Overclocking uspjesi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Pasha, Mar 22, 2008.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moguc je uz de-lid. :mrgreen:
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Svrha je ta da neme procesorsa dovoljno brzog na stock frekvenciji(cak ni 1k eura ee), graficke su jednostavne prebrze.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    :D pokusam sada kloknuti procesor preko 106 FSB i nabasam na nesto trece :smt005

    Sada imam RAM na 2133 MHz :smt005

    Caka ide ovako, nadjem max vrijednost kao i do sada kroz AUTO, gdje samo mjenjam brzinu od 1333-1866.

    Sistem je padao ako pokusam auto+2133 (nema veze voltaza), ali sada izmjenim samo CL (prvu) latenciju na 10 + sve ostalo auto i evo :
    http://pokit.org/get/?836d577409a1cf041 ... c00afd.jpg

    Trebam jos V ustimat stabilno/testirano i latencije malo nize naci...

    Edit. upload slike leti :D , IE leti :D , a sto ocjene Windows lete na 7.9 :smt066 8)
    http://pokit.org/get/?60d5c908bafba4566 ... 44fa5e.jpg
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako zanemarimo multi-gpu, cak i i5 na ~3.3GHz je dosta za bilo koju grafu, i za overclockanog Titan-a.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobro, to mi je malo promaklo. Valjda se ja po sebi ravnam uvijek. Anyway slazem se sa tvojojm konstatacijom stevie.
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Nije neki "uspjeh", ali meni licno jeste, stavio sam 5V kabal/adapter na pumpu, sad je racunar pravo tih, nema one buke pumpe, temperature u Prime95 na 4.6GHz (smanjen napon na 1.3V) dostignu do 70C i to je to, onda se upali vent na radijatoru i smanji do 65 (jedan push vent je na maticnoj kao CPU, a druga dva pull su direktno spojena na kuciste/fan kontroler) :D
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mrsko mi bilo ići dalje:

    [​IMG]
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Danas sam se ponovio sa i7 4930K, digao sam ga na 4.1GHz kroz CPU level up opciju automatskog OC-a.

    U Prime 95 Large FFT Core temps max 70C na najtoplijoj jezgri, najhladnija 58C :smt005 , Vcore = 1.288V load, ventilatori na NH-D14 si na 1250 rpm.

    Sistem u P95 vuce 285W iz zida, oko 75W vise od 3770K na 4.5GHz 1.20V.

    Bice tu jos overclockinga kada nadjem vremena, sigurno se moze nekih 200MHz jos izvuci sa ovim hladjenjem.

    [​IMG]
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo malo memory bandwidth:

    [​IMG]
    ==
    [​IMG]
    ==
    [​IMG]
    ==
    [​IMG]
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Najs.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sa srecom ;)

    bas je dobro kada se spoje covjek koji voli extra PC i Extra PC :)

    Ovo kao AMG Mercedes ;)
     
  12. jakuza

    jakuza Aktivista

    kingu tjeraj taj cpu jos,sta ga drzis na 4 ghz,steta je drzati to na 4ghz
    ide on sve do nekih 5ghz,tko zna....
    i odmah ce ti biti i veci memory b
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    CPU je na 4.2GHz, a buraz nemam ja vodeno hladjenje pa da ga mogu potjerati. :)

    Ovako na 4.2GHz, 1.30V i temperature od max 70C na jezgrama u P95 i IBT testu su mu fina mjera, a ventilatori na NH-D14 na oko 1200rpm pa nema ni buke.

    Potjeraj ti svoj 4930K ti imas vodeno hladjenje :p
     
  14. jakuza

    jakuza Aktivista

    70 stepeni je njemu nista,hladan kao špricer
    sve do 90 je ok,znaci imas jos fino spacea ,da guras ,a i samim time ces i iskoristiti d14-sku do kraja,ja mislim da mozes sigurno da ides na 4.5-4.6

    tjeram ja svoj koliko moze,jedino mi ostaje da ga ubijem voltazom,raystorm se pokazao bas high end rjesenje za taj cpu,ali kad guras cca 5ghz,temperature bas fino skacu
    i sa vodenim,napominjen sta te briga imas cpu pod garancijom,vadi mu dusu,isto ti je i ploca pod garancijom,znaci ne moras da mislis nista,ja sam svoje kupio novo samo radi garancije,tako da mi sada
    crkne,bilo sta ja bih se samo nasmijao,ali vjerujes li,nece dok je pod garancijom sta god mu radio,nece da crkne
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nije kod mene neki primjerak, vjerovatno za 1.40V ne bih otisao preko 4.4GHz a za 200MHz necu da se zamaram ni da silim hardware.

    A preko 1.40V ne bih isao ni na vodenom hladjenju.

    Prosli su dani kada sam bio OC zaludjenik i kada sam gurao procesore debelo preko 4GHz, (npr Q9550 2.83GHz ,CPU-Z validacija na 4.5GHz i 530MHz FSB ili npr. E6750 2.66GHz @ 4.2GHz, 525MHz FSB, 2500K @ 5GHz bench stable).

    Sada vise gledam da klokam u granicama normale, da se mnogo ne grije CPU i da hladnjak nije bucan. :)
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nista bez tecnog azota :smt003
    Eh kada se sjetim kakvo smo muke Enis i ja prosli da ga nabavimo, ali simpaticna prica i nevjerovatne okolnosti..
     
  17. jakuza

    jakuza Aktivista

    postujem, ima smisla sve sto si naveo,to i jeste siljenje do granica,a i ne ide na zracnom hladenju
    a razlike i nema tolike koliko se samo ulozi da bi se doseglo tih 500-1000 mhz vise
    a buka je meni najbitnija,od svega ,imam taj problem ako cujem da radi bilo sta,od komponenti
    zato sam sebi neki dan uzeo ax1200i da kompletiram razinu buke na minimalni nivo
    i ne tjeram procesor trenutno mi je na default postavkama,i stavio sam mu malo hladenje h60,jer je najtise od svih hladenja aio kojem sam imao prilike cuti ili posjedovati
    tako da sada kada gledam film i ili radim nesto na pc,nema nikakvih zvukova ,mislim da je razina buke 5-8 db
    sa nekih 2 - 3m udaljenosti ne cujes nista,jer se ne vrti trenutno niti jedan ventilator,i nema hdd-a,mislim iskljucen je ,a graficka je pasivna trenutno :)

    [​IMG][​IMG]
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kakvi crni 90C, moze ako hoce da ga degradira.
     
  19. jakuza

    jakuza Aktivista

    mislim da sam jednom vec sa vama razgovarao,davno,da na mojoj ud9 ploci sa i7 980x kojeg sa delidovao napravimo neki dobar score za hwbota
    i da idemo na quad sli,ali tu je sve stalo,opet kesh bi problem ,a i volja i organizacija,ali nikada nije kasno,sa nekim to zna bas dobro ,nabaviti cu ja potove,neka samo on nabavi tekuci nitrogen
    i hajmo da se upisemo vec jednom na taj hwbot,evo i sene sa 5960x gurnemo ga na jedno 6-7 ghz,ja cu nabaviti odmah dvije gtx 980
    sena ima vec dvije,i eto ti ga,kakav kingpin


    [​IMG]
     
  20. jakuza

    jakuza Aktivista

    jedino ako je degradirao kod nekoga,inace ne degradiraju cpu-ovi tako lako
    moras da budes majstor ili da nemas veze sa oc-om