PC do cca 1000 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by najamnik, Sep 9, 2009.

  1. najamnik

    najamnik Novi član

    Skucao nesto para pa mi treba savjet za PC. Ne bi da me zavaljuju "experti" u radnjama tj da mi uvale neku stariju opremu ili opremu koja je pojedinacno ok ali kad se sastavi zajedno radi 60% zbog medjusobine nekompatabilnosti. RAzmisljam npr da igram Total War III i sl. Za ove pare, mislim samo nacentralnu, nista monitor i periferija mogu u Sarajevu naci nesto tip:

    Intel 8400
    4 G rama
    9600 GT ili 4850 ili cak losije gtx250
    500 G HDD
    ploca i kuciste sa 450-500 w koje vec uvale.
    Znaci trebao bi nesto obvako ali ako ko zna tacno od kojeg proizvodjaca i koji model komponente bio bi zahvalan. Od radnji razmisljam o Imtecu, ABC Computersu i Plus kompijuter.
    Unaprijed zahvalan duduk za kompijutere :roll:
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Nisam siguran bas o kakvoj nekompatibilnosti pises, no generalno ces tesko proci "najpovoljnije" ukoliko se odlucis za kupovinu u samo jednoj radnji...

    Ono na sto trebas da ciljas za spomenutu cifru je slijedece:

    * P43 ploca ~ 150KM
    * C2D E7400 procesor ~ 230KM
    * 4GB DDR2 memorije ~ 130KM
    * 500GB HDD ~ 120KM
    * Radeon HD 4850 512MB ~ 220KM
    * PSU 450-500W (FSP, CM, SilverStone, OCZ) + kuciste ~ 200-250KM

    Ukupna cijena: 1050~1100KM.
     
  3. najamnik

    najamnik Novi član

    Hvala ti. ako jos neko ima neki prijedlog rado slusam. Problem sa garancijama je sto ako kupim u razlicitim radnjama dijelove pa mi neko sastavi pc ako nesto nekad ode znaju cesto da zezaju odgovorima tipa nije ti otisla nasa graficka zbog sebe nego zbog drugog neceg, ko ti je sastavljao nek ti on i popravi i sl. Srecom to nije moje iskustvo vec iskustvo par prijatelja koji su kupili u UE, IT i sl komponente pa sami sastavljali i mada je sve ok sastavljeno i radilo par mjeseci kad nesto ode ovi se odmah ograde tj tjeraju te da uzmes novo. mozda se sad promjenilo ali sumnjam :(
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Garancija ide na svaku pojedinacnu komponentu, tako da ako komponenta bude u kvaru, to i reklamiras.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Gore navedeno bi trebao naci u iole opremljenijoj radnji.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Dobru ti konfu enis preporucio, sada samo jos gledaj da uzmes gdje je to sve jeftinije :wink:
     
  7. najamnik

    najamnik Novi član

    hvala momci. je li problem ako uzmem 8400 procesor umjesto 7400 tj je li neka razlika koju cu ja kao obicni korinik osjetiti ili cu uzalud baciti razliku para tj da ga necu moci iskoristiti. thx
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja bih isao na phenom II 550. Jeftiniji je od e7400 a podjednako brz kao i e8400 (+ sansa da otkljucas dodatna jezgra). Naravno i odgovarajucu plocu. Mozes i 4gb memorije naci za nekih 105KM.
    Sto se tice konkretno pitanja, nista primjetno za takvu upotrebu.
     
  9. najamnik

    najamnik Novi član

    Ok. sa svojim sadsnjim 3500+ AM2 athlonom sam bio jako zadovoljan. nikad nije kafnuo niti se zagrijao niti bilo sta. skontam jos koji dan dok se nepojavi donator iz USA :)
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    mobsterc, nema vise 4GB za 105KM, cijene su porasle. :)
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako nema?
    OCZ DDR2 PC-6400 Gold 2x2GB Kit 105,00
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    barico.net - 105KM
    plus.ba - 102KM
    mrsko mi dalje da trazim...
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Mozda nisu update-ovali cijene :) Ono sto sam ja gledao u 2-3 firme nije bilo nikakve DDR2 do 105KM, sve poskupile po 20+KM :roll:
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Mozda si ti gledao u pogresnim firmama :)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U Genelecu je noname (takems) sad 35KM, a nekad je bio i 21KM. U zadnje vrijeme se kretao izmedju 25 i 30KM, i da, memorija je poskupila.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da je poskupila, jeste. Ali da je jos uvijek ima po povoljnim cijenama, ima je. Pored gore spomenute dvije firme, "jeftine" memorije ima i u imtecu, pcplusu, qsp-u i u jos nekim firmama, tako da genelec bas i nije referenca kada su cijene memorije u pitanju.