Overclocking uspjesi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Pasha, Mar 22, 2008.

  1. jakuza

    jakuza Aktivista

    kupio sam ga od lopova i prevaranta iz tuzle,senada ,mislim da znas tko je
    tada kada sam ga uzimao nisam znao o kome se radi,ako me kontas ,ni da je tebe prevario
    jednostavno sam naletio za male pare na i7 970,i odem po njega odmah
    i mene je prevaro kasnije za msi gtx 580

    nemam vise taj cpu,tako da mu ne znam batch sada koji je ,a slika gdje sam slikao taj cpu nije visoke rezolucije ne vidi se fino kod
    proslo mi je desetine cpu-ova kroz ruke ,tako da ne pamtim kodove sa cpu-ova
    LOL
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dobro je vidjeti da se senine komponente i dalje vrte okolo.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zasto je to dobro?

    Mozda jeste tebi, izgleda najvise se obradujes tudjoj nesreci.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    TPU ima review ovog quad channel kita i oni su lagano postigli 2400MHz bez dodavanja voltaze sa latencijama 10-11-12-31 2T, i tako odlucim se da i ja probam.

    Udjem u BIOS i postavim memoriju na 2400MHz, latencije 10-12-12-31, RAM voltaza na 1.66V (+0.01V da kompenziram eventualni Vdroop na memoriji), opalim F10 i loadam u Win.

    Nigdje BSOD-a, na brzaka probam memory performance u Aida64, dobijem 5GB/s poboljsanje u odnosu na 2133MHz, 65GB/s za read/write/copy.

    Hajde rekoh da probam P95 custom 4096K > 4096K, sa 12GB za test, da vidim koliko je stabilno, pokrenem da jutros u 2h, probudim se u 4h kad ono ide kao lud bez errora puna 2h.

    Tada sam shvatio da je mema stabilna, jutros opalim IBT 15 runs Very High, prodje, opalim MemTest 12GB test (6x 2GB), prodje bez errora.

    Uglavnom ko zna - zna :D

    Testovi stabilnosti:

    [​IMG]
    ==
    [​IMG]
    ==
    [​IMG]
    ==
    [​IMG]

    Bechmarks:

    [​IMG]
    ==
    [​IMG]
    ==
    [​IMG]
    ==
    [​IMG]
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Najs, ne znam sta je mene jebalo, jesi li dirao druge napone ili si samo ram povecao?
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Samo latencije stavio na 10-12-12-31 i RAM speed na 2400MHz.

    EDIT:

    Doduse prije 2 dana stavio sam zadnji BIOS na plocu, 4901, mozda ima neke nafake i od toga.
     
  7. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Isprobo sam te tvoje latencije i rade kod mene na 1.66V dobro se klokaju ove Kingston memare sa 1600MHz na 2400MHz , odradit IBT na maximumu 10 krugova

    [​IMG]
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    IBT je dobar ali za RAM nema nista bolje od Prime 95 Custom test, 4096 - 4096K, 1h minimum. Posto imas 8GB memorije stavi 5000MB za testiranje.
    Ovo je bolje i od MemTest-a.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nisam na to mislio, ja bi da imam račun od komponenata došao do krajnje ličnosti u ovom slučaju (teška lopina).
     
  10. jakuza

    jakuza Aktivista

    pa meni bojan killbill iz zenice

    http://www.pik.ba/profil/killbill

    fino uzme cosmosa 2 ,i nece da plati,kaze nema para prodao ga itd...
    da sam mu na rate sto inace ne radim,ali kad se neko kune mrtvim ocem,svim svojim,bilo mi zao bijednika,ali tada nisam znao tko je i cime se on bavi
    nebih ni to uradio,nego sam sa njim poslovao vise puta,i sve je bilo ok,ali cim je on skontao da ima priliku,tako lopovi rade,tu je nastao problem

    imam sve racun ,slike,razgovor sa skypea,svjedoka,znam gdje zivi,znam sve moguce on njemu i njegovim, i sta mi predlazes
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Cuj sta, zovnes par prijatelja i pokucas mu na vrata.
    Nije u pitanju 5-10KM, prevario te za vece pare, zato laganica naplatis dug.
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bojan ima 2m ljudeskara btw :)
     
  14. veki81

    veki81 Aktivista

    To si ti nizak pa ti se ucinilo :smt003
     
  15. jakuza

    jakuza Aktivista

    nije vise u pitanju koliki je tko,nisam ni ja malen,ni slab odmah da bude jasno
    vjerovatno je jaci od mene,ali meni je 25 a njemu 40-50 god.
    nije meni problem ja sam za sat vremena njemu na vratima,i eto belaja,znam da nije mala stvar u pitanju
    ali ocigledno i on to zna,da ako ja dodem nece se to dobro zavrsiti
    tako da tu nema rjesenja,mozes samo iz problema u veci problem da upadnes
    ali to nisam ocekivao da ce mi se od njega dogoditi
    pa to je covjek od 40 god. kojem ja dostavim na adresu u 1 u noci kuciste,i dam mu ga kao najvecem prijatelju na 3 rate i to za 500 km
    medutim nema odgovora,kada sam ga kontaktirao laze petlja,izmislja,nece da vrati kuciste,pa onda kaze prodao ga duzan pare banci za neki kredit itd...
    od sada samo cash and cary,drugacije sa balkanskim mentalitetom ne ide mozes imati samo problem


    malo smijeha ,sta mi drugo ostaje povali me covjek kao tele ,svaka mu cast

    ODES DOVEZES NEMA PROBLEMA

    https://www.youtube.com/watch?v=Jgosas2 ... ture=share
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nakon ove scene crnjo zagine :smt003
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Slazem se ja jakuzom, cash and carry majka, na ovome forumu mozda ima 1-2 covjeka kojima bih dao na rate i to je to.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Po meni nema nikome na rate, evo nije problem, necu prodati stvar, sacekaj tri mjeseca i kupi sebi kada budes imao pare... osim u slucaju kada sam spreman to da poklonim.
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma neka osnovna kultura, ne bih nikad moljakao da nesto polovno kupim na rate.
    Ako mi treba, zamolio bih da mi ostavi tj. rezervise, da kupim kad budem imao pare.
     
  20. jakuza

    jakuza Aktivista

    da izasao sam mu tu u susret,jer je ostao bez kucista,a ja imao 3 kucista,a radio sam sa njim,i uvijek sve bijase 100% kako se dogovorimo
    ali to i jeste odlika onih koji varaju ljude,prvo ti stvore laznu sliku o sebi,uvijek su tu,na prici su jaki brutalno,valjati ce on tebi i sl. fazoni