1. JasonH

    JasonH Aktivista

    Neznam u vezi pay pala , al meni je na 2checkout , vratili direktno na ziro racun .
    Znaci ne na account vec direktno na racun.

    Mozda je sad tako i sa pay palom oko vracanja novaca.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    @gilla - Ne, nisu mi nista vratili za verifikaciju nego sam dobio povrat novca za neki proizvod na ebay-u jer nije bio dostupan.
    Sto znaci da bi mogao dignuti bilo koji novac koji mi je poslan preko paypal-a.
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Jeste... I na paypalu, nakon uspjesno rijesene tuzbe za povrat, pare vracaju direktno na karticu a ne na account...Naravno, ako si placao s kartice ;)
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    Nemoguce je jos primati novac na paypal u BiH, samo je moguce slati!
     
  5. GV

    GV Komšija

    Da malo razjasnimo, ukoliko ti po reklamaciji paypal vraća pare normalno je da vrati na karticu sa koje je plaćeno.

    Monchino se odnosi ako se osoba/firma XYZ iz BiH pojavljuje kao prodavac, u tom slučaju nije moguće primiti novac za prodatu stvar/uslugu na bilo kakav račun, čak mislim da neće ni prihvatiti takvu registraciju. Koliko znam da te opcije nema ni za HR. Vjerovatno postoji neka zaobilazna varijanta, ali uključuje državljanstvo/registraciju van balkanskih granica
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    Da i ja potvrdim da visa electron od RF bank radi, sad treba da potvrdim sa neka četri broja. Jel to dobijem na izvještaju ili ...
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    (pitano vec milion puta) Da, na izvjestaju. Otidji za dan dva, i trazi u banci i vidices taj broj. Ukucas ga i sve pet.
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    evo i ja da upadnem sa problem .
    crko mi snes:( , i kontam sa ebaya pokupit jedan
    zanima me koliko npr traje shiping iz amerike , kako se plati taj shiping i kako uopste funkcionise taj pay pal
    nisam niakd dolazi u suret sa njim :(
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ionako ces polovan uzimat, cini mi se da sam ih vidjao po nasim SuperOglasima. A sto cak iz Amerike, zasto ne Njemacka, Austrija itd., jeftiniji shipping ce bit u svakom slucaju.
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    pa onako sam lupio iz Amerike jer oglasi su vecinom OTAMO , pretezno je 10 dollara shiping . gledao sam po ovim nasim oglasima nisamo naletio ni na jedan . vidio sam na ebayu cak neke kopije koje citaju i snes i nes ketridze po 39.99 dolara . polako tek sam poceo trazit danas pa nije zurba .
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    ma za 30 KM uzmes kakav P2 sa 64 MB rama i gamepadom, vrti SNES romove ko lud :mrgreen:
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ma imam romova :D
    ovo je za kolekciju :lol:
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Na ebayu mozes jeftino naci snes, samo pazi da uzmes verziju za americko trziste jer ti nece odgovarati EU igre.

    btw, Retro kolekcije rulaju;

    Gameboy - Zelda - Link's Awakening, Super Mario Land 1,2,3, Kirby's Dream Land.
    Snes - Zelda - A link to the past, Donkey Kong 1,2,3, Star Fox...
    N64 - Majora's Mask, Ocarina of Time, Banjo Kazooie, Perfect Dark...

    Pa onda krenes sa stripovima, lego, pa mastersi......

    :lol:
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    danas mi se desilo nesto nevjerovatno na paypal-u. na mail sam dobio poruku sljedeceg sadrzaja:

    Code:
    Dear Kolins Balaban,
     
    You sent $11.88 USD to GameData, Inc. for a subscription payment.
     
     
    -----------------------------------
    Payment Details
    -----------------------------------
     
    Subscription name: Kolins Balaban
    Transaction date: May 23, 2009
    Transaction time: 03:38:13 PDT
    Funding source: Credit Card
    Subscription number: S-0UG79925NM6695127
     
     
    -----------------------------------
    Cancelling your subscription
    -----------------------------------
     
    You can cancel a subscription up to the day of the next scheduled payment.
     
    If you want to cancel a subscription:
    1.  Log in  to your PayPal account.
    2.  Click History at the top of the page.
    3.  Find the subscription in your History.
    4.  Click the Details link for the subscription.
    5.  Click the Cancel Subscription button.
     
     
    -----------------------------------
    Contact Information
    -----------------------------------
     
    If you have any questions about this subscription, contact:
     
    Business name:  GameData, Inc.
    Contact email:  [email protected]
    Contact phone:  800-528-7183
     
     
    Sincerely,
    PayPal
     
     
    ----------------------------------------------------------------
     
    PROTECT YOUR PASSWORD
     
    NEVER give your password to anyone, including PayPal employees. Protect yourself against fraudulent websites by opening up a new web browser (e.g. Internet Explorer or Netscape) and typing in the PayPal URL every time you log in to your account.
    ----------------------------------------------------------------
     
     
    Your monthly account statement is available anytime; just log in to your account at . To correct any errors, please contact us through our Help Center at .
     
    Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account and click the Help link in the top right corner of any PayPal page.
     
    ----------------------------------------------------------------
    Copyright © 1999-2009 PayPal. All rights reserved.
     
    Consumer advisory- PayPal Pte. Ltd., the holder of PayPal’s stored value
    facility, does not require the approval of the Monetary Authority of Singapore.
    Users are advised to read the terms and conditions carefully.
     
    PayPal Email ID PP119 
     
    
    prema onom sto sam ja skonto, navodno sam poslao 11,88$ nekoj firmi pod imenom GameData. mail te firme je [email protected]. vrlo zanimljivo je to, sto ja na paypal nisam usao skoro 20 dana (zadnji puta sam usao kad sam platio Orange Box). sto je jos veci fazon, kod statusa placanja pise Complited, i nemam nikakve mogucnosti da otkazem placanje :evil: takodjer, vidim jos jednu uplatu na IGN Entertainment. ni tu transakciju nisam ja izvrsio. ove dvije ispod jesam i to je taj Orange Box i prije sam kupio IL-2 Sturmovik i to su te dvije uplate od po 9.99 eura. za ove dvije iznad nemam poima odakle su tu. je li neko imao slicna iskustva, i moze li mi reci sta se to desava?


    EDIT: evo sad sam provjerio stanje svog racuna, i ova uplata na IGN je uredno prosla, i sa kartice mi je skinuto 7,12KM. ovo je nevjerovatno :evil: :evil: :twisted: :twisted:
     

    Attached Files:

  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Jos ti lijepo napisali :D Da nisi davo kome?
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ti mene stvarno smatras debilom?? zaista mislis da sam toliko poremecen, da nekome dam pristup svom tekucem racunu, da placa na internetu sta hoce?
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nisam to reko. Nego mozda kad si kupovo sta, npr one graficke il nesto, dao si prijatelju il sta ja znam. Il clanu porodice il sl.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ccccc jaran mi je kupovao graficke, ali tako sto sam mu ja preko paypal-a poslao money. nije bilo razloga da mu dam pass. od clanova porodice imam staru i sestru, koje nikad nisu sjele za comp....

    EDIT: evo sad sam malo bolje pregledao historiju placanja, jer to nikad nisam radio, niti mi je palo napamet, da bi se ovako nesto moglo dogoditi. naisao sam na citavu kamaru placanja, bez mog znanja. u pitanju je vecinom IGN Entertainment :twisted: :twisted: :twisted: sad sam to sve prijavio paypal-u kao neautorizovane uplate, pa cu da vidim sta ce se desiti. evo o cemu pricam:



    da jos malo zacinim ovu pricu, jebem li im sve po spisku.
    jedna od tranasakcija, koju sam srecom u zadnji tren uspio otkazati.

    ovo stoji u mail-u koji sam prije par sati dobio:
     

    Attached Files:

  19. Esh

    Esh HWB

    Zadnja slika tj. poruka ti kazuje da si pretplacen na IGN-ov neki servis te da ti se svaki mjesec automatski odbija. Iz ove perspektive izgleda kao da si ti ili neko drugi, jednostavno se pretplatio na IGN premium (bez reklama, pristup HD video sadrzajima i sl.) u novembru prosle godine, a da je nakon toga za slicne usluge izvrsena uplata i na GameData.
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    spasio si me sa tim verzijama . mislio sam da je regional free da je u pitanju samo drugaciji izgled . ima ih ko gljiva posle kise ali jedva sam nasao koji je onako ocuvan i nije pozutio . stvarno ne razumjem kako mogu onako jeftino prodavati , steta je . kad mi je crkao moj origi umrlo i u meni nesto :lol:
    Link to the past :D uvjek mi dusu razgali kad vidim kako mu ona kapica poskakuje :lol: