1. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ja mislim da trebas cekat oko 7 dana da ti postom posalju PIN
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Ako registrujes paypal mora ici na isto ime kao i kartica, Raif i Hajzen karticu cekas 15 dana i ne mozes je dobiti bez m2 obrazca (sto znaci prijavljen/zaposlen). Uglavnom haver ima procredit karticu i ne prolazi mu paypal, lokalni seljak Haker (iz Konjizza) ima Hypo bank karticu (obje navedene su Visa Electron) ni ona ne prolazi.
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Visa Elektron karticu možeš dobiti bez M2 obrasca. Ja sam svoju tako izvadio prije nekoliko mjeseci. U Raiffeisen banci.

    Online plaćanje funkcioniše bez problema, mada nisam probao PayPal.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    za otvaranje TEKUCEG racuna ti u banci traze M2 obrazac (Raiffeisen). e sad kakvu ces ti trazit karticu ili set kartice, nema direktne veze s M2 obrascem. e sad, da li je moguce posjedovati neku od tih kartica sa otvorenim ZIRO racunom, to ne znam.
     
  5. kAcA

    kAcA Aktivista

    Istina
    Jaran je nedavno uzeo Visu Electron u Raiffeisenu sa cipsovom prijavom i kopijom licne.
    Paypal radi, kupuje bez problema...
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    Citat sa: http://www.raiffeisenbank.ba/bs/stanovn ... rtice3.htm
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    Ma kontao sam samo da imam odvojenu karticu za plaćanje, kao što je ta od rf visa electron, mislim dure je i to sa m2, ali čemu kad pripam platu na dugoj banci...

    Aj znaću u narednih par dana 100% kako i šta..

    Bitno je da kartica radi sa paypal i to je to, a ja ću kasnije sa paypal da plaćam..
     
  8. Loki

    Loki Komšija

    Samo ponesi kao što je kaCa rek'o prijavnicu i kopiju lične, sa prvog depozita će ti skinut' ono što im se treba platit' (misli 10KM) i to ti je to, kartica PayPal ready (skoro).
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    faza I prešao, podnio sam zahtjev u banci, od dokumentacije trebala kopija cipsa plus kopija lične, teta sa šaltera rekla kad dođe kući pin da dođem da se dogovorimo kako i šta dalje.
    .....uskor faza II
    :)
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Kad dođe PIN, sačekaj 5-6 dana i idi u banku po karticu.
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    Eto :smt003

    Zasto 5-6 dana?
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Otprilike toliko im kasni kartica.
     
  13. gilla

    gilla Aktivista

    Imam pitanje.
    Naime sve do sada placanje preko paypala je islo ok.Naime prije jedan mjesec sam uzeo od lika nesto na ebayu(tada je imao dosta onih komentara,uglavnom sve pozitivno).Odmah mu platio i obavjestio ga i on mi zahvalio.I obicno treba od 5-30 dana da stigne roba.No tamo kada je bio 25 dan od momenta placanja dobijem mail od ebaya kako je listing za predmet koji uzeh izbrisan i da seller nije vise registriran.Ajde rekoh ok,znalo mi se i prije desiti ista stvar da powerseller izbrise account al je roba stizala.No malo provjerim po ebayu i nadjem to lika bio otvorio novi racun ali sa cc 100 negativnih komentara i sl.Posaljem mu na mail pitanje no naravno bez odgovora.Znaci to je situacija da ne bude nejasno :D .Problem je ovaj

    Odem na paypal i otvorim dispute,popunim i kaze mi da trebam cekati 10 dana da seller odgovori.Prodje 10 dana i stize mi mail od pp kako sam dobio slucaj ali da nisu u stanju vratiti mi novac(jer on vise nije na paypalu il nema para na racunu) ali da ce sve pokusati da povrate cash i da ce poduzeti neke radnje prema selleru i sl.
    Ovo je kao automatska poruka.E sad mislim ko tu koga,sve neke reklame,zastita kupaca,prodavaca do tog iznosa,ovo ono a kao nisu u stanju obican slucaj rijesiti.Pa mislim..
    30 funti i nije sad bogatstvo al opet ne shvatam da servis na takvom glasu dopusta ovakve stvari.
    Jel neko imao slicna iskustva oko ovakvih stvari(kakve su sanse za povratom)?Svaki savjet dobrodosao
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Savjet, gledaj rejting kod likova od kojih uzmas.
     
  15. JasonH

    JasonH Aktivista

    Meni sve uredno stiglo iz Amerike.
    Seller je bio super . Odnio je u USPS i prije nego sto sam ja platio .
    Jer sam od njega vec uzimao neku robu..
    Tako da je paket super brzo stigao.

    Eto malo da pohvalimo eBay.com
     
  16. GV

    GV Komšija

    Gilla, kao i u svakom biznisu i na e-bay-u ima lovaca u mutnom i tu na žalost nema pomoći, iz iskustva znam (radim za jednu kartičarsku kuću) da paypal vrati novac ukoliko može, znam također za jedan slučaj da je privatni prodavac uredno vratio novac za ''neispravni'' iPhone. Na žalost kod ovih i drugih internet transakcija ne postoji 100% garancija da će naručena i plaćena roba biti i dostavljena, tj. nitko ne garantuje 100% sigurnost za bilo koju internet transakciju. Prilikom davanja broja kartice, validnosti i/ili sigurnosnog broja dobro pazite koja je stranica u pitanju, prethodno proguglajte istu i ukoliko ima negativnih komentara bolje ju je izbjegavati nego gatati kada će plaćena roba/usluga doći. NE DAVATI NIKOME FOTOKOPIJU kartice (ovo obično traže ambasade) ukoliko baš insistiraju zacrnite broj kartice (SA OBJE STRANE KARTICE!!!) i/ili zatražite potvrdu od izdavača da ste korisnik iste. Što se tiče American Express-a dovoljan je mail na [email protected] sa osnovnim podacima , ime i prezime, broj telefona i razlog, netko će vas kontaktirati radi provjere zahtjeva, potvrda se ne naplaćuje. Davanjem fotokopije kartice sa svim vidljivim podacima dali ste više nego dovoljno podataka da se kartica može zloupotrebiti. Pročitajte ''sitno napisani tekst'' obavezno, ne poznavanje odnosno ne razumjevanje jezika, uslova korištenja i sl. vas ne oslobađa ''krivice'' nakon što kliknete ''accept'' ili ''yes'' posebno kada su u pitanju igrice za ''ubijanje'' vremena na poslu gdje se uglavnom pretplaćujete na mjesečnu pretplatu ili negdje u uslovima korištenja piše ''ukoliko ne otkažete uslugu u tom i tom roku smatrati ćemo da želite da nastavite,bla,bla,bla'' i kartica će bam biti terećena svaki mjesec uglavnom 5 do 10 KM. i dok obratite pažnju na izvod i šta se nalazi na njemu već su prošla tri mjeseca, a vi ste se igrali samo dva dana u ta tri mjeseca i to ona prva dva. NE DAJITE nikome broj kartice tipa jaranu, kolegi na poslu...,NE DAJITE NIKOME SVOJU KARTICU, NE KUPUJTE drugima tipa vidio sam nešto na rate daju na xyz karticu, ajde molim te kupi, a ja ću ti davati ratu mjesečno. Ocu majki, sestri,bratu vjerovatno ne možete odbiti ali ostalim je vjerujte bolje reći da ste uvaljeni na karticu i da su vam je oduzeli ili sl. nego da ga morate ganjati da vam da tu j... ratu bez obzira koliko ona iznosi. Ukoliko posumnjate na bilo kakvu zloupotrebu/mogućnost iste odmah zovnite izdavača kartice da se kartica blokira, proglasi nevažećom ili sl. puno je lakše i jeftinije napraviti novu karticu nego rešavati reklamaciju sa neizvjesnim ishodom.

    Sve gore navedeno shvatite kao profesionalni savjet koji vam može uštediti novce i živce
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod selje treba Visa revolving :D
     
  18. gilla

    gilla Aktivista

    Hvala svima.Valjda ce nesta biti.Samo nigdje veze u ovom mailu sam dobio da je slucaj zakljucen u moju korist a kada odem na pp u resolution centar pise da je slucaj zakljucen u njegovu korist te da povrat nije moguc. :lol:
    Poprilicno sma trazio po netu i ovaj paypal izgleda je leglo spamera,muckarosa i sl.Naime izgleda da se njihova zastita temelji na tome da ako ti trazis osnovan povrat,oni pokusaju uzeti pare sa njegovog racuna ili kartice.Al ak je on izbrisao account ili zatvorio racun oni su nemocni :lol: .

    U svakom slucaju uzimajte sa sajtova a manite se ebaya.
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    E bay je najpoznatiji, sto bih se klonuo te stranice.
    Naravno da prije toga pogledam historiju njegovih prodaja i po tome zakljucim da li je sigurno kupiti.
    Ne vidim razlog da onaj tko je prodao npr. 4000 proizvoda sada dođe i mene pokrade.

    btw...da javim da sam uspješno digao pare (u BiH) nakon što sam dobio povrat para.
     
  20. gilla

    gilla Aktivista

    LIk je imao preko 1500 pozitivnih komentara(il prodaja sta vec) i apsolutno nista nije ukazivalo na scamera.(znam sta treba gledati jer sam ranije obavio poprilicno kupovina)Uostalom moze on imati i 10000 obavljenih prodaja al da mu pukne film il zafali para pa da izvisi bruka kupaca.
    Poenta je da nikada nisi siguran,a moja gornja konstatacija se odnosila vise na pp nego ebay iako tako ne izgleda.Covjece kad god im posaljes mail dobijas automatski odgovor,mislim ono...
    a o kvazi zastiti da ne pricam.

    To sto si digao jel ono za verifikaciju sto ti vrate ili se sad moze dizati novac koji primimo na pp od bilo koga???