P: Racunar

Discussion in 'Računari i komponente' started by OvoOno, Oct 8, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. selvin

    selvin Moderator

    Bitno je jer pljujes po njegovom hardware-u bez razloga. Po meni polovno s garancijom vrijedi 70% od trenutne cijene na trzistu, naravno ne odnosi se na sve komponente.

    Ne govorim ja da se isplati sad kupit nova njegova ploca, vec da joj dzaba smanjujes cijenu za pola samo za to jer je polovna. Ako neko ima 100KM sigurno nece kupit tu Gigabyte sto si naveo, jer mu kao sto je i logicno fali 75KM :D

    A za GTX480, drugacije opada cijena high-end hardware-u ;) Vidis ti o kakvim mi komponentama govorimo.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Haha cuj pljujem po njegovom HW-u cccc.. :lol:

    Ma ja ba drugacije padaju cijene.. :wink:

    I kazes njegova konfa vrijedi oko 70% od trenutne trzisne cijene i da u pravu si..

    Njegova nova konfa sa polovnim HDD-om jer ih je tesko naci nove po realnim cijenama kosta oko 620KM..

    70% od 620 je 434KM..

    Znaci ja sam procjenio na oko 400 a ti govoris 440 i kao sto rekoh razlika je u 40tak KM zbog kojih ti razvlacis ovaj oglas.. :smt005
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam kako si dobio 620, ali hajd kako god, ja odustajem od dalje rasprave s tobom, ne znam ni sto sam je pocinjao :D I da je 620 nov, a nije, kod njeg je otkljucan u quada, ako to tebi nista ne znaci, meni znaci. Procijenio si 390KM, ja kazem da vrijedi realno 470-480KM bez precijenjivanja ili podcijenjivanja. A moze ga ko od sale prodat za 500, na piku i za 550KM. Ipak je to quad core, sa dovoljno RAM-a i finom grafikom.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma ja, dobice na piku i 600KM.. :smt006

    Nove komponente:

    CPU - 189KM (Imtec)

    Maticna - 149KM (Imtec)

    RAM- 59KM (Imtec)

    Graficka - 129KM (UniExpert)

    Kuciste - 40tak km

    DVD- 30tak KM

    HDD- 30KM (Polovan iz navedenih razloga)


    UKUPNO: ~ 620KM tj 70% = ~430KM


    Hajd' zdravo.. :)
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moram ovdje da uletim svejedno sto ce moderatori da galame.


    Eto samo da selvinu odgovorim na pitanje koje je postavio.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Q9550 (2.83GHz i 12MB cache) se i krece na pik-u od 250 - 300KM..

    Sta vise Q9400 se cijeni 250KM (2.66GHz i 6MB cache)..
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Moj CPU i vrijedi toliko,i to se e dovodi ni u kakvo pitanje :wink:
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    3 puta vise od x4 Phenoma? :mrgreen: Hvala Dino :D
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nije to nikakav X4 Phenom vec X2 555..

    Da bi imao cijenu jednog phenoma X4 trebao bi da bude 955,da radi na svakoj ploci sa 4 jezgre i da se kloka kao jedan X4.. :smt005

    I da Q9550 kosta toliko,ako ima gdje jeftinije ti javi.. :wink:
     
  10. OvoOno

    OvoOno Novi član

    Saras puno i izmisljas cijene. Ovaj ram u Imtecu kosta 78KM. Najjeftinije kuciste je 52KM i dolazi sa napojnom od 400W. Najjeftiniji HDD koji mozes da kupis je 80KM i to sa 160GB. Na kraju krajeva ako neko bude kupovao nov racunar to ce uciniti na jednom mjestu. A koliko ja vidim gdje god da sastavljate racunar ove kvalitet sa istim ili slicnim komponentama nece izaci ispod 750KM sa PDVom.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zasto svaka procjena hardvera mora izaci na off topic diskusiju? Covjek i da hoce sta kupiti izgubi volju kad vidi ovu raspravu. Nego pitanje za autora, koja je lokacija?
     
  12. OvoOno

    OvoOno Novi član

    Lokacija je Sarajevo.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Buraz to kuciste je 50KM max, za 80tak KM kupis 500GB HDD i to SATA3 npr WD 500GB SATA3 16MB (WD5000AAKX) za 84KM u PlusComputers

    Prethodno navedeni RAM iz Imteca je moja greska jer se radi o jednom 4GB modulu a ne 2 x 2GB..

    1600MHz CL9 DDR3 RAM se kupi za 60tak KM u svakoj IT radnji npr za 68KM KLIKNI OVDJE

    Nazalost ta tvoja konfa NOVA danas kosta max 640 - 650KM sa PDV-om.. :wink:

    Zivio i sretno sa prodajom..
     
  14. OvoOno

    OvoOno Novi član

    Pa ko misli da moze kupiti za te pare ovu konfiguraciju nek izvoli...
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Trebaš u oglas ili profil ubaciti lokaciju,ova druga stranica niđe veze s oglasom.
     
  16. OvoOno

    OvoOno Novi član

  17. OvoOno

    OvoOno Novi član

    Nova cijena 460KM.
     
  18. OvoOno

    OvoOno Novi član

    Bump! Cijena 420KM!
     
  19. OvoOno

    OvoOno Novi član

    Prodano. Moze lock.
     
Thread Status:
Not open for further replies.