha, Mar 22, 2008.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

    Nisam rekao da nemas pojma vec da nemas pojma sta pises. Procitaj svoj post na koji sam dao reply.Kao da ga je osmogodisnje dijete sastavilo :| Pricao si o cooleru,pa si poceo da spominjes C2D koji nije bio nista vise ni manje bucniji. :roll: Kakve veze ima to dvoje? Strasno.. A za taj vent se obrati speedfanu ili zamijeni raspored molexa.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Dao si samo 1.45V ?
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako je to bilo upuceno meni...
    Pa sta ti mislis, da sam ja humanitarna organizacija, necu da dajem vise. :smt005 :mrgreen:
    Varira 1.45-.146V, izgleda da sam bocnuo vrlo lep primerak. 3Dmark06 je pukao nakon prvog testa, a nisam vise nista testirao. I to sto sam postavio, sveukupno je trajalo oko pola sata. Onda sam otisao vani i ostavio OCCT (zavrsio 1h bez errora) i nakon toga LinX 20ak minuta, na 4.5Ghz pri 1.31V (vdroop 0.03V, dakle idle 1.34) i mislim da cu ga tako ostaviti za svaki dan. Takodje, zavrsio je i 2 run-a 3dmark06 i isto toliko crysis bench toola-a (12x10 i 16x10).
    Naravno, probacu moze li i nize (cisto sumnjam) ili vise (mhz :D), ali tek za nekih 7 dana kada se vratim sa 'godisnjeg' :mrgreen:
    Ako mislim ozbiljnije testirati procesor, ne gine mi da stavljam 2x1G memorije (ili samo 1G).
     
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Samo reci temperaturu vidim da to krijes :)
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Za 4.5Ghz?
    55-56C za crysis i 3dmark06, u linx-u (u prosjeku 5-8C vise grije nego prime95) je bilo 72C, ostalo nisam nista probao. Cooler nije poliran (uskoro) a prijeko mu je potrebno, baza je isparana. Ocekujem pad od bar 6C u loadu.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Lijep primjerak mobsteru, svaka cast na ulovu.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Zlatna koka :smt117
    Citam po forumima, samo zadnja revizija ip35 pro ploce budi se sa 86icom. Renno i ja smo imali srece izgleda, ali ako pogledate cpu-z kod obojice, ne prijavljue sse4.1 instrukcije a koliko sam uspio da provalim, ne radi 0.5 multiplier. Iako je u biosu npr 9.5, cpu-z cita 9, moguce da cpuz baguje jer ploca nema bios sa podrskom za e0 microcode.
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne spominji mene..
    Ja sam dao 1.6575V samo da napravim validaciju na 5Ghz pri IDLE temperaturi od 93C :D

    A u tebe full LOAD ne pada :D
    To je predobar primjerak...nemas pojma koliko si srecan.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma pada, nesto si previdio. One testove sam radio na 4.5Ghz. Mislim da ne postoji primjerak koji radi full load na ovoj frekvenciji i naponu.
    Jedino ako si mislio na prime kao neki load :mrgreen:
    A to za 93C :shock: :shock: :shock:
    Gdje si ocitavao temp, mozda ti je tj bio veci?
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jaka stvar, Tjmax se razlikuje 5C gore dole, bilo 93 ili 88 svejedno je.
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma Real Temp 2.70.
    Ma nisam te gore dobro shvatio, u brzini sam citao.
    Uglavnom na toj voltazi potrefiti tako dobar rezltat, ja sam zapanjen.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A ako je 98? :lol: Jos 2C i postaje napeto... 8) Ako imas vodeno, prokljuca :lol:

    @renno
    Pa u tvom prvom shot-u si dobio 4960Mhz pri 1.46V, nije neka ogromna razlika. Nije htio dalje bez dosta dodatnih V a mozda ni moj nece preko 5Ghz bez toliko dodatnog napona. Razlika ~50Mhz i nije nesto.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    3DMark06
    [​IMG]
     
  14. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Fin score. Dobro si "naložio" procesor. :mrgreen:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moze mu se. :D
     
  16. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Evo mojih rezultata sa X2 4850e 2.5 GHz Brisbane 1.2V 45W
    Procesor je ispoliran , hladnjak je CM Hyper 212 takodjer ispoliran.
    Inace kad se vrti neka igrica, temp ne prelazi 46 stepeni. CoreTemp pokazuje pravu temperaturu, dok svi ostali programi imaju problema sa ocitavanjem temperature Brisbane jezgra. BIOS pokazuje uvijek 40 stepeni :(

    [​IMG]
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Solidno, fin takt, 3.3GHz. :D A ni tih 60C u loadu nije strasno...
     
  18. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma do ovakvog loada nikad nece doci pa me to ne brine :D
     
  19. fiumaan

    fiumaan Novi član

  20. Moncho

    Moncho Komšija

    nafrlji to jos, nista dok ne pocne bijeli dim izlazit iz kucista :p :lol: