Panasonic na CES-u 2009

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Jan 8, 2009.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Panasonic je predstavio MRP cijene nadolazecih modela

    [​IMG]
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Prve slike uzivo od X serije;
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. almirony

    almirony Novi član

  4. Nani

    Nani Komšija

    Problem je sto kod cnet-a i 99% slicnih stranica nema adekvatnog testa, osim potrosnje koju su mjerili, ja ne vidim brojeve koji su relevantni za poredbu nivoa crne boje, ne vidim gamu, D65 graf, nema prikaza kako su mjerili monoskopom pokretnu rezoluciju itd.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Cnet je uvijek bio drek za recenzije bilo cega. Mozes ih posjetiti bas ako nema nigdje drugog opisa. Tako je i za ovo.
     
  6. almirony

    almirony Novi član

    pa zato i rekoh da ovo podjelim s vama, meni je ovaj americki cnet bio uvijek neka relevantna stranica, sad vidim da to nije mozda i nije tako, stoga mozete li postati ili preko pm poslati linkove siteova koji rade bolje i relevantnij testove, thx!
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Prvi ti je http://www.hdtvtest.co.uk sa Vincent Teoh na celu. Drugi ti je http://www.digitalversus.com sa Vincent Lheur na celu, francuski sajt sa prevodom na engleski. Oba sajta imaju testove koji ukljucuju colorimetar i koristenje HCFR ili Calman software-a za analizu slike.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  9. Nani

    Nani Komšija

    Doci ce u maju u Zagreb, da upozna urednistvo hdtelevizije, prenesem dojmove iz prve ruke.

    Evo i novh slika 54Z1 modela;

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  10. almirony

    almirony Novi član

    Hvala drustvo, jos 2-3 sitea u favorites! Cheerz
     
  11. almirony

    almirony Novi član

  12. Nani

    Nani Komšija

    Jedan je momak postao ovaj isti link na PCE forum, pa cu ti ukratko dogovoriti sto sam odgovorio njemu.

    Recenzije 99% sajtova osim hdtvtest-a su nekompletne i neuvjerljive, ja cu iznjeti neki svoj stav a citaoci neka odluce da li je to tako;

    Prvi postulat svakog recenziranja je da se navede koja se oprema za testiranje koristi, u konkretnom slucaju,; koji su colorimetri ili photometri koristeni, koji blu-ray player, koji software za mjerenje primarnih i sekundarnih boja, game, kadensa, koji software za elektroniku, za pokretnu rezoluciju, na koji su nacin mjerili input lag, itd...kao sto vidis mnoge su stvari izostavljene a pomenutih podataka o tetsnoj opremi nema.

    Dalje, pogledaj nacina na koji su mjerili potrosnju preko IRE skale.
    IRE mjeri potrosnju na 3 vrijednosti:
    IRE 0% ekran poptuno crn
    IRE 50% ekran je siv
    IRE 100% ekran ima maximalnu osvijetljenost

    Najvecem laiku je jasno da TV nikad ne doseze ovakve vrijednosti, primjer;
    Gledas kropani film, 2.35 : 1 gdje 31% povrsine ekrana zauzimaju black barovi koji ne trosi apsolutno nista kod plami IRE je 0%, dok ostalih 69% predstavlja film gdje varira nivo osvijetljenja iz sekunde u sekundu izmedju IRE 0% i IRE 100%.
    Ne trosi jednako struje The Dark Knight koji je mracan i Planet Earth Oceans koji bljesti od osvijetljenih prostranstava.
    Dakle potrosnja se gleda real-time sadrzajima filmova, korpanih, ne korpanih, konzola staticne slike itd a ne preko IRE skale.
    Ovakvih primjera neprevlinog mjerenja kod testera ima malo more.
     
  13. almirony

    almirony Novi član

    hehe, neces mi odvrati od ovog modela.. :lol: salim se naravno. Sacekat cemo jos te ozbiljnije recenzije, mada sam pa skoro duboko uvjeren da za 21 stoju necu naci bolji tv od 42 incha. Samo me brine da li ce mi to biti veliko, udaljenost je 2.8 - 3 m?
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Ne pokusavam da te odvratim, G10 je vrhunski model, vec samo da ukazem na sta treba obratiti paznju.
    Da 42" ce ti biti sasvim ok.
     
  15. almirony

    almirony Novi član

    zezao sam :smt002 Kontao sam 37, ali vidim da ljudi koji kupuju tu velicinu za recimo 2.5-3 m, nakon odredjenog vremena imaju onaj osjecaj "steta, trebao sam 42"..zato je izgleda za moju daljinu 42" way to go..i jos jednom hvala na informacijama koje pruzas ovdje, zaista respektabilno, thumbs up! Ako te zanima mogu ti poslati na pm mail koji sam dobio od VTC a tice se cijena i nacina placanja za ovaj model.
     
  16. Nani

    Nani Komšija

  17. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ja sam uzeo 37" i moram priznat da sam se malo zajebao :mrgreen:
    Ali 42" je (cini mi se) previse. 40" bi bila neka mjera po mojoj procjeni
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mit je da postoji prevelik tv. Vise se isplati preurediti dio sobe nego se zadovoljiti s manjim tv-om samo zbog prostora. Da se ima love, uzeo bih 65" bez razmisljanja i gledao ga sa 3.5m udaljenosti. :mrgreen:
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Vidi se da smo u rodu! Sta 65", Panasonicov 150" model odma!
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze i to. Samo malo zidova izbiti i pomjeriti sve dva metra unatrag i divota. :mrgreen: