p4 @ 7.2 ghz

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Zeleni, Feb 18, 2005.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  2. Spider

    Spider Aktivista

    Da vidio sam i ja ovu sliku. . .bio si malo brzi :p !!


    Da ovo nije neka "fotomontaza?". . .ali sumnjam!!Pa cime ga hladi majka mu stara. . .
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    phase kuler... -100 i nešto sitno stupnjeva... inače ovo nije tako novo ali mislim da i nije pretjerano vrijedno spomena kad na 7ghz ne može dalje od biosa. mislim da je nekih 5ghz stable u winu.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma da Intel napravi stabilan procesor na 10Ghz, opet bih ga zaobilazio. a nema te stvari koja se ne moze ohladiti s tekucim helijem :mrgreen:
     
  5. Spider

    Spider Aktivista

    Kad vec spomenu helij :D. . .


    Davno,davno sam citao za FX5900 da ce se hladiti helijem :D. . .rofl!!!Prije nego sto je izasla. . .samo neznam gdje :roll:. . .

    LOL
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    za one koji ne znaju tekuci helij ima temperaturu oko -260 stepeni celzijusa (najhladnija supstanca koju covjek moze napraviti a blizu je apsolutne nule), tako da u dogledno vrijeme sigurno nece izaci komercijalni komad hardvera kojeg ce hladiti tekuci He zbog same prirode takve supstance i termalnih svojstava.
     
  7. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    iako se ne razumumijem u to ali kako ce helij moc hladit (ima ono nesto vodohladjenatako nesto neznam tacno) na koji princip to radi mozel malo objasnjenje (jebiga da nesto naucim) :smt001
     
  8. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    aaaaaaaaaaaaaaa kako je ono uradio jebo sebe 7,22 ghz
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    kolko ja znam najniže što su ljudi postigli je -375.10, a 0 kelvina je -375.15 i to mislim da su napravili sa tekućim helijem... bilo kako bilo mislim da tekući helij ide niže od -260.
     
  10. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    ali kako tekuci HELIJ sta to radi kojeg kurca
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    malo manje psovki... evo ti copy-paste pa uživaj.

    Superfluidnost helija otkrio je 1938. sovjetski fizičar Pyotr Leonidovich Kapitsa. Helij-4 pokazuje superfluidna svojstva kada se ohladi ispod 2.18 K (-270.97 °C), tzv. lamda-točka (λ). Pri ovim temperaturama tekući helij (helij II) je fluid s ekstremno niskom viskoznošću i ekstremno visokom specifičnom provodnošću topline. Toplinska vodljivost helija II je oko tri milijuna puta veća od helija I (tekući helij iznad 2.18 K). Ako se helij II stavi u neku posudu, tekućina će se penjati po unutrašnjoj strani a spuštati po vanjskoj strani posude.
     
  12. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    aaaaaaa iako nista nisam razumio st as inapiso hvala na odgovoru pa dobro nisam ja psovo samonako radi reda napiso kontas
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Bek to skul :arrow: :|
     
  14. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    pa ovo je skul
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Jasta je evo imamo i dnevnik djelimo ocjene i kontrolne :|
     
  16. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    he,he,he... a gdje se nam sakrio iskusni, je li u zadnju klupu :mrgreen:
     
  17. monK

    monK Komšija

    on sad stoji u cosku
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Apsolutna nula , najniža moguća temperatura jednaka nuli Kelvina (tj. -273.17 stupnjeva Celzija). Odakle ti -360°C ja stvarno ne znam. Iz Kemije i Fizike sam ucio da je ne moguce postic temp ispod 0°K (-273°C).
    7.22Ghz...je je... moze i moj 1700+ radit na 4Ghz u biosu...dok ne sejvam :mrgreen: . Kuzite sta hocu rec? ;).
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    hehehehehe
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    tacno za temperaturu, jer na doticnoj temp atomi se prestaju kretati (normalno elektroni jos uvijek kruze oko jezgre, jer bi kolabirali na jezgru da se i oni zaustave). sad ako ikad antimaterija zazivi van laboratorija onda ce se otvoriti jos jedno poglavlje u termodinamici. ali trenutno nista ne moze biti hladnije od -273.15 celzijusa (btw znate li da je vrelije staviti ruku u tecni He nego u lavu)