Panasonic na CES-u 2009

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Jan 8, 2009.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Ja cu pice narucit, ti donesi pice :D

    p.s
    Dosta me ljudi pitalo kako ne mogu naci koliko je X10 model gorio prilikom kupovine.
    Posto se servisni menu rezliku je od proslogodisnje PV80 serije, broj radnih sati je sakriven pod SRV-TOOL menu:

    1. Na samom TV-u drzati “Vol -” dugme
    2. Dok drzite “Vol -” dugme, pritisinte “info” na daljinskomm od TV-a 3 puta. Sacekajte poslije toga-primjetiti ce te da se display mijenja zavisno od moda u kojem ste. Pojavit ce se 2 plava ili siva prozora u gornjem lijevom cosku. To je servisni meni.
    3. Pritisnite “2″ na daljinskom. Ova komanda poziva “SRV-TOOL” prozor
    4. Pritisnite “OK” dugme na daljinskom. Pojavit ce se svijetlo-plava mreza.
    5. Na mrezi skrolajte kursor prema dole, pomocu strelica na daljinskom do reda pod imenom “PTCT”
    6. Kursor sada na desnu stranu. Sad je kursor na praznom polju..
    7. Drzite MUTE 3 sekunde. Broj radnih sati ce se pojaviti odma do rijeci “TIME” i prikazan je u satima i minutama.
     
  2. almirony

    almirony Novi član

  3. Nani

    Nani Komšija

    hdtvtest.co.uk je jedina stranica koja recenziju odradi na jako dobar nacin, medjutim dosta modela za UK trziste nema kontrolu bijele boje i gamma korekcije, pa jako puno stvari koje tamo pisu automatski ne moze vaziti za modele koje ce se ovde moci kupiti.

    Recimo gamma je 1.95 u Cinema modu sto je neprihvatljivo za tako skup TV.
    Gamma mora biti 2.2 jer;

    Povecana gamma vrijednost iznad 2.2 ce rezultirati slikom koja je svijetlija, sa manje osvijetljenja (mislim na povecavanje brightness vrijednosti) ali takodjer pokazuje manje informacija prilikom prikaza tamnih scena.

    Mala gamma vrijednost ispod 2.2 ce rezultirati slikom koja je tamnija, sa vise osvijetljenja (potrebno je povecati brightness vrijednosti) prilikom prikaza tamnih scena sto ce dati slici ispran izgled.

    Gamma je ta koja omogucava perfektno osvijetljenje i savrsen prikaz sjena sto naravno daje realistican izgled slike. Taj UK model je zakinut za 2.2 vrijednost gamme.

    Sto se tice elektronike i nemogucnosti pravilnog kadensa (cadence), to je najvjerovatnije namjerno ostavljeno tako od strane Pansonicovih inzinjera. Naime elektronicki i NeoPDP modul su isti kod G10 i V10 serije.
    Interni software je taj koji omogucava pravilan kadens a ne samo elektronika.
    V10 bi morao imati korektan 2:2 i 2:3 pulldown za SD interlaced signale.

    Vidjet cemo kako ce se ponasati EU model kod nas uskoro ;)
     
  4. almirony

    almirony Novi član

    citam po avforums da ovaj model izgleda ima malo problema sa motion judder..izgleda da cu morati jos malo sacekati, da ne kupujem macka u vreci.
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Ma pusti raju, da znas sta su pisali za Kuru sve bi ti jasno bilo, niko nikada ne bi uzeo tv.
     
  6. almirony

    almirony Novi član

    sacekat cu ja jos, ici ce cijena sigurno dole i do kraja godine za tu razliku mogu uzeti bd-35, a do tada ces ti sigurno imati priliku vidjeti/osjetiti/testirati G10 i dati nam review
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Trebao bi biti review gotov krajem iduce sedmice ako bude sve po planu.
     
  8. almirony

    almirony Novi član

    eto vidis, super!